Zavrieť

Porady

Darovanie 2 % dane

Stretla som sa s informáciou, že parlament mal koncom minulého roka prejednávať zmenu v zákone o dani z príjmov, a to, že 2 % dane budeme môcť darovať okrem nadácií, združení a pod., ktoré sú oficiálne zverejnené, aj svojím rodičom. Je to pre mňa veľmi prekvapivé, preto sa pýtam, či sa s tým tiež niekto stretol alebo je to len fáma. Ďakujem
Usporiadat
chanell chanell

chanell je offline (nepripojený) chanell

Klient by chcel darovať 2% dane do školy kde študuje jeho dcéra. Lenže táto novela zrušila darovanie školstvu. Ale čítala som, že pre rok 2006 to mali poslanci zmeniť. Teraz si teda nie som na istom, či môžem do toho DP napísať údaje tejto školy.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Tou novelou sa zúžil okruh možností použitia,ak škola je zaregistrovaná ako prijímateľ uvedený v § 50 odst.4 ZDP a použije podiel na podporu športu detí tak áno.Je pravda,že ochrana a podpora vzdelávania už nie je v novele,ale ja si myslím,že školy to majú ošetrené keď žiadajú od rodičov poukázanie.Veď mu to označ v DP a ak to DÚ nepoukáže dá mu vedieť z akého dovodu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

chanell Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som si len ozrejmiť jednu vec. V novele zákona o dani z príjmov na konci roka 2006 bol zmenený okruh príjemcov 2% dane. Bol dosť zredukovaný.
Vypadli odtial napr. aj školy, šport zostal len na mládež. Viem, že bola chystaná zmena, že pre darovanie za rok 2006 bude ešte platiť okruh prijímateľov tak ako doteraz, lenže doteraz som nepostrehla, že by v tomto smere niečo vyšlo.
Nevie o tom niekto niečo?

na www.rozhodni.sk je zoznam, kto môže dostať v roku 2006 2 %.
0 0
ares ares

ares je offline (nepripojený) ares

Prosím Vás, viete mi niekto povedať, aký počet prijímateľov 2% dane môže uviesť FO v daňovom priznaní? Ďakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

ares Pozri príspevok
Prosím Vás, viete mi niekto povedať, aký počet prijímateľov 2% dane môže uviesť FO v daňovom priznaní? Ďakujem.
darovať 2% zo zaplatenej dane môžeš len jednému prijímateľovi
0 0
Mirrrka Mirrrka

Mirrrka je offline (nepripojený) Mirrrka

Dobry den, prosim o radu, mozno blba otazka ale... nie som uctovnicka len robim prvy krat DP manzelovi a chce poukazat 2% z dane. Ako mam vyslednu sumu zaokruhlit? Vychadza mi XXXX,19
V tlacive nie je ziadny pokyn ci nadol ci nahor takze ako?
Dakujem
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Mirrrka Pozri príspevok
Dobry den, prosim o radu, mozno blba otazka ale... nie som uctovnicka len robim prvy krat DP manzelovi a chce poukazat 2% z dane. Ako mam vyslednu sumu zaokruhlit? Vychadza mi XXXX,19
V tlacive nie je ziadny pokyn ci nadol ci nahor takze ako?
Dakujem
nadol
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Mirrrka Pozri príspevok
Dobry den, prosim o radu, mozno blba otazka ale... nie som uctovnicka len robim prvy krat DP manzelovi a chce poukazat 2% z dane. Ako mam vyslednu sumu zaokruhlit? Vychadza mi XXXX,19
V tlacive nie je ziadny pokyn ci nadol ci nahor takze ako?
Dakujem
Je v Zákone o dani z príjmov, konkrétne v § 47.
§ 47
Zaokrúhľovanie

(1) Základ dane, nezdaniteľné časti základu dane [§ 11 ods. 2 písm. b) a ods. 3], daňový bonus (§ 33), zdaniteľná mzda (§ 35), daň (§ 15 a 43), preddavky na daň (§ 34, 35, 42 a 44) a suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane podľa § 50 sa zaokrúhľujú na celé koruny nadol.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
adrika Pozri príspevok
ahojte, chcem sa spýtať, čo v prípade, keď si zamestnanec sám robí daňové priznanie - typ A. Od zamestnávateľa si vyžiada potvrdenie o zaplatení dane, sám si vypíše vyhlásenie a zašle spolu s daňovým priznaním na daňový úrad ? a musí to vyhlásenie vôbec zasielať na DÚ ?
ďakujem
Práve sa týmto zaoberám,

mám viacerých čo majú viacerých zamestnávateľov, to od každého musia mať potvrdenie o zaplatení dane a tie posielať na DÚ ak si robia DP sami ???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sway Pozri príspevok
Práve sa týmto zaoberám,

mám viacerých čo majú viacerých zamestnávateľov, to od každého musia mať potvrdenie o zaplatení dane a tie posielať na DÚ ak si robia DP sami ???
Mne sa takýto postup nezdá. Predsa ak si sám robí DP, prijímatela uvádza v DP a podstatný je uhradený nedoplatok z DP. Alebo mi niečo ušlo a sleduje sa aj zaplatenie dane u zamestnávatela ?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
sway Pozri príspevok
Práve sa týmto zaoberám,

mám viacerých čo majú viacerých zamestnávateľov, to od každého musia mať potvrdenie o zaplatení dane a tie posielať na DÚ ak si robia DP sami ???
a ešte ak niekomu vychádza daňový preplatok ako dá potvrdenie o zaplatení dane a kam???
som z toho trochu nešťastná, lebo dcérka je v jednom združení kde pomáhajú drogovo závislým a za vlaňajšok mi poprichádzalo od DÚ skoro od všetkých čo im chceli dať 2% žE TO NEREALIZOVALI... nedopátrala som sa že prečo....
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ak podávajú DP sami tak v DP typu A je v VIII.oddieli kolonka a tam treba vyplnliť prijímateľa (2 % zo zaplat.dane).
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sway Pozri príspevok
a ešte ak niekomu vychádza daňový preplatok ako dá potvrdenie o zaplatení dane a kam???
som z toho trochu nešťastná, lebo dcérka je v jednom združení kde pomáhajú drogovo závislým a za vlaňajšok mi poprichádzalo od DÚ skoro od všetkých čo im chceli dať 2% žE TO NEREALIZOVALI... nedopátrala som sa že prečo....
pozri predch. príspevok. Uviedli to v DP ? Termín tam je do 31.3. - nie 30.4. ako zamestnanci
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
veronikasad Pozri príspevok
pozri predch. príspevok. Uviedli to v DP ? Termín tam je do 31.3. - nie 30.4. ako zamestnanci
OKI ľudkovia, tak si to zhrniem:

ak robím DP , akékoľvek a v ňom uvediem priamo v PD prijímateľa na 2% tak už ničového nič nemusím urobiť a príslušná organizácia peniaze dostane? aj ak má daňovú povinnosť? vtedy aké mám poslať tlačivo o zaplatení dane ??
dík
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nič neposielaš, len podáš DP a vyplníš prijímateľa
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

sway Pozri príspevok
OKI ľudkovia, tak si to zhrniem:

ak robím DP , akékoľvek a v ňom uvediem priamo v PD prijímateľa na 2% tak už ničového nič nemusím urobiť a príslušná organizácia peniaze dostane? aj ak má daňovú povinnosť? vtedy aké mám poslať tlačivo o zaplatení dane ??
dík
Zhrniem ti to:

RZD - vyhlásenie + potvrdenie od zamestnávateľa o zapl. dane (daňovník posiela na DÚ podľa miestnej príslušnosti

DP - odd.XII,riadok 112 a 113, podmienka je minimálna výška darovanej sumy a to 100Sk (2%)zo zaplatenej dane, nič iné už potom neposielaš
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mzdarka renca Pozri príspevok
Zhrniem ti to:

RZD - vyhlásenie + potvrdenie od zamestnávateľa o zapl. dane (daňovník posiela na DÚ podľa miestnej príslušnosti

DP - odd.XII,riadok 112 a 113, podmienka je minimálna výška darovanej sumy a to 100Sk (2%)zo zaplatenej dane, nič iné už potom neposielaš
Ďakujéééééém moooc. všetkým
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Baby, som sa ľakla
Čo tu strašíte

Veď to tak frčí už asi 3 roky.
A ja len doplním zhrnutie od "mzdárka renča"

Ak robí DP typ A, vyplní VIII. oddiel.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Jasne, som už asi mimo, práve som dorobila dnes už 18-ste DP typ B a už myslím len ako B-čko
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Muška Pozri príspevok
Baby, som sa ľakla
Čo tu strašíte

Veď to tak frčí už asi 3 roky.
A ja len doplním zhrnutie od "mzdárka renča"

Ak robí DP typ A, vyplní VIII. oddiel.

ja viem, viem, len hovorím, nie je mi dodnes jasné prečo mi to neuznali vlani.... asi som mala po tom pátrať...preto sa dnes ešte utvrdzujem v tom že je to OK.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať