Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie

Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
Ahojte,
prosím o radu pre moju mamu, je zamestnaná a za rok 2006 zarobila 145771SK, teraz chce požiadať zamestnávateľa, aby jej vykonal ročné zúčtovanie za rok 2006, lenže v žiadosti je uplatnenie NČ na manžela, ktorý je invalidný dôchodca a poberá invalidný dôchodok. Podľa čoho má zistiť aká vysoká suma dôchodku manžela bola za rok 2006 . Má si ísť do sociálky pre potvrdenie? Lebo výška dôchodku sa počas roka 2006 menila. Napr. od 1/7/06 to bola výška dôchodku 9192Sk. Od 1/5/06 to bolo 8675Sk. Pred májom nevie akú výšku dostával a chce si na neho uplatniť NČ, ak by mal príjem nižší ako je 90816Sk za rok.
Ďakujem za každú radu
Gong
Usporiadat
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Adkah Pozri príspevok
Ahojte,
aj ja mám jeden problém ,ktorý sa týka ročného zúčtovania. Poradí niekto? Tak začínam. Od 1.januára bola zamestnankyňa na PN, od 11.mája jej uznali invalidný dôchodok a od 12.mája pritom aj pracovala až do 27.septembra kedy dostala výpoveď pre nadbytočnosť takže poberala iba invalidný dôchodok, od
11.decembra je vedená na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie.Ako budeme postupovať?
Ak od 12.5.2006 - 27.9.2006 pracovala u vás a poberala príjem, potom môže požiadať o RZ (samozrejme, ak nemala také príjmy, kôli ktorým by si musela podávať DP).
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Mám zamestnanca, ktorý má v roku 2006 aj príjem, ktorý bol zdaňovaný zrážkovou daňou. Tento príjem vstupuje do úhrhu zúčt.a vyplat.príjmov na ročné zúčtovanie?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Olgica Pozri príspevok
Mám zamestnanca, ktorý má v roku 2006 aj príjem, ktorý bol zdaňovaný zrážkovou daňou. Tento príjem vstupuje do úhrhu zúčt.a vyplat.príjmov na ročné zúčtovanie?
Nie, ak by pre neho mohol nastať prípad, že mu vznikne preplatok musí si podať DP sám.
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Olgica Pozri príspevok
Mám zamestnanca, ktorý má v roku 2006 aj príjem, ktorý bol zdaňovaný zrážkovou daňou. Tento príjem vstupuje do úhrhu zúčt.a vyplat.príjmov na ročné zúčtovanie?
Príjem zdaňovaný zrážkou nevstupuje do RZ. RZ sa robí iba z príjmov zdaňovaných preddavkovo.
Ak by si chcel zamestnanec príjmy zdaňované zrážkou "dodaniť", musí podať DP, ak si tieto príjmy "dodaňovať" nechce, požiadá o RZ (a s príjmami zdaňovanými zrážkou sa už nič nerobí, tie sú daňovo vysporiadané)
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Pracovník, ktorému robím RZD si chce uplatniť odpočítaľnú položku na menželku, ktorá bola invalidná dôchodkyňa a 25.11.2006 zomrela. Môže si uplatniť na 11 mesiacov, alebo má priniesť potvrdenie, koľko jej invalidného dôchodku bolo vyplatené a uplatňuje si iba rozdiel, t.j. 90816 - inval. dôchodok?
0 0
ŠVK-Jana Velebírová ŠVK-Jana Velebírová
K posudzovaniu nároku na uplatnenie odpočítateľnej položky na manžela(ku) -legislatívna zmena k §32 zákona o dani z príjmov-do vlastného príjmu manželky sa na účely uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane aj naďalej nezapočítava daňový bonus a taxatívne uvedené príjmy - zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť, štátne sociálne dávky a štipendium sústavne sa pripravujúcim na budúce povolanie.
velrybka
0 0
ŠVK-Jana Velebírová ŠVK-Jana Velebírová
Potvrdenie s tzv. zrážkovou daňou, ale môžem brať do úvahy v prípade, ak výsledok ročného zúčtovania by bol v prospech osoby, ktorej vykonávam ročné zúčtovanie-ak by mu vyšiel preplatok na dani.
V opačnom prípade zrážková daň - už je "voči štátu vysporiadaná"
velrybka
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nie .
0 0
ivularadula ivularadula

ivularadula je offline (nepripojený) ivularadula

Ja sa chcem spýtať, zamestnanec si chce upltniť NČ na manželku, tá si platila na DDS, táto suma sa pripočítava, alebo odpočítava niekde?
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Prosím o radu.
Zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie. Jeho manželka je študentka denného štúdia VŠ, v septembri sa im narodilo dieťa. Manželka nemala nárok na poberanie mater.príspevku, preto poberá hneď rodič.príspevok. Ten sa do jej príjmov nezahŕňa, teda manžel má nárok na celú odpoč.položku na manželku 90.816 Sk ?
ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ivularadula Pozri príspevok
Ja sa chcem spýtať, zamestnanec si chce upltniť NČ na manželku, tá si platila na DDS, táto suma sa pripočítava, alebo odpočítava niekde?
príspevky na DDS si uplatní manželka vo svojom DP. S odpočtom u manžela to nemá nič spoločné
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

iva Pozri príspevok
Prosím o radu.
Zamestnanec požiadal o ročné zúčtovanie. Jeho manželka je študentka denného štúdia VŠ, v septembri sa im narodilo dieťa. Manželka nemala nárok na poberanie mater.príspevku, preto poberá hneď rodič.príspevok. Ten sa do jej príjmov nezahŕňa, teda manžel má nárok na celú odpoč.položku na manželku 90.816 Sk ?
ďakujem
Rodičovský príspevok nie je na tieto účely príjmom manželky tak má podľa mňa nárok na celú čiastku
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať