Zavrieť

Porady

Ktorý účtovnícky program ?

ekonomka
Pekný podvečer prajem a prosím o názory na účtovnícke programy. Stojím pred vážnym rýchlym rozhodnutím a neviem si rady. Aký program si vybrať na vedenie účtovníctva? Ktorý je dobrý ???
Usporiadat
nikinka nikinka

nikinka je offline (nepripojený) nikinka

Ahojte, ja pracujem v programe MONEY S3 a musím povedať, že som veľmi spokojná..
Neviem aké máte skúsenosti s týmto programom vy, ale ja si nemôžem sťažovať .
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

alex1
Rozhodujem sa medzi programom vo verzii DOS a Windows. Môže mi niekto poradiť čo je lepšie? Ja som zohnala program vo Windowse a firme bol odporúčaný program v DOSe
Už som robila JU v DOS a PU vo Windowse. DOS je jednoduchší, ale zdá sa mi, že mi spomaľuje počítač. Máte ešte nejaké plusy a mínusy.
Pred podobným problémom výberu som bol v r. 2001-2002. DOS bolo treba opustiť, MRP-DOS mi vyhovoval, prvé MRP-WIN mi nesadli. Napr. len myšou sa dalo posúvať v doklade (!). Detské choroby.
Odporúčať DOS-ovský program (??????) je v dnešnej dobe zvláštne. DOS samotný prežíva len preto, že je ešte aká-taká spotreba softvéru. V dobe netu sú DOS-ovské programy podľa mňa len prispôsobované, aby sa udržal ich odbyt=upgrade (?).
Ja osobne odporúčam MRP-JU,PU aj MaP. Je tu zázemie týmu, hoci.... Malé firmy - nie.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Ďakujem všetkým. Vyberám si verziu WIN...
0 0
PBEA PBEA

PBEA je offline (nepripojený) PBEA

Dobrý deň,
prosím Vás kto mi poradí, rozhodujem sa kúpiť program pre účtovníctvo a mzdy, viete mi poradiť nejaký jednoduchý a dobrý. Robím v jednoduchom účtovníctve, mzdy tak do 5 zamestnancov, ale mohlo by tam byť aj podvojné, ale to asi naraz nepôjde. Neviem rozhodujem medzi Kros a Pohoda, neviem či robím správne, poraďte mi niekto kto máte skúsenosti, kto poznate ich klady a zápory, veľmi pekne ďakujem
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

PBEA Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás kto mi poradí, rozhodujem sa kúpiť program pre účtovníctvo a mzdy, viete mi poradiť nejaký jednoduchý a dobrý. Robím v jednoduchom účtovníctve, mzdy tak do 5 zamestnancov, ale mohlo by tam byť aj podvojné, ale to asi naraz nepôjde. Neviem rozhodujem medzi Kros a Pohoda, neviem či robím správne, poraďte mi niekto kto máte skúsenosti, kto poznate ich klady a zápory, veľmi pekne ďakujem
Neviem posúdiť softy, ktoré spomínaš, ale www.exalogic.sk má v ponuke balík OBERON multilicencia pre JÚ, PÚ , Mzdy a personalistika za super cenu. Najskôr som si stiahla demoverziu, ale učaroval mi okamžite -flexibilný, ľahko ovládateľný - zvládneš ho aj bez inštrukcií druhej osoby


...všimni si ten Multi minipack, na jednom PC máš JÚ,PÚ a Mzdy s neobmedz.množstvom firiem a počtom zápisov...no nie je to dorá cena?
Naposledy upravil danushka : 20.09.07 at 23:30
0 0
neofree neofree

neofree je offline (nepripojený) neofree

Vie mi niekto poradiť program (riešenie) ak mám nasledujúce požiadavky?
  1. Podvojné účtovníctvo - licencia Open Source (riešenie - zdarma)
  2. CRM (Riadenie vzťahov so zákazníkmi)
  3. Prepojenie na e-shop
  4. Niekoľko pobočiek prepojených na systém aj cez Internet
  5. Jedna databáza pre všetky pobočky
  6. Operačný systém najideálnejšie Linux
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

KROS je fantastický!!! ja som účtovník samouk a JÚ Alfa od tejto firmy som zvládla aj bez manuálu, cena je tiež dobrá... doporučujem! Aj OLYMP aj OMEGA (mzdy a PÚ).
Naposledy upravil olio : 25.09.07 at 14:20
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
neofree Pozri príspevok
Vie mi niekto poradiť program (riešenie) ak mám nasledujúce požiadavky?
  1. Operačný systém najideálnejšie Linux

pokiaľ viem tak Aurus spĺňa túto požiadavku. Skús sa opýtať priamo ich:
http://www.aurus.sk/
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
PBEA Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás kto mi poradí, rozhodujem sa kúpiť program pre účtovníctvo a mzdy, viete mi poradiť nejaký jednoduchý a dobrý. Robím v jednoduchom účtovníctve, mzdy tak do 5 zamestnancov, ale mohlo by tam byť aj podvojné, ale to asi naraz nepôjde. Neviem rozhodujem medzi Kros a Pohoda, neviem či robím správne, poraďte mi niekto kto máte skúsenosti, kto poznate ich klady a zápory, veľmi pekne ďakujem

Aj tu je možnosť ......


http://www.porada.sk/t36345-element....hlight=Element
0 0
UctAm UctAm

UctAm je offline (nepripojený) UctAm

Ak si sa ešte nerozhodla tak skús basic.sk od Sofcomu... v jednom balíku je JU, PU aj mzdy www.sofcom.sk
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

ja tiez zvazujem ktory SW si kupit, uctujem a.s., s.r.o. viac firiem, hlavne na Podvojne uctovnictvo. Ktory SW podporuje vedenie PU viacerym firmam? Mam doma demoverzie roznych SW ale som z nich jelen.
S ktorym ste vy spokojni ked uctujete PU viacej firiem?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
MONETA má v jednej cene hned multiverziu, už neplatíš za nič, aj ked by si účtovala 30 firiem....
dostala som po dvoch rokoch upgrate zadarmo..... skor om nepýtala nechýbal mi, nič moc som neúčtovala, teraz mi dal novú verziu so všetkými zmenami na nové meno firmy. Pripadá mi skvelý.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

Manzel sa chysta podnikat v oblasti voda-kurenie-plyn, sanita.
Je zivnostnik, neplatca DPH, nebude mat zamestnancov.
Poradte jednoduchy program na JU, rozmyslam MRP zakladna verzia.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

Uctovnici, prosim poradte. Co som hladala v ostatnych temach, boli platcami DPH a mali zamestnancov.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Jajka77 Pozri príspevok
Uctovnici, prosim poradte. Co som hladala v ostatnych temach, boli platcami DPH a mali zamestnancov.
MRP je schopný program. A majú aj verziu zadarmo pre malých podnikateľov.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

a aky je presny nazov toho programu? ja som si stiahla prirucku JU+sklad, vyzera to ze sa da zvladnut.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

MRP - Drobný podnikateľ a Malá firma. Mám ich odskúšané a páčia sa mi. Volám to, že sú prívetivé k užívateľovi. Pomerne rýchlo sa dá s nimi naučiť pracovať.
0 0
Jajka77 Jajka77

Jajka77 je offline (nepripojený) Jajka77

Dav a mas tam aj sklad? nemas link na prirucku MRP Drobny podnikatel a Mala firma? alebo dakto iny.
Cez vikend som prestudovala JU+sklad a nevyyzera to tazko, chcela by som porovnat oba. Vdaka
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Nemám. Cez Google som našla : www.mrp.sk, a tam na ich stránke sa popozeraj.
Naposledy upravil Dav : 10.03.08 at 14:36 Dôvod: overenie linku
0 0
Ziarowka Ziarowka

Ziarowka je offline (nepripojený) Ziarowka

Eva Farkasová Pozri príspevok
... predtým sme mali DATALOCK - bola som s ním veľmi spokojná, ale nespĺňal nám v tom čase nejaké kritériá na výkazy pre DÚ.
No my sme tiež robili najprv na Datalocku ale mali sme problém s tým, že v jednom roku sme účtovnú závierku robili a posielali na DU v januári a vrátili nám ju späť, že výkaz Súvaha má nové tlačivo, a že ju máme prepísať na akutálne tlačivo. Tam sa naše sklamania s Datalockom ešte len začali. Mali sme potom problémy s tým, že nám nedávalo prístup do niektorých agiend v majetku (nemohla som zadať nový pohyb majetku, lebo polia boli sivé) pričom agendu majetok sme mali zakúpenú aj sme si platili licenciu a fungovalo to asi takto, že keď som v nastaveniach majetku prepísali akýkoľvek údaj a potom späť na pôvodnú hodnotu už ma to pustilo nahrať nový pohyb, ale len kým som z agendy neodišla a potom sa celá situácia opakovala.
Pri prvej inštalácií, ktorú sme si nechali urobiť ako servis z Datalocku som pozerala na holý účtovný softvér, ktorý nemal ani základné predkontácie nastavené (sa vôbec čudujem, že mal nastavené riadky Súvahy a Výkazu ziskov a strát) a keď som chcela tlačiť výkaz Cash flow, tak nemal nastavené riadky, takže som nevytlačila nič. Pričom Pohodu sme si nainštalovali sami rýchlo a jednoducho a mala väčšinu predkontácií prednastavenú. Neboli sme na žiadnom školení a za seba môžem povedať, že má veľmi intuitívne ovládanie, taže príručku málokedy používam.


Prešli sme na Pohodu a tam je to aj s daňou z príjmov PO jednoduchšie, pretože Pohoda vypočítava podklady pre Daň z príjmov automaticky a má aj tlačové zostavy podklady pre daň z príjmov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať