Zavrieť

Porady

Torty na zákazku

Chcem sa opýtať, čo všetko je potrebné zariadiť, aby som mohla piecť torty na zákazku.
Nie som vyučená cukrárka a torty by som chcela piecť v domácich podmienkach.

1.) Je potrebné mať vypracované HACCP (myslím, či je to dané zákonom, alebo len na uvážení podnikateľa)?
2.) Mám informáciu, že nemusím vyť vyučená v odbore, ale na živnostenskom liste musí byť uvedený niekto, kto vyučený je a viacmenej za mňa akoby ručí. Je to pravda ?

PS: tému Cukrárňa som čítala. Ja by som skôr uvítala skúsenosti z praxe (od toho, kto to niekdey vybavoval pre seba), či má vôbec význam púšťať sa do toho.

Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    penelopa je offline (nepripojený) penelopa

    penelopa
    Pokiaľ viem, kto robí s potravinami, musí mať vypracované HACCP. Ďalšia vec, ak nie si vyučená v odbore, musíš mať niekoho kto bude vlastne túto prácu vykonávať a je na to odborne spôsobilý (čiže vyučený).

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    S vybavením živnosti nie je problém,niekoho si najdeš,kto bude odborne spôsobilý,ale musíš ho zamestnať na trvalý prac.pomer. Väčší problém bude asi s priestormi.Je tam potrebný chladiaci box,veľké pek. rúry a atd.Všetko je to o tom,či máš takéto priestory v prenajme,alebo si ich chceš zriadiť.

    PeterDr je offline (nepripojený) PeterDr

    PeterDr
    Dobrý deň.
    Presne túto otázku riešim aj ja. Priestory mám v rodinnom dome. Chcela by som vedieť, aké zariadenia musím mať na túto činnosť. Teda, čo ukladá zákon a ták. A taktiež niečo o tom, ako je to s elektrinou, plynom,vodou. Či sa to odčitáva paušálne, alebo sú potrebné merače. Ďakujem.... Eva

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Zariadenie vieš najlepšie ty,ktoré je k tomu potrebné.Najdôležitejšie sú tie chladničky,alebo nejaký box,priestory v ktorých to robíš aby to vyhovovalo hygienikom,aby ti to schválili.Skús sa informovať na hygiene kde patríte,lebo tie požiadavky nie sú vždy rovnaké,je to aj o ľuďoch. Čo sa týka elektriny a plynu nie sú potrebné samostatné merače,hoci by bolo najlepšie keby boli, dá sa to zdokladovať aj iným spôsobom napr. zvýšenie oproti tomu čo bolo do vtedy pokiaľ si ešte nepiekla.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.