Zavrieť

Porady

dobrovolne nezamestnaný

Prosim vas , dobrovolne nezamestnany platil v roku 2004 " 420,--sk,do CHZP
APOLLO.V tomto roku kolko bude platit? DAKUJEM.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Za dobrovoľne nezamestnaného platí štát.
    Ale len za predpokladu, že nie je nikde konateľom, prípadne nerobí na základe dohody o vykonaní práce.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Prečo by mal chcieť platiť?? v dnešnej dobe sa každý snaží nájsť cestičku ako neplatiť..a nie ako platiť...

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Ja by som sa chcela spýtať, či niekto nevie: dcéra odchádza do Anglicka ako operka. Pracovala do 31. 12. 2004, od 1. 1. sa išla prihlásiť na úrad, aby jej do odchodu /18.1./ nechýbali dni. Neviete, ako bude platiť zdravotné poistenie, či ho má vôbec platiť, alebo stačí, ak si zaplatí liečebné náklady v zahraničí. Koho sa opýtam, každý mi povie inak. Ďakujem Vám vopred

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    rosemary
    Ja by som sa chcela spýtať, či niekto nevie: dcéra odchádza do Anglicka ako operka. Pracovala do 31. 12. 2004, od 1. 1. sa išla prihlásiť na úrad, aby jej do odchodu /18.1./ nechýbali dni. Neviete, ako bude platiť zdravotné poistenie, či ho má vôbec platiť, alebo stačí, ak si zaplatí liečebné náklady v zahraničí. Koho sa opýtam, každý mi povie inak. Ďakujem Vám vopred
    Hani, asi by bolo najlepšie ísť sa opýtať priamo na konkrétnu zdravotnú poisťovňu..!!!
    Ja keď som bola v Nemecku ako au-pair, tak mi tam platili zdravotné poistenie..
    tu som bola dočasne vyradená z evidencie zdravotnej poisťovne..ale to obdobie muselo byť minimálne 6 mesiacov a nemohlo dosť k prerušeniu poistenia v Nemecku.. o tom som po príchode domov doložila papier / z nemeckej poistovne/ a tu vrátili mi preukaz poistenca ...Ale ako to funguje teraz????

    toto zo stránky VšZP
    UPOZORNENIE PRE AU-PAIR, SEZÓNNE A BRIGÁDNICKÉ PRÁCE
    Aj keď sa rozhodnete pri vycestovaní výlučne uzatvoriť iba poistenie liečebných nákladov v zahraničí (komerčné poistenie), VšZP odporúča, aby ste naďalej vo vlastnom záujme rešpektovali zákonnú povinnosť byť aj naďalej zdravotne poistení vo svojej slovenskej zdravotnej poisťovni. Poistenie liečebných nákladov v zahraničí pri závažných a komplikovaných ochoreniach nie je postačujúce plnohodnotné zdravotné poistenie.
    Naposledy upravil Hlinkovx : 10.01.05 at 11:01 Dôvod: doplnenie

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Silvi, jedna známa mi povedala, že zdravotné sa dá platiť aj u nás, trba nejaký doklad E/neviem aké číslo/, ktoré platí v Európskej únii, v zdravotnej poisťovni nám povedali, že by sme mali platiť aj zdravotné poistenie aj liečebné náklady v zahraničí, potom som v časopise o tom čítala, že je treba sa poistiť v Anglicku, tady odhlásiť, tak ako píšeš ty, mám z toho guláš a nerada by som niečo zanedbala, aby sme potom neplatili do nemoty.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    rosemary
    Silvi, jedna známa mi povedala, že zdravotné sa dá platiť aj u nás, treba nejaký doklad E/neviem aké číslo/, ktoré platí v Európskej únii, v zdravotnej poisťovni nám povedali, že by sme mali platiť aj zdravotné poistenie aj liečebné náklady v zahraničí, potom som v časopise o tom čítala, že je treba sa poistiť v Anglicku, tady odhlásiť, tak ako píšeš ty, mám z toho guláš a nerada by som niečo zanedbala, aby sme potom neplatili do nemoty.
    https://www.vszp.sk/mainx_https/hlav...szpeu_fr0.aspx
    toto je z VšZP...ten formulár sa volá E111Sk..máš tam podrobnejšie info...

    no s tým informovaním je to tu bohužiaľ tak..ja keď som odchádzala / rok 96/ ...tak tu bol v tom chaos...a tiež mi moc nepomohli...ale vyriešili sme to nakoniec k mojej spokojnosti..a dokonca aj poisťovňa bola spokojná...
    Skús kuknúť ten link a dcére prajem, nech sa jej tam darí a nech má len tie najkrajšie spomienky

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    A ešte ma napadlo..máme tu predsa p. Mihála..skús sa ho opýtať v tejto téme..
    "Nový zákon o zdravotnom poistení" - tú navštevuje ozaj pravidelne
    určite ti bude vedieť poradiť...a nájsť to najlepšie riešenie

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Silvi, pekne Ti ďakujem, asi sa zajtra vyberiem do Apolla, lebo dcéra je tam poistená a zistím si všetko na mieste a ešte aj o tom zdravotnom poistení konateľov.

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Hani..nemáš začo, moc som ti neporadila...ale podľa mňa je fakt najlepšie ísť sa opýtať priamo do poisťovne

    ankap je offline (nepripojený) ankap

    ankap
    Prosím Vás, ak chce byť niekto dobrovoľne nezamestnaný, musí byť evidovaný na úrade práce, alebo to stačí poriešiť s príslušnou ZP. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.