Zavrieť

Porady

Ktorý účtovnícky program ?

ekonomka
Pekný podvečer prajem a prosím o názory na účtovnícke programy. Stojím pred vážnym rýchlym rozhodnutím a neviem si rady. Aký program si vybrať na vedenie účtovníctva? Ktorý je dobrý ???
Usporiadat
cabs161 cabs161

cabs161 je offline (nepripojený) cabs161

Ja mám podobný problém. Ale najlepšie je si ozaj vyskúšať demo verzie. Každému vyhovuje niečo iné a myslím si že cena tiež rozhoduje. Treba si povedať čo potrebujem robiť a čo od programu očakávam. A potom si hľadať soft, ktorý mi bude vyhovovať. Lebo keď sa už rozhodneš tak je potom ťažko meniť. Ale na 100% nebude užívateľ spokojný ani s jedným.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Možno by bolo dobre, keby sa tu vyjadrili ľudia, ktorí mali možnosť vyskúšať niekoľko rôznych sofvérov na účtovníctvo a navzájom ich porovnať.
Začnem ja: Používala som štyri rôzne softvéry. K tým prvým dvom len stručne: Nakoľko ich firmy priebežne neupgradovali, po čase sa stali nepoužiteľné a odišli sme od nich. Jediná ich výhoda: Raz sme zaplatili a potom sme už s nimi nič nerobili. Životnosť: v 1. prípade 2 roky, v 2.-om 4 roky (v dnešnej dobe už žiaden softvér nemá šancu bez upgradu viac ako rok)
Potom som používala Softip a veľmi som si ho chválila. Až kým som neprišla na to, že chybne zaúčtované doklady nemôžem po uzavretí mesiaca opraviť bez toho, aby som robila zbytočné interné opravné doklady. Vedela som účtovať len dva mesiace naraz, čo ma nenormálne rozčuľovalo. A potom celú našu firmu začali dorážať tie nehorázne faktúry. Platili sme ešte aj za opravu softvérových chýb. Tri roky sme to vydržali.
A potom pod vplyvom mzdového programu OLYMP, ktorý som používala už dlhšie, sme prešli na KROS-ácku OMEGU. Dnes by som ju už nevymenila za nič. Cena je primeraná, v rámci normálnej pracovnej doby je podpora v cene ročného poplatku. Priebežne je možnosť kedykoľvek program cez internet upgradovať. Konečne mám možnosť účtovať viac období naraz (napríklad časovo rozlíšené doklady mám vo zvláštnej klietočke a účtujem ich naraz za celý rok dopredu) Ale najväčšiu výhodu vidím v jeho možnosti vytvárať nekonečnú množinu vzorcov na všetky možné účtovné prípady. Účtovanie platby mesačnej zálohovej dane u nás vyzerá tak, že zadám vzorec "PD" - enter -dátum - enter a hotovo. Tomu ja hovorím pohodlíčko.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Modroocko, to si ma potešila. Ja si totiž Omegu práve testujem a tiež som počula len samé chvály. Verím, že budem spokojná aj ja.
0 0
anajv anajv

anajv je offline (nepripojený) anajv

podľa mňa výborný je od Krosu Alfa
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
anajv Pozri príspevok
podľa mňa výborný je od Krosu Alfa
Súhlasím, ale to je program na jednoduché účtovníctvo. A v ňom by som tiež uvítala niektoré vylepšienia, čo sú v Omege. Napríklad, že doklady sa dajú usporiadať podľa ľubovoľného kritéria jediným klikom myši v hlavičke nad zoznamom účtovných dokladov.
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Nedam dopustit na OMEGU a OLYMP. Na základe toho som som prešla aj s jednoduchým učtom na ALFU. Nie je zlý , ale ... kto má skúsenosti s OMEGOU a OLYMPOM bude asi trochu sklamaný. Alfa nie je taká "vymakaná". Je dosť pracne nahodenie jedneho dokladu - treba zakliknuť viacero volieb, kdešto pri programe SOFCOM(predtýmSOFTIp) to fungovalo na jeden klik - systém kódov pre jednotlivé konkrétne druhy výdavkov (na porovnanie ako účty pre PU). Možno by pomohlo, keby sme ako užívatelia skusili svoje navrhy na vylepšenie Alfy zaslať do Krosu.
0 0
Lydkanopka Lydkanopka

Lydkanopka je offline (nepripojený) Lydkanopka

Modroocko, ErikaDP, velmi ste mi tymto prispevkom pomohli. Bola som pre Omegu a Olymp viac-menej rozhodnuta, a chystam sa ich testovat, tak ste ma uistili v spravnosti vyberu :-)
0 0
sarahovci sarahovci

sarahovci je offline (nepripojený) sarahovci

Ak chceš na takúto otázku rozumnú odpoveď musíš napísať o aké účtovníctvo sa jedná a pre akú firmu. Pre niekoho je najlepší SAP R 3 za milión Eur a pre niekoho excelovská šablóna za 0 Eur.
0 0
ivab ivab

ivab je offline (nepripojený) ivab

Takže k tým vyjadreniam. Ja používam momentálne 3 a to Omega, Pohoda a Money S3.
Money S3 je najhorší z rôznych dôvodov, nikdy by som ho neodporúčala. Práca s ním je pre mňa boj.

Omega je dobrý program, ale príliš náročný na pochopenie a prácu s ním. Tiež je zdĺhavý na nahrávanie dát, napr. banky, pokladne, kde pri prvom zadaní ALT+P musím vyberať najskôr čo chcem nahrať (inkaso OF, úhradu DF, dotáciu, iný výdaj, iný príjem) a to ma zdržuje. Tlačové zostavy sú rozsiahle, ale nie každá sa dá tlačiť zo všetkých agend, hoci program ich v strome ponúka (a to je veľká chyba podľa mňa). Filtre sú tu ale príliš zložité. Viem, že ten, kto Omegu používa povie, že to je v poriadku, že to nevadí, ale keby okúsil niečo rýchlešie a ľahšie by to pochopil - a to už hovorím o Pohode.

Pohoda je program, ktorý napr. mne najviac vyhovuje. Nahrávanie dát je najjednoduchšie a zároveň najrýchlejšie. Pohode by som vytkla dve veci a to je vytváranie vzájomných zápočtov (pričom nahrávanie zápočtov je najjednoduchšie v Money!) a mzdy. Tlačové zostavy sú rozsiahle a prehľadne usporiadané, pričom sa dajú ľubovoľne a hlavne jednoducho upravovať . Filtre fungujú na princípe excelu a sú veľmi jednoduché.

Ak by som mala ja odporučiť, tak určite by to bola Pohoda.
Ale samozrejme, že som si našla štýl práce na každom.

I keď nemám rada, keď sa mi pri Money a Omege otvárajú jedno okno za druhým a po štvrtom okne už ani neviem, čo robím...
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

"I keď nemám rada, keď sa mi pri Money a Omege otvárajú jedno okno za druhým a po štvrtom okne už ani neviem, čo robím... "

Tu urcite nesuhlasim. Nie je nic horsie ako ked pri rozpracovanej fakture zistis, ze ti chyba nejaky zaznam v ciselniku a kvoli tomu musis z dokladu von. Takze kazdy SW, "ktory mi umozni otvarat jedno okno za druhym", ja vysoko ocenujem!
0 0
nitokris nitokris

nitokris je offline (nepripojený) nitokris

Ja som od r. 1993 robila v rôzých programoch, ale najspokojnejšia som s Clerk - om. Neviem, či ho niekto pozná, ale programátor je z Košíc a vždy mi príde osobne a urobí mi to čo požadujem. Je proste od tých rôzných MRP, Pohoda.....atd. - super. Ziadne telefonické odporučania a upgrade na CD. Nie je nad osobný kontakt. Som už 15 r. spokojná len s týmto programom, ako aj programátorom. Je na mikri.sk
0 0
Efinečka Efinečka

Efinečka je offline (nepripojený) Efinečka

55 rokov, daniar a účtovník
Vyskúšala som prakticky MRP, Softip, ale posledné tri roky robím v OMEGE a neviem si ju vynachkáliť, aj keď mi dlhšie trvalo prispôsobiť si nastavenia na moje potreby. Odporúčam.
0 0
Efinečka Efinečka

Efinečka je offline (nepripojený) Efinečka

55 rokov, daniar a účtovník
Toto Vám splňa OMEGA
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Ahojte, potrebujem poradit - uctovne programy som si vybrala od firmy Kros. Len teraz potrebujem surne poradit ake moduly konkretne si mam objednat (zlavu ktoru maju 30 % mi su schopny dat len ak im poslem objednavku do zajtra rana...).
Omega: idem uctovat 3 s.r.o. vsetko platci dph ked som si to vyskladala mali by mi stacit tieto moduly zaklad PU + modul DPH + DP PO a uct. poznamky + fakturacia + kniha jazd 4 auta (my mame max 3) = 525,36 Eur. Staci mi toto???
Alfa: tu idem uctovat niekolko FO vacsina aj platci DPH: len neviem ci mi staci ten Profesional alebo radsej uz tu Multiverziu????
Olymp: v kazdej firme je iny pocet zamestnancov ale vzdy max 14 - 16 tak pre istotu vezmem tych 20.
Prosim poradte ci mi to takto bude stacit aby som potom nechaosila s dokupovanim a podobne.... dakujem velmi pekne za vsetky rady!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
OLYMP...počet za všetky spracúvané firmy nie jednotlivo.
ak máš 4 frmy a v každej 15 zam...tak to je mesačne 60 výplat.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

aha dakujem! a ten zvysok myslete ze moze byt?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ALFA - Multiverziu .
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

prosim pozrite sa mi este na to podvojne...
tie mzdy som si opravila - fu o dalsich 5 tisic viac...:-(
0 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

Nemate odskusane ktory z uctovnickych softov bezi aj pod linuxom vo wine?
A ako to je s kompatibilitou OpenOffice(co je svetovy kancelarsky standard zadarmo napriek monopolnemu presadzovaniu Microsoft Office, ktory stoji slusny balik a oba softwary dokazu to iste, navyse openoffice dokaze pracovat asi so vsetkymi dostupnymi kancelarskymi subormi).?
0 0
sylva sylva

sylva je offline (nepripojený) sylva

Napriek tomu,že som si prečítala všetky príspevky ohľadom výberu programu na mzdy,neviem ako ďalej.Doteraz som pracovala s MRP,som spokojná.Avšak nastupujem do novej firmy s 1000 zamestnancami.Mzdy spracováva exter.firma v Pohode,evidencia dochádzky nie je elektronická.Ja mám robiť mzdy od nového roka.Chcem sa opýtať,či je možné prekonvertovať mzdové údaje z Pohody do MRP?Druhá vec je,či by s tým majiteľ databázy súhlasil...Neviem si predstaviť spracovanie miezd toľkých zamestnancov v pre mňa novom programe /väčšina zam-cov má ešte ďalšie úväzky-RZD,RZZP/.Dohodári sa menia každý mesiac.Skúste poradiť,ako na to? Vopred ďakujem za každú radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať