Zavrieť

Porady

zapocet rokov

iwwa iwwa

iwwa je offline (nepripojený) iwwa

Prosím o radu. Na budúci týždeň idem podpisovať pracovnú zmluvu. Na personálnom mi povedali, aké papiere a doklady mam so sebou doniesť. Samozrejme chceli odo mňa aj zápočty rokov od všetkých mojich predchádzajúcich zamestanávateľov. Potvrdenia o obdobiach kedy som bola vedena na úrade práce ale nespomínali. Mám dilemu. Budú odo mňa potrebovať aj to? Nemám odvahu sa to opýtať, lebo ich doma neviem nájsť a naozaj nemám ani najmenšiu chuť ísť preto na úrad práce, nakoľko viem akí "ochotný" ľudia tam pracujú.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

nicolet Pozri príspevok
To znamena, že zamestancovi ktorý u nas pracuje od 1.1.1977 do 31.12.2007 napíšem 30 rokov aj nejakých 7 dní? (nie iba 30 rokov?)

ja tvrdím že hej, nakoľko pokiaľ by sme si spočítali počet dní za toto obdobie a nie rokov a vydelili 365 tak by nám to tiež tak vyšlo.
Ja vždy počítam do zápočtu dni ktoré prerátavam na roky

ešte doplním: Kľudne sa môže stať že zamestnancovi nepridám za prestupný rok ten jeden deň, čo za dlhšie obdobie môže robiť aj týždeň a tým pádom ho ukracujem o toto odpracované obdobie.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosím o radu: Mám zamestnankyňu, ktorá 28.06.08 dovŕši 33 rokov a zároveň spĺňa podmienku odpracovaných 15 rokov po 18 roku veku na zdokladovanie nároku na dovolenku vo výške 25 dní. Avšak k 31.03.2008 s ňou rozväzujeme pracovný pomer, môžem jej bez problémov počítať nárok na dovolenku z 25 dní?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Ja by som jej priznala len 4 týždne a keď na konci roka vydokladuje, že má odrobených 15 rokov, tak by som jej nevyčerpanú dovolenku, na ktorú jej vznikol nárok preplatila.
0 0
Evaman Evaman

Evaman je offline (nepripojený) Evaman

misurka Pozri príspevok
Prosím o radu: Mám zamestnankyňu, ktorá 28.06.08 dovŕši 33 rokov a zároveň spĺňa podmienku odpracovaných 15 rokov po 18 roku veku na zdokladovanie nároku na dovolenku vo výške 25 dní. Avšak k 31.03.2008 s ňou rozväzujeme pracovný pomer, môžem jej bez problémov počítať nárok na dovolenku z 25 dní?
Ak to ešte nemá zdokladované a vzhľadom k tomu,že u vás končí pp, priznanie nároku "piateho týždňa" by som nechala na budúceho zamestnávateľa.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

misurka Pozri príspevok
Prosím o radu: Mám zamestnankyňu, ktorá 28.06.08 dovŕši 33 rokov a zároveň spĺňa podmienku odpracovaných 15 rokov po 18 roku veku na zdokladovanie nároku na dovolenku vo výške 25 dní. Avšak k 31.03.2008 s ňou rozväzujeme pracovný pomer, môžem jej bez problémov počítať nárok na dovolenku z 25 dní?
§ 103 ods. 2:

"(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku."


Ak to splní do konca roku, tak už môžeš teraz rátať 25 dní. Vek nie je podmienkou, len tie odpracované roky. Koľko rokov a dní presne má odrobených?
0 0
azuz azuz

azuz je offline (nepripojený) azuz

Chobot Pozri príspevok
§
Ak to splní do konca roku, tak už môžeš teraz rátať 25 dní. Vek nie je podmienkou, len tie odpracované roky. Koľko rokov a dní presne má odrobených?
Súhlasím, ale ak k 31.3.2008 ešte nemá odpracovaých 15 rokov, nikde nie je záruka, že do konca roka ich odpracuje. Môže zostať napr. dobrovoľne nezamestnaná najbližších 5 rokov a v takom prípade podmienku 15 odpracovaných rokov nedosiahne najbližších 5 rokov.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

No veď práve. 15 rokov bude mať odrobených až 28.06.2008(vtedy dovŕši 33 rokov)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

azuz Pozri príspevok
Súhlasím, ale ak k 31.3.2008 ešte nemá odpracovaých 15 rokov, nikde nie je záruka, že do konca roka ich odpracuje. Môže zostať napr. dobrovoľne nezamestnaná najbližších 5 rokov a v takom prípade podmienku 15 odpracovaných rokov nedosiahne najbližších 5 rokov.
Práve preto sa pýtam, koľko rokov a dní má teraz odrobených. Ak už má tých 15 rokov, tak je to v pohode. Ak nie, môže to byť problém, lebo to nemusí splniť do konca roka, ako uvádzaš a potom by mala nárok len na 20 dní.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

misurka Pozri príspevok
No veď práve. 15 rokov bude mať odrobených až 28.06.2008(vtedy dovŕši 33 rokov)
Tak potom b som jej to ešte neuznal, lebo nemáš istotu, že sa prihlási na ÚP alebo že bude pracovať. Pokiaľ by vám následne preukázala, že do konca roka odrobila, môžete jej doplatiť ten zvyšný počet dní, teda bude mať nárok.

Je len na vás, či jej to uznáte vopred a dáte jej 25 dní, alebo ju trochu preženiete nech vám to následne preukáže, aby ste jej to doplatili.
0 0
Lucka F. Lucka F.

Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

Dobrý deň,

vystavuje sa potvrdenie o zápočte rokov, ak sme zamestnavali dochodkynu?
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Lucka F. Pozri príspevok
Dobrý deň,

vystavuje sa potvrdenie o zápočte rokov, ak sme zamestnavali dochodkynu?
Zo Zákonníka práce §75 to vyplýva. Dôchodkyňa bola tiež zamestnancom.
§ 75
Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní
(1) Zamestnávateľ je vydať zamestnancovi pracovný posudok do 15 dní od jeho požiadania. Zamestnávateľ však nie je povinný vydať zamestnancovi pracovný posudok skôr ako dva mesiace pred skončením pracovného pomeru. Pracovným posudkom sú všetky písomnosti týkajúce sa hodnotenia práce zamestnanca, jeho kvalifikácie, schopností a ďalších skutočností, ktoré majú vzťah k výkonu práce. Zamestnanec má právo nahliadnuť do osobného spisu a robiť si z neho odpisy.
(2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä
a) dobu trvania pracovného pomeru,
atď.
b) druh vykonávaných prác,
atď.
Naposledy upravil katka50 : 08.04.08 at 10:58
0 0
Lucka F. Lucka F.

Lucka F. je offline (nepripojený) Lucka F.

veľmi veľmi veľmi pekne dakujem....)
0 0
fialka m fialka m

fialka m je offline (nepripojený) fialka m

Ahojte, zapocitava sa aj studium na vysokej skole v cechach. Zamestnanec predlozil diplom z Ceskej vysokej skoly, ukoncil studium riadne, titulom Ing. Mozem mu tuto dobu zapocitat?

Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

fialka m Pozri príspevok
Ahojte, zapocitava sa aj studium na vysokej skole v cechach. Zamestnanec predlozil diplom z Ceskej vysokej skoly, ukoncil studium riadne, titulom Ing. Mozem mu tuto dobu zapocitat?

Dakujem
Áno.
0 0
tpv tpv

tpv je offline (nepripojený) tpv

Ahojte, zaujímalo by ma ako sa zdokladuje pre účely nároku na vyššiu dovolenku práca v zahraničí v roku 1995? Zamestnankyňa nemala žiadnu pracovnú zmluvu, zápočet už vôbec nie, doniesla mi len doklad zo zdravotnej poisťovne, kde má zaškrtnutú prácu v cudzine. Čo s tým? Môžem to uznať? Alebo mi vie niekto poradiť ako to v tom období papierovo fungovalo?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tpv Pozri príspevok
Ahojte, zaujímalo by ma ako sa zdokladuje pre účely nároku na vyššiu dovolenku práca v zahraničí v roku 1995? Zamestnankyňa nemala žiadnu pracovnú zmluvu, zápočet už vôbec nie, doniesla mi len doklad zo zdravotnej poisťovne, kde má zaškrtnutú prácu v cudzine. Čo s tým? Môžem to uznať? Alebo mi vie niekto poradiť ako to v tom období papierovo fungovalo?
Ja by som takýto doklad neuznal. Pokiaľ nepreukáže jednoznačne, že má odrobených 15 rokov, tak by som nedal vyššiu dovolenku.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň , kontrolujem si svoje zápočty a chcela by som sa opýtať maturovala som v 6/1995, 18.rokov som dovŕšila koncom júla 1995 ráta sa do odpr.rokov aj ten mesiac aj kúsok prázdnin ?- keď som štúdium skončila pred dovŕšením 18.rokov ?
Potom som bola evid. na úrade práce od 6.9 1995- to mám správne zrátané v prvom zápočte.
Ostatné evidencie z ÚP- mi do zápočtov nezarátali a v jednom sa pani pomýlila- namiesto 149 dní napísala 194 dní.
Ak si doložím do svojej zložky všetky kópie zápočtov a prerátam ich + potvrdenie z ÚP- môžem do programu zadať môj výpočet.
Chcela by som si to opraviť, aby som to mala v poriadku- len teraz to idem robiť prvý krát, tak aby som dačo nepokazila.

Veľmi mi pomôžu vaše rady
Ďakujem
Naposledy upravil L-M : 17.05.10 at 08:27
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

L-M Pozri príspevok
Dobrý deň , kontrolujem si svoje zápočty a chcela by som sa opýtať maturovala som v 6/1995, 18.rokov som dovŕšila koncom júla 1995 ráta sa do odpr.rokov aj ten mesiac aj kúsok prázdnin ?- potom som bola evid. na úrade práce od 6.9 1995- to mám správne zrátané v prvom zápočte.
Ostatné evidencie z ÚP- mi do zápočtov nezarátali a vjednom sa pani pomýlila- misto 149 dní napísala 194 dní.
Ak si doložím do svojej zložky všetky kópie zápočtov a prerátam ich + potvrdenie z ÚP- môžem do programu zadať môj výpočet.
Chcela by som si to opraviť, aby som to mala v poriadku- len teraz to idem robiť prvý krát, tak aby som dačo nepokazila.

Veľmi mi pomôžu vaše rady
Zápočet sa ráta od dovršenia 18 rokov. Takže od 18 tich narodenín porátaj dni júla, nemôžeš si rátať od júna.
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Xanti Pozri príspevok
Zápočet sa ráta od dovršenia 18 rokov. Takže od 18 tich narodenín porátaj dni júla, nemôžeš si rátať od júna.
Ďakujem, tak som to nemyslela- myslela som mesiac a kúsok (júl + august )prázdnin- napriek tomu, že 18- som mala až po ukončení štúdia? -dajak som sa zamotala.
A prosím ostatné môžem prerátať a tak zapísať s tými doloženými dokladmi?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

L-M Pozri príspevok
Ďakujem, tak som to nemyslela- myslela som mesiac a kúsok (júl + august )prázdnin- napriek tomu, že 18- som mala až po ukončení štúdia? -dajak som sa zamotala.
A prosím ostatné môžem prerátať a tak zapísať s tými doloženými dokladmi?
Ano, nakoľko do 31.8. si bola považovaná za študenta strednej školy. Takže to sa zarátava, časť júla a august celý.
Ano môžeš zapísať, urobiť kompletný zápočet. Nie je to povinnosť, urobiť to v celku. Zvyčajne zamestnávatelia započítavajú len dni a roky zamestnania pri nich. Preto TI tí nasledujúci nezarátali evidenciu na UP.
Môžeš si to dorátať spolu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať