Zavrieť

Porady

dodatočné daňové priznanie DPH

Prajem pekný deň, chcem Vás poprosiť o radu. Našla som si chybu za 11/2006 v DPH. Odpočítala som naviac DPH a na riadku 14 mala byť nižšia suma. Ešte som nerobila dodatočné priznanie, tak mi prosím Vás poraďte ako ho urobiť. Urobím komplente celé priznanie ako malo v skutočnosti byť, alebo len riadok 14. Ďakujem.
Usporiadat
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

No a je to tu. Firma, ktorá podávala dodatočne DPh - zvýšila povinnosť - dostala dnes pozdravom z DU. Zo 6,5 mil.je sankcia 474 tic aj nejake drobné.
Šef sa tvaril spokojne. Čo k tomu dodať, keby počúval pred pol rokom mohol mať super dovolenku.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ivenka Pozri príspevok
No a je to tu. Firma, ktorá podávala dodatočne DPh - zvýšila povinnosť - dostala dnes pozdravom z DU. Zo 6,5 mil.je sankcia 474 tic aj nejake drobné.
Šef sa tvaril spokojne. Čo k tomu dodať, keby počúval pred pol rokom mohol mať super dovolenku.
Ivenka to je ten prípad, kde si sa pýtala na odpočet. Trošku tomu nerozumiem, lebo tam sa hovorilo o odpočte, teda DDP v prospech daňovníka, tak za čo je tá pokuta?
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ivenka Pozri príspevok
No a je to tu. Firma, ktorá podávala dodatočne DPh - zvýšila povinnosť - dostala dnes pozdravom z DU. Zo 6,5 mil.je sankcia 474 tic aj nejake drobné.
Šef sa tvaril spokojne. Čo k tomu dodať, keby počúval pred pol rokom mohol mať super dovolenku.
evina Pozri príspevok
Ivenka to je ten prípad, kde si sa pýtala na odpočet. Trošku tomu nerozumiem, lebo tam sa hovorilo o odpočte, teda DDP v prospech daňovníka, tak za čo je tá pokuta?

Evina - zvýšila daňovú povinnosť. Sankcia je oprávnená. Ak je spokojný šéf, niet čo riešiť.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Hej tu vidím, že zvýšila, ale pozri príspevok 12. Je tam uvedenú tá istá suma a akože opačne, tak mám v tom akosi hokej
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ale aj tak by som skúsil riešiť nejakú úľavu zo sankcie.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
evina Pozri príspevok
Hej tu vidím, že zvýšila, ale pozri príspevok 12. Je tam uvedenú tá istá suma a akože opačne, tak mám v tom akosi hokej
Naozaj je v tom hokej.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Prepáčte, evina máš pravdu pýtala som sa na odpočet. Zhodou okolnosti som zainteresovaná čo sa týka DPH aj do povinnosti aj čo do odpočtu.Tak sa ospravedlňujem. Pri povinnosti som nemala čo riešiť. Zaplatiť a hotovo na ukor sankcie. PS: je to príbuzenský vzťah majiteľov.
Benka - myslíš vlastne som sa aj chcela dnes pýtať na Porade. Máte niekto skúsenosti so sankciami resp.úľavami? "Šéf", ktorý ma zaplatiť sankciu to chce
ešte oddialiť. Dá sa ta sankcia vobec znižiť? Pokiaľ so pozorne prečítala Zákon o správe a daní poplatkov tak asi nie. Vymyslíte niečo ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivenka Pozri príspevok
Prepáčte, evina máš pravdu pýtala som sa na odpočet. Zhodou okolnosti som zainteresovaná čo sa týka DPH aj do povinnosti aj čo do odpočtu.Tak sa ospravedlňujem. Pri povinnosti som nemala čo riešiť. Zaplatiť a hotovo na ukor sankcie. PS: je to príbuzenský vzťah majiteľov.
Benka - myslíš vlastne som sa aj chcela dnes pýtať na Porade. Máte niekto skúsenosti so sankciami resp.úľavami? "Šéf", ktorý ma zaplatiť sankciu to chce
ešte oddialiť. Dá sa ta sankcia vobec znižiť? Pokiaľ so pozorne prečítala Zákon o správe a daní poplatkov tak asi nie. Vymyslíte niečo ?
Skúsiť to môžte, len pozor, odvolanie nemá odkladný účinok na zaplatenie.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ako mám tomu rozumieť, že odvolanie nemá odkladný účinok. Čiže v lehote do 15 dní to musím zaplatiť ? Odvolaniami sa čas nenatiahne ? Správne tomu rozumiem ? Tvrdilo som to isté ale šef je šef. Chce si dopisovať. Čiže budeme si DU písať a nedajbože nam daju aj tak exekuciu. ?
PS: Porada je super vec len neviem kedy budem aj robiť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivenka Pozri príspevok
Ako mám tomu rozumieť, že odvolanie nemá odkladný účinok. Čiže v lehote do 15 dní to musím zaplatiť ? Odvolaniami sa čas nenatiahne ? Správne tomu rozumiem ? Tvrdilo som to isté ale šef je šef. Chce si dopisovať. Čiže budeme si DU písať a nedajbože nam daju aj tak exekuciu. ?
PS: Porada je super vec len neviem kedy budem aj robiť.
Na konci platobného výmeru by to malo byť, že dá sa odvolať do 15 dní, ale odvolanie nemá odkladný účinok. Prever si to.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Píše tam, že sa možem odvolať do 15 dní. Ale nie je tam zmienka o odkladnom účinku. Myslíš, že mam začať šprtať v Zákone ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivenka Pozri príspevok
Píše tam, že sa možem odvolať do 15 dní. Ale nie je tam zmienka o odkladnom účinku. Myslíš, že mam začať šprtať v Zákone ?

§ 30
Rozhodnutie


(6) Rozhodnutie, ktorým správca dane určuje výšku dane alebo rozdiel dane okrem úroku, sankčného úroku, pokuty ustanovených zákonom, oznámi správca dane daňovému subjektu formou platobného výmeru alebo dodatočného platobného výmeru. Daň podľa § 1a písm. a) je splatná do 15 dní odo dňa nadobudnutia právoplatnosti rozhodnutia, ak tento zákon alebo osobitný zákon8a) neustanovuje inak

§ 1a
Základné pojmy


a) daňou daň podľa osobitných zákonov 1) vrátane sankčných úrokov a úrokov, ako aj pokuty a poplatky ustanovené zákonom, ktoré spravuje správca dane,

Takže je to v § 30 s odvolávkou na §1a.

V §30 tá odvolávka 8a) je zákon o poplatkoch za komun.odpad.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ivenka Pozri príspevok
Benka - myslíš vlastne som sa aj chcela dnes pýtať na Porade. Máte niekto skúsenosti so sankciami resp.úľavami? "Šéf", ktorý ma zaplatiť sankciu to chce
ešte oddialiť. Dá sa ta sankcia vobec znižiť? Pokiaľ so pozorne prečítala Zákon o správe a daní poplatkov tak asi nie. Vymyslíte niečo ?

Na riešenie tejto situácie je potrebné vidieť a posúdiť všetky doklady týkajúce sa danej veci. Je možné, že prijateľné riešenie bude iba zaplatenie dane. Zo sankciou sa ešte dá pohrať, aspoň podľa môjho názoru.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Nechcem sa vzdavať ale neviem čo tam mam vymyslieť. Nemam ani šajnu o tom prečo by mohli odpustiť sankciu. Čo znamená "po slovensky", že odvolanie má odkladný účinok? Nehnutelnosť bola predana za 40 mil.s DPH. Z toho dostal majiteľ: 13 mil - splatený predchádzajúci úver, 12 mil.mal poukazane na účet a na 15 mil.ma blanco zmenku. Žeby nemal 455 tis.na zaplatenie sankcie?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Vie mi niekto ozrejmiť výpočet sankcie ?¨
Suma pre výpočet: 6 386 555
3 x 4,75% x 6 386 555 : 2
4,75 % je urok NB
ale čo je ta 3 a 2 ?
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Ivenka Pozri príspevok
Vie mi niekto ozrejmiť výpočet sankcie ?¨
Suma pre výpočet: 6 386 555
3 x 4,75% x 6 386 555 : 2
4,75 % je urok NB
ale čo je ta 3 a 2 ?
§35/1 a /3
3= trojnásobok úrokovej sadzby
2= polovica, lebo ste podali vy dodatočné.
Naposledy upravil ALBO : 02.03.07 at 08:00 Dôvod: zakona o správe daní
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ivenka Pozri príspevok
Nechcem sa vzdavať ale neviem čo tam mam vymyslieť. Nemam ani šajnu o tom prečo by mohli odpustiť sankciu. Čo znamená "po slovensky", že odvolanie má odkladný účinok? Nehnutelnosť bola predana za 40 mil.s DPH. Z toho dostal majiteľ: 13 mil - splatený predchádzajúci úver, 12 mil.mal poukazane na účet a na 15 mil.ma blanco zmenku. Žeby nemal 455 tis.na zaplatenie sankcie?

Odkladný účinok znamená, že sa odvoláš a do dátumu rozhodnutia o odvolaní nemusíš platiť. Inak platí lehota, ktorá bola uvedená na pl.výmere.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 02.03.07 at 09:20
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

V knihe jázd /auto vložené v majetku, platiteľ DPH, nárokuje odpočet DPH z nákupu PHM/ vyšla v niektorých mesiacoch nadspotreba v niektorých úspora, ale celkovo za rok nadspotreba PHM cca 1000,- Sk . Mám na základe tohto podať dodatočné daňové priznanie k DPH podľa jednotlivých mesiacov
?
Ďakujem za radu.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

dom Pozri príspevok
V knihe jázd /auto vložené v majetku, platiteľ DPH, nárokuje odpočet DPH z nákupu PHM/ vyšla v niektorých mesiacoch nadspotreba v niektorých úspora, ale celkovo za rok nadspotreba PHM cca 1000,- Sk . Mám na základe tohto podať dodatočné daňové priznanie k DPH podľa jednotlivých mesiacov
?
Ďakujem za radu.
Nie, to sa v DPH nesleduje
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Prosím poraďaci, kráti sa mi lehota na odvolanie za doadotočné DPH. To bolo tých 450 tis. Čo si mám vymyslieť ak sa vobec niečo dá. Alebo napíšem iba že žiadam o odpustenie a dovod ???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať