Zavrieť

Porady

dodatočné daňové priznanie DPH

Prajem pekný deň, chcem Vás poprosiť o radu. Našla som si chybu za 11/2006 v DPH. Odpočítala som naviac DPH a na riadku 14 mala byť nižšia suma. Ešte som nerobila dodatočné priznanie, tak mi prosím Vás poraďte ako ho urobiť. Urobím komplente celé priznanie ako malo v skutočnosti byť, alebo len riadok 14. Ďakujem.
Usporiadat
vlčica2 vlčica2

vlčica2 je offline (nepripojený) vlčica2

Dobrý deň,
za december 2012 nám vznikla povinnosť zaplatiť daň z pridanej hodnoty.
firma, s ktorou často obchodujeme mi ale včas nedodala faktúry, vedela som iba koľko a za koľko sme od nich nakúpili, tak som si odpočítala daň. nestalo sa to prvýkrát, no problém nikdy nevznikol. Teraz ale do každej faktúry za tovar pripočítali aj manipuláciu, z ktorej je tiež vypočítaná DPH.
ak podám dodatočné daňové priznanie budem platiť sankcie, ak sme v konečnom dôsledku štátu zaplatili viac ako sme mali? zaplatili sme to v lehote. ak bude sankcia, viete mi prosím povedať v akej výške?ako sa vypočítava? aby som sa vedela pripraviť
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

vlčica2 Pozri príspevok
Dobrý deň,
za december 2012 nám vznikla povinnosť zaplatiť daň z pridanej hodnoty.
firma, s ktorou často obchodujeme mi ale včas nedodala faktúry, vedela som iba koľko a za koľko sme od nich nakúpili, tak som si odpočítala daň. nestalo sa to prvýkrát, no problém nikdy nevznikol. Teraz ale do každej faktúry za tovar pripočítali aj manipuláciu, z ktorej je tiež vypočítaná DPH.
ak podám dodatočné daňové priznanie budem platiť sankcie, ak sme v konečnom dôsledku štátu zaplatili viac ako sme mali? Nie, nebude. zaplatili sme to v lehote. ak bude sankcia, viete mi prosím povedať v akej výške?ako sa vypočítava? aby som sa vedela pripraviť
V texte.
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Ak podám riadne daň.priznanie DPH za január 2013, dátum účtovania "riadkov" daň.priznania je 31.1.2013, čo je asi nespochybniteľné. Platí, že ak 26.3.2013 podám dodatočné daň. priznanie DPH za január 2013, pričom dátum 26.3.2013 uvediem v daň.priznaní ako "dátum zistenia skutočnosti na podanie dodatočného daňového priznania", že dátum účtovania "riadkov" tohto dodatočného daňového priznania je 26.3.2013 ?
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Posúvam .....
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Posúvam ......
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Posúvam ......
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Posúvam ....
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
Posúvam .....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať