Zavrieť

Porady

Olymp - súbežný PP

Mám problém zaúčtovať pracovníka, ktorý je zamestnaný na celý úväzok a súčasne ho prijali na polovičný úväzok v tej istej firme.
Program (Olymp)mi dovoľuje iba pridať položku do mzdy ako dohoda -súbežný PP avšak odvody počíta iba ako pri dohode.
Nemali by sa prijmy (40.000,- a 20.000,-) spočítať a platiť odvody - vtomto prípade z max. vymer. základov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    pedrok
    Mám problém zaúčtovať pracovníka, ktorý je zamestnaný na celý úväzok a súčasne ho prijali na polovičný úväzok v tej istej firme.
    Program (Olymp)mi dovoľuje iba pridať položku do mzdy ako dohoda -súbežný PP avšak odvody počíta iba ako pri dohode.
    Nemali by sa prijmy (40.000,- a 20.000,-) spočítať a platiť odvody - vtomto prípade z max. vymer. základov?
    Inde v inej téme som ti písala ako je to s tými prac. pomerami.
    Olymp pre rozlíšenie že ide o ďalší súbežný prac. pomer , má zadefinované pojmy "hlavný PP" a "vedľajší PP". Samotné pomenovanie tam zrejme zostalo z predchádzajúcich rokov.
    Pri zadaní v "Prac.pomery" si vybrala druh "vedľajší PP" ? Myslím, že by si tak mala urobiť a potom by ten výpočet odvodov mal byť správny.
    Na karte "zložky miezd" vyber z možností podľa toho čo je dohodnuté v prac. zmluve (asi mesačná).
    No vyskúšaj a daj vedieť či to funguje .
    Naposledy upravil liba2 : 10.02.07 at 05:35

    pedrok je offline (nepripojený) pedrok

    pedrok
    Olymp(6.60) neumožňuje jednému pracovníkovi priradiť dva hlavné pracovné pomery a pre už zaradeného pracovníka vedľajší pomer nie je v ponuke. Program vylučuje prekrývanie takýchto PP.
    V helpe ponúka pre súbežný PP použiť zložku 63 (v mzdách), čo je označené ako dohoda-súbežný PP.
    V tomto prípade počíta program odvody ako pri dohode (iba gar. a úr. poistenie)

    Myslím si, že pri súbežnom PP by sa mali mzdy pre odvody spočítať.

    Mojím problémom sú vlastne odvody pri súbežnom pracovnom pomere.Aký je správny postup?
    Naposledy upravil pedrok : 11.02.07 at 15:29

    pedrok je offline (nepripojený) pedrok

    pedrok
    Tu je odpoveď od prameňa:

    Na to, aby ste si zaevidovali do Olympu pracovníka, ktorého máte už v hlavnom pracovnom pomere a prijali ste ho aj na polovičný úväzok je potrebné, takého pracovníka si zaevidovať pod ďalším osobným číslom.

    S pozdravom

    Oddelenie podpory programu OLYMP

    KROS a. s., ekonomický a stavebný softvér
    tel.: 041/707 10 41, fax: 041/707 10 13
    e-mail:
    olymp@kros.sk, internet: www.kros.sk

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    pedrok Pozri príspevok
    Tu je odpoveď od prameňa:

    Na to, aby ste si zaevidovali do Olympu pracovníka, ktorého máte už v hlavnom pracovnom pomere a prijali ste ho aj na polovičný úväzok je potrebné, takého pracovníka si zaevidovať pod ďalším osobným číslom.

    S pozdravom

    Oddelenie podpory programu OLYMP
    ... a to je aj odpoveď, či sa zrátavajú základy... nezratávajú keď ide vlastne o "2 rôzne osoby"
    Inak ďakujem za informáciu.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    pedrok Pozri príspevok
    Tu je odpoveď od prameňa:

    Na to, aby ste si zaevidovali do Olympu pracovníka, ktorého máte už v hlavnom pracovnom pomere a prijali ste ho aj na polovičný úväzok je potrebné, takého pracovníka si zaevidovať pod ďalším osobným číslom.

    S pozdravom

    Oddelenie podpory programu OLYMP

    KROS a. s., ekonomický a stavebný softvér
    tel.: 041/707 10 41, fax: 041/707 10 13
    e-mail:
    olymp@kros.sk, internet: www.kros.sk
    Ak chcem zaevidovať dohodu k pracovníkovi, ktorý u nás pracuje na HPP, tak aj toho mám nahodiť druhýkrát? Načo je tam potom tá položka - dohoda o vykonaní práce - súbežný pracovný pomer? Ďakujem za odpoveď.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    tonkat Pozri príspevok
    Ak chcem zaevidovať dohodu k pracovníkovi, ktorý u nás pracuje na HPP, tak aj toho mám nahodiť druhýkrát? Načo je tam potom tá položka - dohoda o vykonaní práce - súbežný pracovný pomer? Ďakujem za odpoveď.
    re: dohoda o pracovnej činnosti súbežne s pracovným pomerom
    (Kimáková Diana - Kros, 13.12.2007, 09:19, Reakcia na: dohoda o pracovnej činnosti súbežne s pracovným pomerom)
    Vážená pani Tesárová.

    V prípade, ak máte zamestnanca na HPP a dohodu, treba ho nedefinovať pod dvoma osobnými číslami, nakoľko sa jedná o dva pracovné vzťahy. Pod jedným osobným číslom budete mať HPP a pod druhým osobným číslom budete mať iba dohodu. Tento zamestnanec teda dostane dve výplatné pásky a taktiež Vám bude figurovať vo výkazoch do SP v dvoch riadkoch.

    Už som to našla, takže dávam na vedomie aj iným, ktorí to hľadajú. Zdroj: www.kros.sk

    Olymp - súbežný PP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.