Zavrieť

Porady

Intrastat-sk

Neviem,ci je to tema vhodna na tuto poradu,ale nevedela som,kde mam tento prispevok vlozit.......Chcem poziadat o radu ohladom vyplnania statistickeho hlasenia Intrastat-sk.
V pouceni na vyplnanie tohto tlaciva sa pise,ze ak su na fakture za tovar uvedene suvisiace vydavky ako napr.prepravne.....zahrnu sa do fakturovanej sumy.Celkova hodnota tychto nakladov sa rozpocita na jednotlive tovarove polozky a pomerna cast sa pripocita k fakurovanej sume kazdej polozky. Ale co v tom pripade,ked je preprava fakturovana osobitne? Nemusi sa vtedy rozpocitavat na tovarove polozky? Na skoleni nam na to nevedeli dat odpoved.
Dakujem za vsetky nazory.Dufam,ze ma s tym niekto na porade skusenosti.
Usporiadat
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
fajn, ďakujem, aspoň nejaký problém mám vyriešený - a ďalšia téma zodpovedaná.
toto sa mi páči, takto informácie rovno na tácičke pod nos.
Ďakujem AlaNR.
Pekný deň
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

AlaNR
aaahojte vsetci informaciechtivi,

bola som sa informovat priamo pri zdroji, a to na colnici. Dostala som jednoduche vysvetlenie: do intrastatu sa dava vsetko okrem pripadov, na ktore vystavila colnica JCD. Takze aj tovar, aj material, aj stroje, aj pristroje, aj zvierata aj vsetko, mozno aj komara, ktoreho by si clovek priniesol z dovolenky.
Pri tom nas vraj nemusi zaujimat povod tovaru, zaujima nas len kto nam ho posledny predal.
Ala aj stroje ktore vyveziem do EU a doveziem späť lebo som ich použila pri vykone práce? Je to moj majetok.
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
McMarti, to bohuzial neviem, mala som na mysli len to, co sa kupuje a predava.
Taketo presuny vlastneho majetku nerobime, takze to som sa nepytala.
Ale myslim si, ze hlasenia nahradili byvale JCD, aspon tak mi to bolo povedane, takze ked ste nerobili JCD na presun pred tym, tak by ste nemali na ten pohyb davat ani Intrastat - moj nazor.
Inak, na colniciach su ochotni (teda na tej nitrianskej) a informacie poskytnu. Priame linky najdete na www.colnasprava.sk/vybrane utvary ...
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Dik , zavolam do BA
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať