Zavrieť

Porady

zapocet rokov

iwwa iwwa

iwwa je offline (nepripojený) iwwa

Prosím o radu. Na budúci týždeň idem podpisovať pracovnú zmluvu. Na personálnom mi povedali, aké papiere a doklady mam so sebou doniesť. Samozrejme chceli odo mňa aj zápočty rokov od všetkých mojich predchádzajúcich zamestanávateľov. Potvrdenia o obdobiach kedy som bola vedena na úrade práce ale nespomínali. Mám dilemu. Budú odo mňa potrebovať aj to? Nemám odvahu sa to opýtať, lebo ich doma neviem nájsť a naozaj nemám ani najmenšiu chuť ísť preto na úrad práce, nakoľko viem akí "ochotný" ľudia tam pracujú.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MiskoR Pozri príspevok
Aj v pripade, ze sa opakoval na vysokej skole jeden rocnik???
Aj vtedy sa započíta.
0 0
MiskoR MiskoR

MiskoR je offline (nepripojený) MiskoR

Tweety Pozri príspevok
Aj vtedy sa započíta.
Personalistla mi povedala, ze sa vraj prekrocila doba stanovena na studium a nemoze to zapocitat. Argumentovala to nejakym vykladom k ZP.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MiskoR Pozri príspevok
Personalistla mi povedala, ze sa vraj prekrocila doba stanovena na studium a nemoze to zapocitat. Argumentovala to nejakym vykladom k ZP.
Jeden rok opakovania je v rámci Zp.
0 0
MiskoR MiskoR

MiskoR je offline (nepripojený) MiskoR

Tweety Pozri príspevok
Jeden rok opakovania je v rámci Zp.
Je to niekde dolozene? Aby som mohol argumentovat niecim, co by dokazalo, ze moj narok je opodstatneny.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

MiskoR Pozri príspevok
Je to niekde dolozene? Aby som mohol argumentovat niecim, co by dokazalo, ze moj narok je opodstatneny.
Určite v nejakých komentároch, ja to mám zo školenia.
0 0
MiskoR MiskoR

MiskoR je offline (nepripojený) MiskoR

Tweety Pozri príspevok
Určite v nejakých komentároch, ja to mám zo školenia.
Takze musim prejst tie komentare k ZP? Neviete nahodou v ktorej casti to moze byt?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

MiskoR Pozri príspevok
Takze musim prejst tie komentare k ZP? Neviete nahodou v ktorej casti to moze byt?
No, ja by som povedal, že môže započítať aj dva opakované ročníky. Môžem to aj podložiť legislatívnymi predpismi.

Začal by som zákonom č. 5/2004, kde v § 35 je definované, čo je sústavná príprava na povolanie.

"§ 35
Sústavná príprava na povolanie



(1) Sústavná príprava občana na povolanie na účely tohto zákona je štúdium na strednej škole 37) alebo štúdium na vysokej škole do získania vysokoškolského vzdelania druhého stupňa. 38)

(2) Sústavná príprava občana na povolanie je aj obdobie

a) ...

d) od získania vysokoškolského vzdelania prvého stupňa do zápisu na vysokoškolské štúdium druhého stupňa, ak zápis na vysokoškolské štúdium druhého stupňa bol vykonaný do konca kalendárneho roka, v ktorom bolo získané vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa,
e) po skončení posledného ročníka vysokej školy do vykonania štátnej skúšky, najdlhšie do konca školského roka, v ktorom malo byť štúdium skončené, a"


Čiže je to obdobie, počas ktorého trvalo riadne štúdium na vysokej škole. A čo znamená obdobie riadneho štúdia na vysokej škole? O tom hovorí zákon o vysokých školách č. 131/2002 v § 65:

"§ 65
Riadne skončenie štúdia



(1) Štúdium sa riadne skončí absolvovaním štúdia podľa príslušného študijného programu. Dňom skončenia štúdia je deň, keď je splnená posledná z podmienok predpísaných na riadne skončenie štúdia daného študijného programu.

(2) Štúdium podľa študijného programu nesmie presiahnuť jeho štandardnú dĺžku [§ 51 ods. 4 písm. h)] o viac ako dva roky.

(3) Dokladom o riadnom skončení štúdia akreditovaného študijného programu a o získaní príslušného akademického titulu je vysokoškolský diplom a vysvedčenia o štátnych skúškach."


Čiže pokiaľ štúdium nepresiahne dlžku o dva roky oproti štandardnej dĺžke, stále je považované za riadne ukončené štúdium. Inak povedané, študent môže dvakrát prepadnúť alebo krajšie povedané opakovať ročník, stále riadne ukončí štúdium a môže sa mu toto obdobie započítať.

Stačí toľko na argumentáciu?
0 0
MiskoR MiskoR

MiskoR je offline (nepripojený) MiskoR

dakujem, na to to druhe som prisiel sam akurat pred chvilou. A za to prve tiez velmi dakujem.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Na zápočte rokov sa uvádza doba pracovných neschopností za posledný rok. Uvádza sa tu aj materská a rodičovská dovolenka?
Naposledy upravil michelle84 : 20.02.08 at 07:09
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

posúvam
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

michelle84 Pozri príspevok
Na zápočte rokov sa uvádza doba pracovných neschopností za posledný rok. Uvádza sa tu aj materská a rodičovská dovolenka?
Daj si otázku.
Je materská a rodičovská PN ? Odpoveď : NIE.
0 0
Marta404 Marta404

Marta404 je offline (nepripojený) Marta404

Ešte by som sa chcela vrátiť k preukazovaniu nároku na 25 dní D, pomôžte niekto § 103 odst. 5 c) - úspešne skončeného štúdia - ako je to keď štúdium nebolo ukončené napr. v 2 ročníku prerušenie
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Táto doba sa neráta. Počíta sa - ako je v texte úspešne ukončené štúdium.
0 0
Marta404 Marta404

Marta404 je offline (nepripojený) Marta404

ďakujem pekne
0 0
Marta404 Marta404

Marta404 je offline (nepripojený) Marta404

Ešte sa vrátim k zápočtu rokov, ak zamestnanec pracoval od 01.03.2007 do 29.02.2008 odpracovanú dobu má 366 dní t.j.1 rok, berie sa do úvahy rok, ktorý je prietupný ako 366 dní alebo je to 1 rok a 1 deň
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Marta404 Pozri príspevok
Ešte sa vrátim k zápočtu rokov, ak zamestnanec pracoval od 01.03.2007 do 29.02.2008 odpracovanú dobu má 366 dní t.j.1 rok, berie sa do úvahy rok, ktorý je prietupný ako 366 dní alebo je to 1 rok a 1 deň
jeden rok a jeden deň
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

katkaj Pozri príspevok
jeden rok a jeden deň
Mne sa to nezdá. Ja by som dala 1 rok.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

nicolet Pozri príspevok
Mne sa to nezdá. Ja by som dala 1 rok.
Pre mňa bežný kalendárny rok má 365 dní. Pokiaľ má rok 366 dní tak je to pre mňa 1 rok a 1 deň.
0 0
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

katkaj Pozri príspevok
Pre mňa bežný kalendárny rok má 365 dní. Pokiaľ má rok 366 dní tak je to pre mňa 1 rok a 1 deň.
To znamena, že zamestancovi ktorý u nas pracuje od 1.1.1977 do 31.12.2007 napíšem 30 rokov aj nejakých 7 dní? (nie iba 30 rokov?)
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

nicolet Pozri príspevok
To znamena, že zamestancovi ktorý u nas pracuje od 1.1.1977 do 31.12.2007 napíšem 30 rokov aj nejakých 7 dní? (nie iba 30 rokov?)
Presne toto napadlo aj mňa, ako potom ráta katkaj celkové odpracované roky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať