Zavrieť

Porady

POMOC - OZ-vystavená FA na meno štatutára

ahojte poradacikovia,
prosim, vedel by mi niekto odpovedat na jednu otazocku?
Moze OZ zauctovat vystavenu FA na meno statutarneho zastupcu OZ?na doklade nefiguruje ziaden udaj OZ. Iba meno statutara. priklad: FA pri nakupe v Metre. Je to ako nakup potravin a hyg. prostriedkov pre postih. deti. Takuto cinnost mame ako cinnost OZ.
Uct.v PU. Ja by som to normalne zauctovala, ale predosla uctovnicka povedala, ze takyto doklad sa nesmie
Mozem, alebo nemozem?
Dost mi to hori, lebo potrebujem tu FA zauctovat kvoli pouzitym 2% dane.
vrela vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    Môžeš si pýtať od neho čestné prehlásenie, že to kupoval pre OZ. Ale podľa môjho názoru Ti to neuznajú

    alakajda je offline (nepripojený) alakajda

    Citim sa byt uplne normalna a obyc.baba, ktora sa zacala uctovnictvom bavit a robit ho pre urcity zmysel. Systemu, poriadku?:)neviem..ale robim ho skor charitativne pre OZ ztp ludom:) ...viac alakajda
    Ďakujem všetkým za radu
    zaúčtujem tu FAktúrku, doložím tam čestné prehlásenie a nejako to skombinujem aj so zápisnicou, kde VV schválil danej štatutárke nákupy. Fuu, ešte že nemusím sme neprijali 2% nad 100tis. a nemusíme zverejňovať do OV

    POMOC - OZ-vystavená FA na meno štatutára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.