Zavrieť

Porady

Usporiadat
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

ondrejvla
Nezatracujem žiadne sviatky, Božechráň! Ale stavať tento sviatok na úroveň kresťanských sviatkov, no to je sila! Ani Veľká noc - zrodenie života, ani Vianoce sviatok všetkých veriacich - narodenie spasiteľa mi nikdy neboli na obtiaž! Na obtiaž je nám tá prehnaná sila mať viac, ako sused, upratať každý kútik v dome...,- ale najmä by bolo potrebné si upratať v duši. Vtedy si nájdeme aj čas povedať našim drahým - ľúbim ťa! A nie je mi to vôbec na obtiaž, tak ako ani Valentín, len som vyjadrila svoj názor.
Ja Valentýna neoslavujem - ide mi na nervy ten humbuk okolo toho, ale pokial viem Valentýn tiež súvisí s kresťanstvom...... Alebo sa mýlim?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Ale áno, súvisí! Ja ho nezatracujem, ale zarazil ma výraz na ostatné kresťanské sviatky, citujem :ktoré sú skoro "na obtiaž" !
A vôbec, aj tu na Porade je veľa ľudí, na ktorých mi záleží, ktorých mám rada, a rada im to poviem hoci aj dnes. A vôbec mi pri tom, nebudú chýbať čokoládové srdiečka, ani plyšové vankúšiky zo supermarketov...
1 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka

Vlasta, máš krásne zmenený podpis.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak

Vlasta, máš krásne zmenený podpis.
A kde mi zmizol? V nastavení ho mám, aj o pár odpovedí vyššie bol a teraz? Kto mi ho ukradol?!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta
___________________
Všetko, čo je v človeku krásne, je očami neviditeľné.
(Antoine de Saint Exupéry)

nezmizol, len keď napíšeš málo slov do príspevku tak sa nezobrazí, a tuším 5x do témy.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ondrejvla
A vôbec, aj tu na Porade je veľa ľudí, na ktorých mi záleží, ktorých mám rada, a rada im to poviem hoci aj dnes. A vôbec mi pri tom, nebudú chýbať čokoládové srdiečka, ani plyšové vankúšiky zo supermarketov...
Ale poteší to aj na Valentína Mám 18-ročnú dcéru a mladí si veľmi radi vymieňajú medzi sebou srdiečka a milé prianička a plyšové srdiečka a sú pritom milí....
Je to jednoducho niečo nové, voňavé v celku príjemné. Dostanem od dcéry vždy starostlivo vybranú Valentínku s textom, ktorý je dojímavý a celkom rada som sa tomuto sviatku prispôsobila
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Vlasta
___________________
Všetko, čo je v človeku krásne, je očami neviditeľné.
(Antoine de Saint Exupéry)

nezmizol, len keď napíšeš málo slov do príspevku tak sa nezobrazí, a tuším 5x do témy.
Ahá! To znamená, že sa musím vykecávať, však?
Dnes mi prišli mailom od priateľky krásne citáty a myšlienky, všetky ma zaujali, a tento ma chytil...
Aj Tebe sa páčili? Vidíš, aj to je Valentínsky pozdrav, dostaneme ho od ľudí, ktorým na nás záleží a pošleme ich tým, ktorých máme radi my!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Potešila si ma.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ondrejvla
Nezatracujem žiadne sviatky, Božechráň! Ale stavať tento sviatok na úroveň kresťanských sviatkov, no to je sila! Ani Veľká noc - zrodenie života, ani Vianoce sviatok všetkých veriacich - narodenie spasiteľa mi nikdy neboli na obtiaž! Na obtiaž je nám tá prehnaná sila mať viac, ako sused, upratať každý kútik v dome...,- ale najmä by bolo potrebné si upratať v duši. Vtedy si nájdeme aj čas povedať našim drahým - ľúbim ťa! A nie je mi to vôbec na obtiaž, tak ako ani Valentín, len som vyjadrila svoj názor.
Vlasti, vravíš mi z duše. Nepovedala by som to lepšie.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Neodsudzujem nikoho, kto oslavuje Valentína, každý máme svoje sviatočné dni. Ak sa to niekomu páči, má o jeden pekný deň v roku viac. Mne najviac vadí práve tá komercionalizácia, že sa obchody snažia z každého sviatku - a bohužiaľ už aj z Vianoc - spraviť sviatok konzumu. Aké to bolo krásne, keď ešte neboli televízory v každej rodine a my sme ako deti chodili s rodičmi po štedrovečernej večery na prechádzku po zasneženej dedine. Všade tichúčko, z okien blikot sviečok, krásny sneh a hlavne atmosféra niečoho zázračného. Pravda, vtedy ešte padal na Vianoce sneh . Ale nie, nechcem vyzerať ako stará baba, ktorá tvrdí, že za jej mladých čias všetko bolo lepšie. Skrátka, každá generácia si do svojho života vnáša niečo nové, vytvára si nové tradície. O tom to je. A ak niekto bude Valentína oslavovať, želám mu, aby mal okolo seba dosť ľudí, ktorí mu práve v tento deň prejavia, ale úprimne, svoje city.
2 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Eulalia Pozri príspevok
Neodsudzujem nikoho, kto oslavuje Valentína, každý máme svoje sviatočné dni. Ak sa to niekomu páči, má o jeden pekný deň v roku viac. Mne najviac vadí práve tá komercionalizácia, že sa obchody snažia z každého sviatku - a bohužiaľ už aj z Vianoc - spraviť sviatok konzumu. Aké to bolo krásne, keď ešte neboli televízory v každej rodine a my sme ako deti chodili s rodičmi po štedrovečernej večery na prechádzku po zasneženej dedine. Všade tichúčko, z okien blikot sviečok, krásny sneh a hlavne atmosféra niečoho zázračného. Pravda, vtedy ešte padal na Vianoce sneh . Ale nie, nechcem vyzerať ako stará baba, ktorá tvrdí, že za jej mladých čias všetko bolo lepšie. Skrátka, každá generácia si do svojho života vnáša niečo nové, vytvára si nové tradície. O tom to je. A ak niekto bude Valentína oslavovať, želám mu, aby mal okolo seba dosť ľudí, ktorí mu práve v tento deň prejavia, ale úprimne, svoje city.


Evka, máš pravdu, ale tie krásne časy sú preč, v tomto uponáhľanom čase človek nemá čas na nič, tak aspoň v tento deň nech si sadnú čerství zaľúbenci a dávni zaľúbenci a na chvíľu si pozrú zamilovane do očí ...
Každý rád počuje tie krásne slová: "milujem ťa"
0 0
majo17k majo17k

majo17k je offline (nepripojený) majo17k

Eulalia Pozri príspevok
Neodsudzujem nikoho, kto oslavuje Valentína, každý máme svoje sviatočné dni. Ak sa to niekomu páči, má o jeden pekný deň v roku viac. Mne najviac vadí práve tá komercionalizácia, že sa obchody snažia z každého sviatku - a bohužiaľ už aj z Vianoc - spraviť sviatok konzumu. Aké to bolo krásne, keď ešte neboli televízory v každej rodine a my sme ako deti chodili s rodičmi po štedrovečernej večery na prechádzku po zasneženej dedine. Všade tichúčko, z okien blikot sviečok, krásny sneh a hlavne atmosféra niečoho zázračného. Pravda, vtedy ešte padal na Vianoce sneh . Ale nie, nechcem vyzerať ako stará baba, ktorá tvrdí, že za jej mladých čias všetko bolo lepšie. Skrátka, každá generácia si do svojho života vnáša niečo nové, vytvára si nové tradície. O tom to je. A ak niekto bude Valentína oslavovať, želám mu, aby mal okolo seba dosť ľudí, ktorí mu práve v tento deň prejavia, ale úprimne, svoje city.
Napísala si to krásne. Je v to pravda. Nedávno som pozeral film "Bežiaci muž" a ten vplyv médií sa cez rôzne sviatky prejavuje v plnej miere.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Lásku svôjmu životnému partnerovi, svojím blízkym, by mal človek prejavovať každý deň v roku a nielen na Valentína. Tento sviatok neoslavujeme, je pre nás rovnaký deň, ako všetky dni v roku.

Želám Vám lásku 365 dní v roku. ... aha tento rok 366...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Tento sviatok mi tiež neprirástol k srdcu, ale keď si predstavim dnešný deň, zjaví sa mi úsmev na perách. Hneď ráno ma zobudila SMS od dcéry, ktorá je momentálne na druhom konci zemegule, tak môj deň začínal omnoho krajšie. No a poobede som dostala to najkrajšie srdiečko - ručne vyrobené a namaľované s nápisom: Mojej milovanej maminke! od môjho malého synčeka. Začal mať pre mňa tento sviatok predsa len zvláštny význam. Začala som ho vnímať srdiečkami mojich detí.
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
ludmilla Pozri príspevok
Tento sviatok mi tiež neprirástol k srdcu, ale keď si predstavim dnešný deň, zjaví sa mi úsmev na perách. Hneď ráno ma zobudila SMS od dcéry, ktorá je momentálne na druhom konci zemegule, tak môj deň začínal omnoho krajšie. No a poobede som dostala to najkrajšie srdiečko - ručne vyrobené a namaľované s nápisom: Mojej milovanej maminke! od môjho malého synčeka. Začal mať pre mňa tento sviatok predsa len zvláštny význam. Začala som ho vnímať srdiečkami mojich detí.
Naozaj, tie srdiečka našich detí, ktoré ručne vyrobia a vymaľujú, robia tento nový sviatok veľmi krásnym ...
0 0
Ketrin01 Ketrin01

Ketrin01 je offline (nepripojený) Ketrin01

ani nespominaj, ja som na valentina zas sama
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Rozalka Pozri príspevok


Evka, máš pravdu, ale tie krásne časy sú preč, v tomto uponáhľanom čase človek nemá čas na nič, tak aspoň v tento deň nech si sadnú čerství zaľúbenci a dávni zaľúbenci a na chvíľu si pozrú zamilovane do očí ...

Každý rád počuje tie krásne slová: "milujem ťa"
Až "po funuse" som zistila, že posledný vlaňajší príspevok - môj - pokračoval aj v tomto roku. Ako rozmýšľam, tak rozmýšľam, ale to, čo som napísala vlani, platí pre mňa aj v tomto roku. Zmenilo sa snáď len to, že úprimne doprajem každému takú radosť, akú máte z pozorností svojich detí práve v tento deň. Mladá generácia si proste vytvára svoje tradície a svoje sviatky. Tak to má byť, preberajú predsa štafetu od tej predchádzajúcej generácie a formujú si svoj vlastný život, v ktorom budeme my už len divákmi a porotou - ale porotou sami sebe. Budeme totiž hodnotiť, či sme tým našim deťom dali ten správny základ, aby napr. vedeli niekomu bez problému povedať "ľúbim ťa". Niekedy tieto obyčajné slovíčka majú totiž zázračnú silu.
MDŽ dnešným mladým a deťom už veľa nehovorí. My sme svojim mamičkám vyrábali srdiečka práve na MDŽ. Dnes je to Valentín, Deň matiek, Deň otcov a podobné iné sviatky. Nech je ten deň akokoľvek nazvaný, len nech v ňom majú ľudia možnosť pocítiť ten "zázrak lásky". To je pre mňa podstatné.

P.S. Rozálka, ja som odrastená na Beatles, takže s Tvojim pesničkovým citátom súhlasím
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Ketrin01 Pozri príspevok
ani nespominaj, ja som na valentina zas sama
Ketrin, úprimne Ti želám, aby si už nikdy nebola sama - a je jedno, či na Valentína, alebo v hociktorý iný deň v roku. Niekedy sa ale človek musí o to snažiť aj sám - aby nebol sám
0 0
Snajper2 Snajper2

Snajper2 je offline (nepripojený) Snajper2

pozná niekto nejaký dobrý eshop, v ktorom by sa dalo lacnejšie nakupovať rôzne darčeky s možnosťou doručenia obdarovanému?
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
a čo to má so zdravím?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať