Zavrieť

Porady

učtovanie v Alfe

Dobry deň

Chcel by som sa opytať,či vie niekto poradit ako zaučtovať v Alfe,ak z platby,ktorá odišla z účtu chcem časť zaučtovať ako prev.réžiu a časť ako osobnú spotrebu /ide o platbu za telefón/Je nutné to zaučtovať v Alfe zvlášť,alebo sa to dá voláko nahodiť spolu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    peterh1
    Dobry deň

    Chcel by som sa opytať,či vie niekto poradit ako zaučtovať v Alfe,ak z platby,ktorá odišla z účtu chcem časť zaučtovať ako prev.réžiu a časť ako osobnú spotrebu /ide o platbu za telefón/Je nutné to zaučtovať v Alfe zvlášť,alebo sa to dá voláko nahodiť spolu.
    Musíš účtovať v dvoch riadkoch. Ja dávam rovnaké číslo dokladu.

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Fa za telefon máš pravdepodobne aj v záväzkoch a v došlých faktúrach a tam by bolo dobré ju mať zapísanú v hodnote réžie s poznámkov, prečo sa tá suma delí na réžiu a os. spotrebu. Pri učtovaní učtovať v dvoch položkách do PD a na výpise z účtu tiež uviesť poznámku--potom jedno bude úhrada záväzku-réžia a druhé osobná spotreba podnikatela. Len toľko k prehladnosti zápisov.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    peterh1
    Dobry deň

    Chcel by som sa opytať,či vie niekto poradit ako zaučtovať v Alfe,ak z platby,ktorá odišla z účtu chcem časť zaučtovať ako prev.réžiu a časť ako osobnú spotrebu /ide o platbu za telefón/Je nutné to zaučtovať v Alfe zvlášť,alebo sa to dá voláko nahodiť spolu.
    ja to na konci roka interným dokladom mínusujem z prev. réžie a druhým interným dokladom dávam na osobnú spotrebu ...

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Prečo otázky tohoto typu nazadávate v sekcii účtovný software ???????????
    Veď pre Alfu je vytvorený celý blok.

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ahojte, prosím ako mám Alfe zaúčtovať konečnú fa z Čiech, kde zostáva ešte doplatok. Najskôr boli 3 zálohové a teraz prišla konečná. Ako potom odpárujem tie zálohy?

    nelizuz je offline (nepripojený) nelizuz

    nelizuz
    peterh1 Pozri príspevok
    Dobry deň

    Chcel by som sa opytať,či vie niekto poradit ako zaučtovať v Alfe,ak z platby,ktorá odišla z účtu chcem časť zaučtovať ako prev.réžiu a časť ako osobnú spotrebu /ide o platbu za telefón/Je nutné to zaučtovať v Alfe zvlášť,alebo sa to dá voláko nahodiť spolu.
    ahoj,musíš to zaúčtovať na 2x v peňažnom denníku v sekc,baba. 1 účtovní zápis suma v druhom členení prev.réžia, 2 účtovný zápis osobná spotreba

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    ekopo Pozri príspevok
    Prečo otázky tohoto typu nazadávate v sekcii účtovný software ???????????
    Veď pre Alfu je vytvorený celý blok.
    ....
    aby som mala čo presúvať do správnych sekcií.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.