Zavrieť

Porady

Účtovanie - nákup tovaru spôsob B

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
Dobry den, chcem sa spytat, ak nema firma povinnost auditu, je nutne uctovat tovar cez 131 (sposob A)? Nemoze sa uctovat na 504? Dakujem.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Už sme v inej téme preberali, že slabá komunikácia medzi účtovníkom a klientom prináša aj takéto "šoky" pre klienta....
0 0
Gabriela Horváthová Gabriela Horváthová
Bože, a teraz čo mám robiť. Prosím pomôžte ako to vyriešiť.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabriela Horváthová Pozri príspevok
Bože, a teraz čo mám robiť. Prosím pomôžte ako to vyriešiť.
PRibližne v akej hodnote máte tie hotové výrobky "na sklade"?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Johanka Pozri príspevok
Už sme v inej téme preberali, že slabá komunikácia medzi účtovníkom a klientom prináša aj takéto "šoky" pre klienta....
Mne sa konateľka sťažovala, že vyslovene vnucovala "účtovníčke" inventúru, ktorá ju odmietala, že to sa už teraz robiť nemusí!!!!!!
0 0
Gabriela Horváthová Gabriela Horváthová
okolo 240 000,- Sk
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Možno už účtuje spôsobom A...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aljok Pozri príspevok
Mne sa konateľka sťažovala, že vyslovene vnucovala "účtovníčke" inventúru, ktorá ju odmietala, že to sa už teraz robiť nemusí!!!!!!
Od takej účtovníčky utekať kade lahšie, lebo "dôsledky" jej práce sa ukážu pri prvej kontrole z DÚ.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

To isté som jej poradila ja ja, ale je lacná.......
0 0
Gabriela Horváthová Gabriela Horváthová
Som rozmýšľala, v živnosti máme aj prevádzkovanie športových zariadení. A vyrábame športové zariadenie. Nedá sa to niako tam dostať?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabriela Horváthová Pozri príspevok
okolo 240 000,- Sk

Tak to veru na daniach urobí svoje. Presnejšie o túto sumu sa "zvýši" základ dane. A 19% daň je 45.600,- Sk.

Treba porozmýšlať či boli všetky náklady r. 2006 zúčtované. Napr. ak máte zamestnancov potom rezerva na nevyčerpanú dovolenku a odvody. Účty za telefón 12/2006, mobil, ktoré väčšinou chodia až v januári nasledujúceho roka......
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Aljok Pozri príspevok
To isté som jej poradila ja ja, ale je lacná.......

Práve preto. Je jedno porekadlo,možno, že necitujem presne: "Nie sme natoľko chudobný, aby sme nakupovali lacný šmejd". Lacná robota nemôže byť kvalitná. Tá lacnosť sa vráti aj s úrokmi v podobe dorubkov dane a pokút.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabriela Horváthová Pozri príspevok
Som rozmýšľala, v živnosti máme aj prevádzkovanie športových zariadení. A vyrábame športové zariadenie. Nedá sa to niako tam dostať?
Keď to dáte na športové zariadenia, ktoré tiež ostanú na sklade, potom s tým nič nevyriešite.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Aljok Pozri príspevok
To isté som jej poradila ja ja, ale je lacná.......
To je veľmi dôležité .....len neviem či alebo .
0 0
Gabriela Horváthová Gabriela Horváthová
Čo tak, vklad auta do firmy?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabriela Horváthová Pozri príspevok
Čo tak, vklad auto do firmy?
K 31.12.2006 auto nebude prepísané na firmu, takže odpisy si nemôžte uplatniť.

Doplním svoj príspevok, lebo už "špekulujeme" o nasledovné:
Etiketa porady:

14. Nezadávam otázky, ktoré by sa dali kvalifikovať ako porušenie zákona. Na takéto otázky neodpovedám. Neodpovedám spôsobom, ktorý navádza k porušeniu, či obchádzaniu zákona.

V príspevku č. 31 som navrhol nejaké možnosti.
0 0
Gabriela Horváthová Gabriela Horváthová
Ja viem, ospravedlňujem sa. Čo som nevedela teraz aspoň som sa to naučila z vlastných skúseností. Je to už tak.
gigi
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Johanka Pozri príspevok
To je veľmi dôležité .....len neviem či alebo .
Teraz sa teší, že má lacnú účtovníčku =, po daňovej kontrole =+
0 0
Gabriela Horváthová Gabriela Horváthová
Aljok nebuď zlá ku mne. Ja Vás mám všetkých rád.
gigi
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Gabriela Horváthová Pozri príspevok
Aljok nebuď zlá ku mne. Ja Vás mám všetkých rád.
gigi
Aljok to nemyslela na teba,ale vo všeobecnosti. Lebo väčšinou to tak dopadne. Porada je jedna veľká rodina kde každý má rád každého.
0 0
Gabriela Horváthová Gabriela Horváthová
Prosím Vás ešte, nebude to zle, že nemám sklad. Všetko účtovala do spotreby. gigi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať