Zavrieť

Porady

Sociálny fond - účtovanie

anda anda

anda je offline (nepripojený) anda

Ahoj poraďáci, potrebujem sa poradiť ohľadne zaúčtovania sociálneho fondu.Účtujem v PÚ. Na osobitnom účte v banke máme vedený sociálny fond. Chceme prispievať na stravné lístky zamestnancov. Problém mám so zaúčtovaním. Pri kalkulácii stravných lístkov zaúčtujem 472/213, ale čo s bankovým účtom ...(261)/221????
Pri príjmoch používam: v banke - SF 221A/261, - BÚ 261/221B a interný doklad 527/472.
Usporiadat
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Má niekto toto úplné znenie zákona o sociálnom fonde platného od 1.1.2008?

Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

TatianaM Pozri príspevok
Má niekto toto úplné znenie zákona o sociálnom fonde platného od 1.1.2008?

Ďakujem
Toto nie je oficiálne publikované, to som si pre seba vypracovala, ale poskytnem. Zelený text sú zmeny.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

V priebehu roka nebol čerpaný SF.
Chcela by som ho vyčerpať nasledovne:
SL-45% si hradí zamestnanec. V 12/2007 by si ho neuhradil a účtovala by som: 472/213

Môže byť?
Naposledy upravil betka : 17.01.08 at 09:34
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
betka Pozri príspevok
V priebehu roka nebol čerpaný SF.
Chcela by som ho vyčerpať nasledovne:
SL-45% si hradí zamestnanec. V 12/2007 by si ho neuhradil a účtovala by som: 472/211. Môže byť?
Nevidím dôvod, prečo nie. Za 12 mesiac zvyknem tiež pridať viac, ak to situácia SF dovolí. Koniec koncom príspevok na dopravu tiež zbežne vyplácame iba 1x ročne.
---------
P.S. Len to účtujem 472/213...
Naposledy upravil Stefan2005 : 17.01.08 at 08:19 Dôvod: Doplnenie: P.S.
0 0
Dipmomovka Dipmomovka

Dipmomovka je offline (nepripojený) Dipmomovka

Jarka 1 Pozri príspevok
Mám tomu rozumieť tak, že v JÚ vediem pokladňu SF? Čo presne sa rozumie pod pojmom osobitný analytický účet fondu?
Chápem to tak, že v PÚ sa budú fin. prostriedky evidovať v knihe SF, na účte 472 a na analytike k účtu 221, ak nie je samostatný účet v banke na SF.
Mohla by pokladňa SF v JÚ spĺňať podmienku analyt. účtu fondu?
Podľa § 6 nemusí mať organizácia osobitný účet SF, môže byť bežný účet, ale musí viesť analytickú evidenciu.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Chcela by som vedieť, či je správne keď som za rok 2007 vytvorila 2970,- Sk do SF a vyčerpala 1543.-Sk /iba na stravovanie/, je to 52% tvorby.
Ako je to s tými percentami od roku 2008? Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

SERVIS Pozri príspevok
Chcela by som vedieť, či je správne keď som za rok 2007 vytvorila 2970,- Sk do SF a vyčerpala 1543.-Sk /iba na stravovanie/, je to 52% tvorby.
Ako je to s tými percentami od roku 2008? Ďakujem.
v príspevku č. 23 nad tebou je zákon, mrkni doňho . zelený text je zmena od 1.1.2008.
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

ahojte, poradte, ako sa vymotať z problému, ktorý som si navarila ani neviem ako a zistila som to až teraz. Čerpanie SF (prídel na stravu zamestnancom 6,05 Sk) mám vyšší ako je jeho tvorba. Tvorba 720,- a čerpanie 925,-. V súvahe mám mínus, čo asi nemôže byť. Mám prerobiť výplaty(zamestnancov máme od 15.10.2007) s tým, že navýšim zrážky na stravu a prídel znížim.
Však blbý problém? vďaka
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dvojča Pozri príspevok
ahojte, poradte, ako sa vymotať z problému, ktorý som si navarila ani neviem ako a zistila som to až teraz. Čerpanie SF (prídel na stravu zamestnancom 6,05 Sk) mám vyšší ako je jeho tvorba. Tvorba 720,- a čerpanie 925,-. V súvahe mám mínus, čo asi nemôže byť. Mám prerobiť výplaty(zamestnancov máme od 15.10.2007) s tým, že navýšim zrážky na stravu a prídel znížim.
Však blbý problém? vďaka
Rozdiel je 225 Sk, to hádam firma unesie. Zaúčtovala by som ako ďalšiu tvorbu 528/472 nedaňový náklad - ak s tým vedenie bude súhlasiť .
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

Zdravím. Potrebujem radu. Zistil som, že predchodca zaúčtoval nižšiu sumu - tvorba SF za rok 2006 v PÚ. Môžem to nejako vyrovnať v roku 2007. Nie je to významná suma.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

jojko19 Pozri príspevok
Zdravím. Potrebujem radu. Zistil som, že predchodca zaúčtoval nižšiu sumu - tvorba SF za rok 2006 v PÚ. Môžem to nejako vyrovnať v roku 2007. Nie je to významná suma.
Môžeš, ale v r. 2007 je to daňovo neuznaný náklad. Keďže ide o nízku sumu a stalo sa to predchádzajúcej účtovníčke, ja osobne by som to neopravovala (podľa mňa to nie je závažná chyba).
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

liba2 Pozri príspevok
Môžeš, ale v r. 2007 je to daňovo neuznaný náklad. Keďže ide o nízku sumu a stalo sa to predchádzajúcej účtovníčke, ja osobne by som to neopravovala (podľa mňa to nie je závažná chyba).
Ďakujem. Ja by som to radšej dal do nedaňových, aby som mal 472 v spravnej výške.
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

ahojte, poradte mi prosím, mám tvorbu SF a použitie SF účtovať na zvlášť na analytike? ja som to tak urobila, čiže tvorba 472100 a použitie 472101, a teraz sa mi stalo, že v súvahe vykazujem zostatky na 472 + aj - a celkový účet je nulový. Ten nulový stav je správny. Nemám tvoriť analytiku na tvorbu a použitie? veľka vďaka
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

dvojča Pozri príspevok
ahojte, poradte mi prosím, mám tvorbu SF a použitie SF účtovať na zvlášť na analytike? ja som to tak urobila, čiže tvorba 472100 a použitie 472101, a teraz sa mi stalo, že v súvahe vykazujem zostatky na 472 + aj - a celkový účet je nulový. Ten nulový stav je správny. Nemám tvoriť analytiku na tvorbu a použitie? veľka vďaka
Syntetický účet je súhrnom analytických účtov, takže je to v poriadku. Ja osobne zvlášť analytiku pre tvorbu a použitie SF nepoužívam.
0 0
Zuzka256256 Zuzka256256

Zuzka256256 je offline (nepripojený) Zuzka256256

Poradte mi ako zauctovat prispevok na dopravu zo SF?472/aky ucet ak to bolo vyplatene vo vyplatach
0 0
Šadar Šadar

Šadar je offline (nepripojený) Šadar

Ja by som povedala ze 331 nie?
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Účtuje sa v JÚ tvorba SF - výdaj z pokladne do pokladne SF cez priebežné položky?
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Možno už vám leziem na nervy s otázkami o SF a stravenkách, ale nikdy som to neúčtovala, pretože zamestnávateľ sa až teraz zobudil a začal kupovať stravné poukážky pre zamestnancov.Chcela som zo SF prispievať, pretože vždy som na konci roka len tvorila fond a nič viac.Prečítala som si všetky príspevky k tejto téme, ale veľká časť sa jedná účtovania v PÚ. Som z nich múdrejšia, ale aj tak by som potrebovala, aby mi to niekto aspoň odsúhlasil či to robím správne. Ak sa nájde nejaká dobrá duša čo mi pomôže budem rada. Nakúpila som strav. poukážky v hodnote 98,-Sk.Čiže 55% - 53,90Sk VOZD, 45% - 44,10Sk VNZD a z toho chcem zo SF prispievať 4,10Sk ,aby zamestnanci doplácali 40,-Sk. Účtujem v JÚ MRP.Rozpísala som si celý postup podľa predchádzajúcich príspevkov,ale neviem si s tým účtovaním poradiť.
0 0