Zavrieť

Porady

stravné a vreckové u SZČO

SZČO /zámočnícke a zváračské práce/ v roku 2006 pracoval v Prahe. Nárok na stravné má 600,- Kč / do 6 hodín vrátane 25% zo zákl.sadzby stravného, nad 6 hodín až 12 hodín 50% , nad 12 hodín v celkovej sume zákl.sadzby stravného/.
Nárok na vreckové má 40% zo zákl. sadzby stravného.
- prosím, upravte ma ak niečo zle
A ešte otázočka:
V Prahe nepracoval celý rok 2006, ale pracoval potom v Bratislave. Má nárok SZČO aj na stravné ak pracuje doma /na Slovensku/?

Prosím poraďťe mi
Usporiadat
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ďakujem, ale neviem sa tam orientovať. Kam mám ísť?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

zuhl Pozri príspevok
Ďakujem, ale neviem sa tam orientovať. Kam mám ísť?
Nastav sa na text k číslu 641 a klikni, rozbalí sa ti to a môžeš čítať.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ďík, už som to našla, ale ja potrebujem rok 2006. Tak?
0 0
Gituška Gituška

Gituška je offline (nepripojený) Gituška

optimizmus nado všetko
opatrenie 582/2005 link http://www.zbierka.sk/ciastka.asp?ro=2005&cc=234
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ďakujem Gituška, moc si mi pomohla.
0 0
Katkad Katkad

Katkad je offline (nepripojený) Katkad

zodpovedná, pracovitá, snaživá so zmyslom pre humor ...viac
Antea Pozri príspevok
Nárok zo zákona na vreckové má len 5%. Od 5 - 40 % môže, ale nemusí. Na Slovensku všade mimo miesta podnikania by som mu dala cestovné náhrady. V mieste podnikania bločky alebo stravné poukážky.
Nie je lepsie dat zivnostnikovi 40 % vreckoveho? Tak sa mu aspon viac znizi zaklad dane, nie? Teda ak je to VOZD. Je, alebo nie je?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Vreckové je možné dať len pri zahraničných pracovných cestách a je to VOZD, par. 19 odst. 2 písm e/ - zákon o dani z príjmu
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Katkad Pozri príspevok
Nie je lepsie dat zivnostnikovi 40 % vreckoveho? Tak sa mu aspon viac znizi zaklad dane, nie? Teda ak je to VOZD. Je, alebo nie je?
No ja nepoznám živnostníka, ktorý by si tých 40% vreckového nepriznal . Veď o tom rozhoduje on sám a určite rozhodne najlepšie vo svoj prospech. (Iné je to ale vo vzťahu k jeho zamestnancom... ).
0 0
Katkad Katkad

Katkad je offline (nepripojený) Katkad

zodpovedná, pracovitá, snaživá so zmyslom pre humor ...viac
Zuzu, je to zahranicna cesta. Este prosim o jednu odpoved, ako uvediem v CP letenky, ked boli platene bankovym prevodom a ostatne bude vyplacane v hotovosti? Uvadzam vtedy na CP aj cestovne?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Katkad Pozri príspevok
Zuzu, je to zahranicna cesta. Este prosim o jednu odpoved, ako uvediem v CP letenky, ked boli platene bankovym prevodom a ostatne bude vyplacane v hotovosti? Uvadzam vtedy na CP aj cestovne?
Ak bola bankovým prevodom uhradená plná cena letenky, nie je si čo nárokovať ako cestovnú náhradu. Na vyúčtovaní môže byť uvedené, že bol použitý dopravný prostriedok L.
0 0
Katkad Katkad

Katkad je offline (nepripojený) Katkad

zodpovedná, pracovitá, snaživá so zmyslom pre humor ...viac
tak som to aj chcela urobit, dakujem velmi pekne
0 0
Katkad Katkad

Katkad je offline (nepripojený) Katkad

zodpovedná, pracovitá, snaživá so zmyslom pre humor ...viac
Mala by som este otazocku ak mozem, musim dolozit k fakture za letenky, ktora bola platena prevodom aj letenky? Alebo ich mam dat k CP? Alebo ich vobec nemusim davat k dokladom?
0 0
Katkad Katkad

Katkad je offline (nepripojený) Katkad

zodpovedná, pracovitá, snaživá so zmyslom pre humor ...viac
Prosim o odpoved: Mala by som este otazocku ak mozem, musim dolozit k fakture za letenky, ktora bola platena prevodom aj letenky? Alebo ich mam dat k CP? Alebo ich vobec nemusim davat k dokladom?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Katkad Pozri príspevok
Mala by som este otazocku ak mozem, musim dolozit k fakture za letenky, ktora bola platena prevodom aj letenky? Alebo ich mam dat k CP? Alebo ich vobec nemusim davat k dokladom?
Môžeš ich prišiť k faktúre.
0 0
Katkad Katkad

Katkad je offline (nepripojený) Katkad

zodpovedná, pracovitá, snaživá so zmyslom pre humor ...viac
no skor mi ide o to, ci ich nemusim prikladat, lebo ich neviem najst
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Katkad Pozri príspevok
no skor mi ide o to, ci ich nemusim prikladat, lebo ich neviem najst
Katka s tebou ani z voza ani na voz , tak keď ich nevieš nájsť - načo sa pýtaš ??
0 0
Katkad Katkad

Katkad je offline (nepripojený) Katkad

zodpovedná, pracovitá, snaživá so zmyslom pre humor ...viac
hej, niekedy je to so mnou tazke, ale dakujem za trpezlivost a odpoved..
0 0
janasv janasv

janasv je offline (nepripojený) janasv

liba2 Pozri príspevok
Renatka, stále sa tu motáme dokola o tom istom .
Uvádzaš: "manžel je SZČO" - teda ako szčo nechodí do práce, ale poskytuje svoje služby inej firme.
"v ŽL má uvedené miesto podnikania trvalý pobyt" - teda pokiaľ odchádza svoje služby poskytovať inde vznikajú mu výdavky a tieto si môže uplatňovať v zmysle zákona o CN, teda aj stravné podľa tohto zákona, čo znamená, že ak je na PC dlhšie ako 12 hod. môže si uplatniť vyššiu sumu.
Uvádzaš, že sa nechodí stravovať do jedálne a nekupuje stravné lístky do jedálne - no veď na ne ani nemá nárok - nie je tam zamestnanec - je podnikateľ.
Ale on si môže kúpiť vo svojom mene stravné lístky (gastrolístky) - ale do výdavkov si môže uplatniť len v tom prípade, keď neuplatňoval stravné podľa zákona o CN na cesťáku. Nesmie dôjsť k duplicite.
Aj ja sa idem pomotat okolo, lebo som bola pomotana /nie tymto, ale inym zdrojom/:
1,Ak si SZCO v ramci CP uplatnuje cestovne nahrady - stravne, tak mu to patri podla casovych pasiem /5-12h,12-18h,18-24h/, alebo to, ze bol na obed musi dokladovat napr. uctenkou z restiky, kde mu zaratam napr. max. 89,- sk za 5-12h? Teda, ak nema doklad, ze sa na SC najedol, tak ma so zaratanim stravneho v CP smolu?
2,Ked je doma - teda v mieste podnikania tak mu z uctenky zaratam max 48,95 sk.
3,Ak ma stravne listky, tak bez ohladu na ich cenu tj. napr. 120sk, 89sk alebo 50sk zaratavam 48,95sk, alebo z 50sk len 55%?
Hilfe .
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

janasv Pozri príspevok
Aj ja sa idem pomotat okolo, lebo som bola pomotana /nie tymto, ale inym zdrojom/:
1,Ak si SZCO v ramci CP uplatnuje cestovne nahrady - stravne, tak mu to patri podla casovych pasiem /5-12h,12-18h,18-24h/, - správne
alebo to, ze bol na obed musi dokladovat napr. uctenkou z restiky, kde mu zaratam napr. max. 89,- sk za 5-12h? Teda, ak nema doklad, ze sa na SC najedol, tak ma so zaratanim stravneho v CP smolu?
2,Ked je doma - teda v mieste podnikania tak mu z uctenky zaratam max 48,95 sk. áno
3,Ak ma stravne listky, tak bez ohladu na ich cenu tj. napr. 120sk, 89sk alebo 50sk zaratavam 48,95sk, áno alebo z 50sk len 55%?
Hilfe .
Správne odpovede tučné
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janasv Pozri príspevok
Aj ja sa idem pomotat okolo, lebo som bola pomotana /nie tymto, ale inym zdrojom/:
1,Ak si SZCO v ramci CP uplatnuje cestovne nahrady - stravne, tak mu to patri podla casovych pasiem /5-12h,12-18h,18-24h/, alebo to, ze bol na obed musi dokladovat napr. uctenkou z restiky, kde mu zaratam napr. max. 89,- sk za 5-12h? Teda, ak nema doklad, ze sa na SC najedol, tak ma so zaratanim stravneho v CP smolu?
2,Ked je doma - teda v mieste podnikania tak mu z uctenky zaratam max 48,95 sk.
3,Ak ma stravne listky, tak bez ohladu na ich cenu tj. napr. 120sk, 89sk alebo 50sk zaratavam 48,95sk, alebo z 50sk len 55%?
Hilfe .
1. Nie, cestovné náhrady pri PC sú dané zákonom, t.j. žiadnu účtenku nepotrebuje.
2.Ak nie je na PC má nárok na príspevok na stravovanie vo výške 89.- ( doklad o stravovaní musí byť(
3. Zo straveniek je max. uznaných od 1.1. 07. 89.-, v roku 06 to bolo 48,95.
Naposledy upravil Tweety : 06.03.07 at 17:02
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať