Zavrieť

Porady

učtovanie PHM v JU

Som novacik a tak by som potrebovala poradit, ci v JU kde auto je v majetku zaradene musim preratavat km, alebo si mozem uctovat do nakladov iba PHM podla blocka. Totiz moj drahy si nevedie knihu jazd a dava mi len blocky o nakupe PHM a ja som ich doteraz takto davala do nakladov, bez prepocitavania km. Je to pripustne, alebo som robila chybu? Dakujem.
Usporiadat
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

A nemáš náhodou takú tabuľku?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Lucy
A nemáš náhodou takú tabuľku?
Lucy, mám sám som si ju vyrobil a je výborná. Ak máš záujem, pošli data cez SS a pošlem Ti ju na diskete.
Pekný večer...
0 0
Julča Julča

Julča je offline (nepripojený) Julča

Janna
A ako účtujete PHM v JÚ?
ja dávam celých 100% PHM do nákladov, evidenciu jázd robím v PC (ALFE), na konci roku vytlačím knihu jázd za celý rok, kde mám zostatok nejakých pár lítrov PHM.

Zostatok PHM prepočítam podľa poslenej platby za PHM, ale teraz čo s tým, dať to ako položku zvyšujúci základ dane §17 do danového priznania alebo interným dokladom do odpíšete napr. mínusom z prevádzkovej réžie?
Ako to robite vy?
Dakujem
jana
Ja by som sa chcela spýtať na toto isté.
Ja to chcem urobiť tak, že k 31.12.2004 urobím mínusom zápis do prevádzkovej réžie. Aký máte na to názor? Nikto neúčtuje nadspotrebu?
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Julča
Ja by som sa chcela spýtať na toto isté.
Ja to chcem urobiť tak, že k 31.12.2004 urobím mínusom zápis do prevádzkovej réžie. Aký máte na to názor? Nikto neúčtuje nadspotrebu?
táto otázka je tu už niekoľko-krát a nik neodpovedá... ja som to urobila tiež mínusom do prevádzkovej réžie. je to dobre?
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Máš to dobre. Vlastne obidva spôsoby sú správne. Bud si o nadlimitnú spotrebu znížiž výdavky (minusom z réžie), alebo ak sa ti to nedá zaviesť do účtovníctva, v daňovom priznaní to uvedieš do pripočitateľných položiek.
Ak sa ti to dá zaviesť mínosom do prevádzkovej réžie, môžeš byť kľudná, máš to v pohode a tetám z daňáku urobíš radosť. Pa.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

uko
táto otázka je tu už niekoľko-krát a nik neodpovedá... ja som to urobila tiež mínusom do prevádzkovej réžie. je to dobre?
Už sa to tu niekolko krát premlelo. Ako myslíš dať to mínusom do réžie ? cez UO k 31.12. ???
Pekný podvečer želám...
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

TO Manual: Presne ako si napísala, mínusom k 31.12. do PR ako uzávierkovú operáciu.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

AdaG
TO Manual: Presne ako si napísala, mínusom k 31.12. do PR ako uzávierkovú operáciu.
Tie UO boli len na upresnenie - poriadok robí priatelov alebo naopak ??? priatelia robia ... neporiadok ???
Pekný večer želám...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať