Zavrieť

Porady

Stavebné sporenie

Asi otázka trochu od veci, ale aj tak ma to zaujíma:
Keď má maloleté dieťa stavebné sporenie a tu mu zrazia daň z úrokov, dá sa to neako vysporiadať? Môže byť takto zrazená daň vrátená napr. zákonnému zástupcovi? Ďakujem
Usporiadat
ddsliace ddsliace

ddsliace je offline (nepripojený) ddsliace

Jozef Mihál Pozri príspevok
To je spiknutí.

Posledná starobná stvoriteľňa (PSS) mi stále neposlala výpisy z účtu...Som sám alebo je nás takých viac?
Mne to tiež PSS na syna neposlala. Na telefonickom kontakte ma doslova zjazdili, že to posielajú a do 31.3.2007 to príde. Po mailovej žiadosti mi odpovedali, že obratom posielajú potvrdenie o výške odvedenej dane z úrokov.
0 0
tulinko tulinko

tulinko je offline (nepripojený) tulinko

Pekný deň,
dňa 28.12.2006 som uhradil cez banku sumu na sporenie svojich dvoch detí.
Do dnešného dňa čakám na potvrdenie na odpočítanie si 12 000,-. Keď som zavolal do uvedenej inštitúcie, tak mi povedali, že potvrdenie nedostanem, pretože u nich sa platba neobjavila do 31.12.2006 /až v novom roku/.
Je správne, keď som im tvrdil, že mi musia uvedené potvrdenie vystaviť? Ja predsa nemôžem za to, že pobočka banky moju platbu nepoukázala skôr. Ja som si svoju povinnosť splnil ešte v starom roku /splatnosť bola takisto 28.12.2007/.
Prosím súrne o odpoveď termín podania DP sa blíííži ...
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

tulinko Pozri príspevok
Pekný deň,
dňa 28.12.2006 som uhradil cez banku sumu na sporenie svojich dvoch detí.
Do dnešného dňa čakám na potvrdenie na odpočítanie si 12 000,-. Keď som zavolal do uvedenej inštitúcie, tak mi povedali, že potvrdenie nedostanem, pretože u nich sa platba neobjavila do 31.12.2006 /až v novom roku/.
Je správne, keď som im tvrdil, že mi musia uvedené potvrdenie vystaviť? Ja predsa nemôžem za to, že pobočka banky moju platbu nepoukázala skôr. Ja som si svoju povinnosť splnil ešte v starom roku /splatnosť bola takisto 28.12.2007/.
Prosím súrne o odpoveď termín podania DP sa blíííži ...
Myslím, že sa mýliš Ty. Podľa vyhlášky MF o štátnej prémii, sa táto poskytuje za vklady realizované v príslušnom roku. Teda peniaze musia byť do 31.12. príslušného roku pripísané na účte stavebného sporiteľa, aby získal nárok na štátnu prémiu.

Veľmi si riskoval , keď si si prevod peňazí nechal na posledný deň roku (myslím pracovný). Veď 28. 12. bol piatok, 31.12 bol síce pondelok, ale väčšina bánk pracovala v obmedzenom režime, či mali nebankový deň.

A podľa zákona o platbnom styku 510/2002 sa prevody v tuzemskom plat. styku realizujú na nasledovný pracovný deň. Teda ak si v piatok podal príkaz, v pondelok bol v niektorej zúčastnenej banke nebankový deň, tak nasledujúci pracovný deň bolo 2.1., kedy Ti aj pripísali peniazae na účet stavebného sporenia. Myslím, že už s tým nič neurobíš, ale nabudúce budeš múdrejší a nenecháš si to, ako býva zvykom, na posledný deň.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
To je spiknutí.

Posledná starobná stvoriteľňa (PSS) mi stále neposlala výpisy z účtu...Som sám alebo je nás takých viac?
Hurá, výpisy práve dorazili.
0 0
MIŠO T MIŠO T

MIŠO T je offline (nepripojený) MIŠO T

Jozef Mihál Pozri príspevok
Hurá, výpisy práve dorazili.
Ja som ešte stále nedostal. Podal som DP na maloleté dieťa bez výpisu a nežiadali o do mňa nijaký iný doklad /RL/.
0 0
milcsu milcsu

milcsu je offline (nepripojený) milcsu

Dobrý večer chcela by som sa spýtať či si môžem aj ja uplatniť vrátenie
zrážkovej dani z úrokov, ked som na rod. dovolenke. Mám si podať daňové priznanie typuB? Dakujem
0 0
-Dana- -Dana-

-Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

Áno mohla by si. Tlačivo typu B, v VII.odd. na r. 2 v kolónke príjem vyčísliš pripísané úroky, tú istú sumu opisuješ aj v r. 9 v kolónke príjem, na r. 44 opäť tá istá suma, r. 45 nula, r. 46 suma z r. 44, v IX. odd. r. 60 opisuješ sumu z r. 46, to isté opakuješ v r. 62,64,66,67,68, X. odd. r. 69 - suma z r. 68, r. 70, tam napíšeš 90 816, r. 76 90 816, potom do r. 77, 78, 87,91,93 napíšeš nuly, v r. 98 vyčísliš zrazenú daň z úrokov, tú istú sumu z r. 98 zapíšeš aj na r. 104. Potom vyplníš XV. odd, krížikom označíš, či chceš poslať na účet alebo poštovou poukážkou, dátum, podpis.

P.S. podpísať sa treba aj dole, na str. 9
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Chcela by som sa spýtať, či sa niečo dôležité menilo v tlačivách daňového priznania typ B, prípadne niečo iné ohľadom dane z úrokov okrem nezdaniteľnej čiastky. Dá sa použiť staré tlačivo?
Včera mi už došli výpisy zo stavebného sporenia. Vďaka.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Tlačivá sú nové:
http://www.drsr.sk/wps/portal

...horúcou témou sa začne byť podávanie daň priznaní až február-marec, a prihárať to bude až posledný marcový týždeň...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať