Zavrieť

Porady

dan uroky banka

učtOVNíčKA
Poraďte
Ako účtujete prosím daň z úrokov banka ?
Ďakujem
Usporiadat
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Už som sa aj tak domotala. Vysporiadanie v rámci DP chápem. 13,- Sk preplatok, neuvediem v DP, len ponížim odvod dane za rok 2007. Len teraz, keď som prečítala všetky príspevky už neviem ako to zaúčtovať, aby som mal v poriadku súvahu ....+ výkaz.
1, zostatok na účte 341 z roku 2006? (zabudnuté odpočítanie)
2, daň z urokov z roku 2007?
Viem, že to tu je, len čím viac čítam, tým .... Ďakujem
0 0
chanell chanell

chanell je offline (nepripojený) chanell

Už keď sa tu riešia tie zrážkové dane z kreditných úrokov, mám jednu podotázku.

Ak Vám banka strhne zrážkovú daň z účtu vedeného v EUR, napr. 0,08 EUR čo je v prepočte podla NBS napr. 2,64 SK.
Preddavok je suma 2,- Sk alebo 2,64 SK ?

Čo vy na to?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dalilada Pozri príspevok
Už som sa aj tak domotala. Vysporiadanie v rámci DP chápem. 13,- Sk preplatok, neuvediem v DP, len ponížim odvod dane za rok 2007. Len teraz, keď som prečítala všetky príspevky už neviem ako to zaúčtovať, aby som mal v poriadku súvahu ....+ výkaz.
1, zostatok na účte 341 z roku 2006? (zabudnuté odpočítanie)
2, daň z urokov z roku 2007?
Viem, že to tu je, len čím viac čítam, tým .... Ďakujem
Áno, neuvedieš v DP, len zaplatíš o 13.-SK menej.
Účtovať nemáš, čo, tých 13 SK máš na účte 341 v roku 2006 /a teda aj v PS 2007/ a mala si ich uvedených v DP za rok 2006 /t.j. eviduje ich aj DÚ/ a takouto úhradou sa Ti vyrovná účet 341 aj preplatok voči DÚ.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

chanell Pozri príspevok
Už keď sa tu riešia tie zrážkové dane z kreditných úrokov, mám jednu podotázku.

Ak Vám banka strhne zrážkovú daň z účtu vedeného v EUR, napr. 0,08 EUR čo je v prepočte podla NBS napr. 2,64 SK.
Preddavok je suma 2,- Sk alebo 2,64 SK ?

Čo vy na to?
Preddavok je 2,64 Sk; ak by to mala byť jediná suma za celý rok, tak do DP uvediem zaplatený preddavok 2 Sk. 0,64 mi zostane na účte a pokračujem v ďalšiom roku obdobne.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

evina Pozri príspevok
mala si ich uvedených v DP za rok 2006 /t.j. eviduje ich aj DÚ/ a takouto úhradou sa Ti vyrovná účet 341 aj preplatok voči DÚ.
Práveže som ich neuviedla v DP za 2006 - zabudla som. Preto som ich chcela radšej nejako "upratať".
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dalilada Pozri príspevok
Práveže som ich neuviedla v DP za 2006 - zabudla som. Preto som ich chcela radšej nejako "upratať".
To som tak nepochopila...Teda radšej sa pýtam na účte 341
máš a neuviedla si v riadku DP 2006 ako preddavok zrážkovej dane? Ja som myslela, že ste zabudli odpočítať len pri úhrade...
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

evina Pozri príspevok
To som tak nepochopila...Teda radšej sa pýtam na účte 341
máš a neuviedla si v riadku DP 2006 ako preddavok zrážkovej dane? Ja som myslela, že ste zabudli odpočítať len pri úhrade...
Ja som sa asi nevyjadrila dosť zrozumiteľne. Neboli uvedené v DP. Čítala som okolo toho ešte ďalšie príspevky, jeden beží súbežne, myslí, že aj s Vašou rakciou. A zdá sa mi, že bude najlepšie to dať 595 / 341. Ale keďže nechcem aby mi to v predvahe ovplyvnilo riadok 100 DP tak to dám až po urobení DP za rok 2007, však?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dalilada Pozri príspevok
Ja som sa asi nevyjadrila dosť zrozumiteľne. Neboli uvedené v DP. Čítala som okolo toho ešte ďalšie príspevky, jeden beží súbežne, myslí, že aj s Vašou rakciou. A zdá sa mi, že bude najlepšie to dať 595 / 341. Ale keďže nechcem aby mi to v predvahe ovplyvnilo riadok 100 DP tak to dám až po urobení DP za rok 2007, však?
nejedná sa o dodatočný odvod dane, nedávala by som to na 595 /daň bola zrazená a odvedená.
Prikláňam sa k riešeniu, ktoré napísal Andrej-rv v príspevku 33 na účet 546.XX /bez vplyvu na daň - teda zaraď ho ako nedaňový/. Riadok 100 Ti to ovplyvniť musí,
nakoľko do účtovného HV musí týchto 13 SK vojsť, ako je aj pravda. 546 bude nedaňový, teda bude to pripočitateľnou položkou k ZD.
0 0
dalilada dalilada

dalilada je offline (nepripojený) dalilada

Ďakujem krásne za čas, ochotu a výborné vysvetlenie. Pri účtovníctve nemám pevné názory, dávam na druhých. Konečne som to pochopila a účet 546 sa mi páči, má to logiku. Len musím prepísať celé DP a výkazy. Idem sa na to vyspať.
0 0
veronika713 veronika713

veronika713 je offline (nepripojený) veronika713

a keď som v roku 2006 mala zisk a daň z úrokov si ako preddavok neodpočítala a v roku 2007 mám tiež zisk, tak si to môžem odpočítať v úhrne za tie dva roky, či rok 2006 je už bezpredmetný...? zostalo mi to na 341...
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Zaplatenú zrážkovú daň z úrokov v roku 2007 si môžte odpočitať od dane za rok 2007. Daň za rok 2006 si môžte vypýtať od daňového úradu.
Odporúčam si to ešte prekonzultovať so správcom dane. /myslím rok 2006/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať