Zavrieť

Porady

Bulharsko

Tento rok sa chystáme do Bulharska letecky. Nevieme sa rozhodnúť ktoré letovisko máme vybrať. Máme 5 ročného syna.Aké máte skúsenosti?
Usporiadat
zsolt69 zsolt69

zsolt69 je offline (nepripojený) zsolt69

Ja len chváliť môžem Bulharsko. Je to štát, kde som naozaj prvý krát mohol si dovoliť viac než inde.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

ja som bol sv.Konštantín a Elena,menší komplex 10km nad Varnou.
Ceny asi ako u nás, ale napr. v centre Varny, lux. reštaurácia výrazne lacnejšie ako v rekreačných oblastiach. Sever je určite drahší ako Juh Bulharska. V potravinách lacnejšie ako u nás. Pozor na zmenárne! Problém s väčšou bankovkou ako 100 Euro, nepoznajú ich.
Naposledy upravil bjuty smis : 16.03.08 at 12:52
0 0
funny10 funny10

funny10 je offline (nepripojený) funny10

Ahojte. Prosím Vás, kto bol na Slnečnom pobreží, ako sa tam pohybujú ceny v obchodoch, reštauráciách a tak? Ja som bola v 2005 v starom Pomorí a tam bolo vtedy super a lacno.
Ďakujem
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mili poradaci.
Poprosila by som niekoho z vas o radu, ohladne Pomoria a Sozopolu. Kde je to lepsie, jedna sa mi hlavne o ceny potravin, a v neposlednom rade, kde je lepsie more, co sa tyka rias a meduz, hlavne vstup do mora, ci je vhodny aj pre neplavcov a deti, nakolko sa chystame s dcerkou. Za kazdu radu vopred srdecna vdaka.
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

V Pomorí ceny potravín minulý rok boli porovnateľné s našimi cenami. V reštauráciách sa dalo výborne najesť za výborné ceny. Vstup do mora je vhodný aj pre malé deti a neplavcov. Bolo tam veľa dovolenkárov s malými deťmi a veeeeeeeeeeľa neplavcov, ktorí si more tiež užívali.
0 0
George Michael George Michael

George Michael je offline (nepripojený) George Michael

tuta Pozri príspevok
Ani je nemôžem súhlasiť, že Bulhari nemajú radi Slovákov. Boli sme v Careve, Prímorsku, Pomorí a všade sme si s Bulharmi rozumeli. Možno sme stretli iba samých milých a srdečných ľudí. Ktovie?
Aj my sme stretli len samých milých a ústretových Bulharov. Za 14 dní pobytu sme nemali žiadnu negatívnu skúsenosť.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1 Pozri príspevok
mili poradaci.
Poprosila by som niekoho z vas o radu, ohladne Pomoria a Sozopolu. Kde je to lepsie, jedna sa mi hlavne o ceny potravin, a v neposlednom rade, kde je lepsie more, co sa tyka rias a meduz, hlavne vstup do mora, ci je vhodny aj pre neplavcov a deti, nakolko sa chystame s dcerkou. Za kazdu radu vopred srdecna vdaka.
Kde je lepšie,je ťažko poradiť.Vždy sa nájdu aj spokojní aj nespokojní...
Moja skúsenosť z Pomoria:
-oproti cenám napr. v Chorvátsku a Taliansku mi pripadalo všetko veľmi lacné.Pitie aj rôzne grilované špeciality,nielen v meste, ale aj na pláži boli za nízke ceny. Boli sme na prelome jún-júl.
K 1.júlu od večera do rána sa všade ceny zvýšili (Bulharom začala sezóna).
kapučíno,pivo, malinovka-cca 20 sk
komplet obed (polievka,nejaká špecialitka,šalát, káva,malinovka) -cca150 sk
-pláže vhodné aj pre deti, more čistulinké,pieskové. Je ich tam viacej, niektoré sú neupravované
Ale letovisko príjemné,tiché,veľa obchodíkov,nočná kolonáda,prechádzky po móle,živá muzika...
Mne zostanú v pamäti plávajúce delfíny ,ktoré nám plávali pod oknami hotela
Jedna rada do Bulharska: zoberte si drobné leva na cestu!!! Na vodu,kávu,či WC-nik nám nechcel zobrať eurá,aj keď sme núkali aj trojnásobok hodnoty
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
mám len jednu otázku, ešte stále platí, že dieťa musí mať vlastný pas a nestačí ak je zapísané v pase rodičov?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pre záujemcov prikladám pár fotiek z Pomoria.
Niektoré nie sú práve najlepšie, ale mali sme domáceho,ktorý nás bez jednej mastičky(rozumej mastiku) nechcel ráno pustiť z hotela
Naposledy upravil arizona : 03.10.10 at 08:03
0 0
toptom toptom

toptom je offline (nepripojený) toptom

Ahojte! Tento rok sa chystáme autom do Nesebaru. Vie mi niekto poradiť trasu a aké poplatky ma čakajú cestou zo Slovenska? Ďík.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
ahojte, prosím poradte, zajtra odlietame do Bulharska a neviem...
brať aj kočík pre 3 ročné dieťa alebo ho nechať doma,
máme ho brať /myslím kočík / na palubu alebo ho nechať v batožinovom priestore? je to taký malý tuším má cca 5-7 kg...
prosím poradte...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Poprosim o nazor cestovatelov. Doteraz som bola dovolenkovat vylucne v Grecku a ostrovoch, plus Chorvatsko, Makarska a Kvarner.
Toho roku by som rada navstivila Bulharsko, Pomorie, alebo Sozopol, ci Kiten. Znami ma odhovaraju, ze budem z Bulharska velmi sklamana, ked som doteraz chodila do Gr a Chv. Aky mate nazor vy?
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
závisí to čo od toho očakávate, určite ak chcete najaký štandard, tak hotel minimálne 3 hviezdičkový a viac...

prosím poradte mi s tým kočíkom....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ja by som kocik nebrala, ked ma dietatko uz 3 roky,jedine, ked v kosiku je zvyknute pat, inak ho aj ponosis na rukach tolko, ved pospat moze popoludni aj v izbe, alebo pos slnecnikom, ja by som kociar nebrala. Kde do Bl idete?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

skor som chcela vediet neco o mori, plazach, v porovnani s Gr., jdle, crevnych chorobach, ubytko si vyberiem podla www.stranky ubytovania, to je v pohode..
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1 Pozri príspevok
skor som chcela vediet neco o mori, plazach, v porovnani s Gr., jdle, crevnych chorobach, ubytko si vyberiem podla www.stranky ubytovania, to je v pohode..
Porovnávať napr. Chorvátsko, ktoré je nám blízke nielen vzdialenosťou,ale aj spôsobom života s Bulharskom,a rôznymi vzdialenými krajinami (napr. arabskými atď)sa nedá.
Každá krajina má svoje plusy a mínusy.Niečo krásne a niečo, nad čím radšej prižmúrime oči.

Teraz k Tvojej otázke: more v B. je čisté,pekné. Horšie je to s plážami. Niektoré úseky sú čisté, niektoré menej udržiavané. Tým je lepšie sa vyhnúť.
Ale zase- žiadny ježkovia,medúzy, koraly atď.Ani žiadne obťažovanie domorodcami,ako niekde v "oriente".
Záleží,kde si ubytovaná,oplatí sa v prvý deň sa porozhliadať a nájsť si, čo vám vyhovuje.
Dnes je možné nájsť veľa recenzií,-tie takisto pomôžu.

Nepoznám nikoho,kto by mal po dovolenke v B. črevné problémy. Práve naopak.Strava je tam výborná a na naše pomery veľmi lacná.To ,koľko dáš v CHorvátsku za 2 kávy, to máš napr. v Pomorí komplet večeru pre dvoch.

My sme boli minulý rok v B.Nielen my, ale nikto zo známych z iných hotelov sa na ubytovanie nesťažoval. Nik nemal problém s čistotou,menením prádla či uterákov,s vodou,alebo neochotným personálom...
Niektorí naši známi ,ktorí boli min.rok šli tento rok znovu do Bulharska.
Kto si nepotrpí na luxus a chce si oddýchnuť za "dobrý peniaz",tak sa B.oplatí.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ak by ste si mali vybrat medyi Bulharskom a Tunisom, kde by ste isli?
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Ja sa tiež rozhodujem, medzi Bulharskom a Tuniskom a zatiaľ u mňa vyhráva Tunisko, pretože je tam oveľa väčšia ponuka All inclusive zájazdov ako v Bulharsku. Je to i cenovo výhodnejšie.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

mozes dat nejake typy na to Tunisko? ja sa v Bg rozhodujem o Kizene, Tunis je vraj pekny v hoteli, mimo vraj hroza, neviem, znami mi tak hovorili. Vraj je tam dost studene more, vela rias a meduz, uvitala bysom nejake realne poznatky, kazdy ma sice ine naroky ale vserobecne sa to da ohodnotit.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

V Bulharsku som bol tretí krát. Včera som sa vrátil od 17.6-27.6. Každý rok vidíme pokroky, čo sa týka čistoty pláže a okolia. No, ruku na srdce - nie aj sami turisti prispievajú k špine? Veď vyfajčiť, cigaretu a zapichnúť ohorok do piesku, paličku z nanuku či z nápoja slamku, alebo obal s krému - to tam bulhari nedajú.
Sezóna tam začala 27.6.2008, ale už sme videli ako sa snažia vypratať prístavné priestory, parky a aj po pláži sa prehánajú, ale lentam, kde si platíte lehátko a dázdnik. Toto roku sme boli v Pomorí. No predtým Nesebar a Sozopol. Vyberáme tak, aby to pre nás bolo aj zaujímavé z histórie a tak. No čo sa týka ubytovania: vyberám penzióny, sú štandardne vybavené TV, chladnička, konvica, WC + sprcha a klimatizácia, niektoré ponúkajú za príplatok kuchynský kút, ale je to na pváženie, nevarili by sme tam, dobre a za prijateľné ceny sa najete všade. Od rána do večera. Markety ponúkajú, mlieko, syry pečivo, výrobky z masa a tak.Aj ovocie je už na trhu: broskyne 2 leva, marhule 1,80, slivky 1.50, melón 0,50-0.80, paradajky 1,50-2 podľa kvality , celé kurča na grile 9 leva. Urobíte si piknik aj sami. Domáci v penziónoch sú milí, ochotní vychádzajú v ústrety plnia želnie, denne pratajú, 2x za pobyt vymenia prádlo, čisté uteráky na požiadanie a dôležíté pre nás bolo to, že sme neboli viazaní časom v hoteloch lebo raňajky od 8 - 10 hod. To prosím, kto sa nechce pražiť na slnku cez obed veľmi ocení. My sme na pláž chodievali ráno od 7 - 10,30 a popludní od 16-19. Nepotrebutete slnečník,máte na pláži miesto aké si vyberiete more len pre Vás a čo je dôležité, žiadne opečenie na račika, bohato slniečko stačilo na zdravé opálene. Domáci rozumejú a niekto si múže oprášiť ruštinu. No jedálne lístky sú aj v češtine a slovenčine.Je rozdiel a kultúre, niektorú časť obývajú aj potomkovia grékov tak aj tá kuchyňa je trochu iná, ale v podstate na vyber. Hlavne zelenina, maso a aj Vám poradia čo je dobré.
More je čisté, bez rias, neštípe tam žiadny hmyz. No ideme zajtra do práce a už môžeme len snívať o dovolenke. Asi na rok zase BULGARIA.
Naposledy upravil Ľubomír : 29.06.08 at 12:29
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať