Zavrieť

Porady

Daňové priznanie

Ahoj Poraďáci s veľkýmP. V minulom roku sa mi v podnikaní vôbec nedarilo. Nemal som žiadne príjmy a žiadne výdavky. Môj jediný príjem bol ako čiast. invalid. dôchodok, 3745 Sk mesačne. Zdvorilo sa pýtam?, aké tlačivo DP mám podať A, alebo B ? A či vôbec musím podať DP, keďže som nemal príjmy s podnikania a žiadne výdavky? A ako je to s platbou pre soc. a zdravotnú poisťovňu? Som reg. ako štvrťročný platca DPH, štvrťročné hlásenia DPH som podával. Nechcem mať problémy so správcom dane, pretože som presvedčený že na Slovensku malých zlodejov zatvárajú a veľkých prepúšťajú. S úctou k Vám, veľa zdravia.
Usporiadat
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, chcemsa spýtať kam sa z daňového priznania podel býbalý riadok 101 daň na účely platenia preddavkov na daň?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Vymenili ho za iný .
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

No ale to tam teraz nie je? A kam napíšeme preddavky?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nikam, výška vypočítaných preddavkov sa do DP neuvádza.
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

toria Pozri príspevok
Prosím o pomoc pri vyplňovaní DP typu A - suseda ma poprosila vraj sa tomu rozumiem, no len A priznania nerobím a zvlášť nie dôchodcom. Otázka znie:
Ráta sa jej vdovský dôchodok do príjmov. Alebo znížuje sa jej nezdaniteľná čiastka o výšku vdovského dôchodku???
toria tvoja otázka je zodpovedaná tu: http://www.porada.sk/t41954-rocne-zu...%FD+d%F4chodok
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Keď živnostník ukončil podnikanie 30.6.2006 a potom sa zamestnal, tak do DP mu napíšete DIČ, alebo rodné číslo?
Zarazilo ma to, lebo vlastne k 31.12.2006 už DIČ nemá, (kartičku odovzdal).
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Ahojte! Vie mi nieko poradiť pri vyplnení daň.priznania typ B? Robím JÚ - príjmy zo závislej činnosti + podnikanie na živnosť. Neviem, čo má byť pod pojmom - Suma preddavku vybraná podľa §43 zákona. Je to uvedené na strane 8 tohto tlačiva, oddiel X., riadok 98.
Ešte mám problém - v potvrdení zo závislej činnosti od zamestnávateľa - keď od čiastkového základu dane odpočítam nezd.časť /90816/ a vypočítam daň, vyjde mi o 6 sk vyššia ako úhrn preddavkov na daň, zrazených zamestnávateľom. Čo s tým? Je treba to niekde vykázať? Poraďte, prosím. ˇ
Ďakujem a želám pekný deň.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Príroda Pozri príspevok
Ahojte! Vie mi nieko poradiť pri vyplnení daň.priznania typ B? Robím JÚ - príjmy zo závislej činnosti + podnikanie na živnosť. Neviem, čo má byť pod pojmom - Suma preddavku vybraná podľa §43 zákona. Je to uvedené na strane 8 tohto tlačiva, oddiel X., riadok 98.
Ešte mám problém - v potvrdení zo závislej činnosti od zamestnávateľa - keď od čiastkového základu dane odpočítam nezd.časť /90816/ a vypočítam daň, vyjde mi o 6 sk vyššia ako úhrn preddavkov na daň, zrazených zamestnávateľom. Čo s tým? Je treba to niekde vykázať? Poraďte, prosím. ˇ
Ďakujem a želám pekný deň.
§ 43 - zrážková daň
potvrdenie zamestnávateľa a daň zo ZČ vysporiadaš v daňovom priznaní. Inak by to vysporiadal zamestnávateľ v RZD.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Príroda Pozri príspevok
Ahojte! Vie mi nieko poradiť pri vyplnení daň.priznania typ B? Robím JÚ - príjmy zo závislej činnosti + podnikanie na živnosť. Neviem, čo má byť pod pojmom - Suma preddavku vybraná podľa §43 zákona. Je to uvedené na strane 8 tohto tlačiva, oddiel X., riadok 98. Nemám teraz daňové pred sebou ale par.43 je daň vyberaná zrážkou
Ešte mám problém - v potvrdení zo závislej činnosti od zamestnávateľa - keď od čiastkového základu dane odpočítam nezd.časť /90816/ a vypočítam daň, vyjde mi o 6 sk vyššia ako úhrn preddavkov na daň, zrazených zamestnávateľom. Čo s tým? Je treba to niekde vykázať? Poraďte, prosím. ˇ
Ďakujem a želám pekný deň. V daňovom sa neráta zvlášť daň zo živnosti a zvlášť zo závislej činnosti. Príjmy sa sčítajú a zdania všetky spolu
Odpoveď v texte
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

§ 43 je zrazená predd.daň napr.z úrokov na BÚ,daň zo závisl.čin.z potvrdenia napíšeš do r.99 a v r.103 daň na úhradu, je možné že zo závisl.činn.vyšiel nedoplatok, ale prejaví sa ti nakoniec ten nedoplatok v tom r.103.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111 Pozri príspevok
Keď živnostník ukončil podnikanie 30.6.2006 a potom sa zamestnal, tak do DP mu napíšete DIČ, alebo rodné číslo?
Zarazilo ma to, lebo vlastne k 31.12.2006 už DIČ nemá, (kartičku odovzdal).
Posúvam...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Daj DIČ, bude jeho až do smrti...
0 0
Anna B Anna B

Anna B je offline (nepripojený) Anna B

Je to diskutabilné. Mne by sa pozdávalo skôr rodné číslo. Ved už nepodniká.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Tak daj rodné číslo - aj to bude jeho až do smrti - aj tak je to jedno.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Vzhľadom k tomu, že podnikal, tak by som tam napísala DIČ. To, že kartičku odovzdal nemá vplyv na to. Na DÚ ho aj tak majú zaevidovaného pod DIČ.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ďakujem Vám.
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Ďakujem Vám za odpovede. Môžete mi ešte upresniť v daň.priznaní typ B, oddiel X ,riadok 98 - § 43 zákona - daň vybraná zrážkou - mám sem napísať /ak som správne pochopila ten príklad/ zrazenú daň z úrokov na BÚ spočítanú za rok 2006?
Ste zlatí, vďaka!
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Príroda Pozri príspevok
Ďakujem Vám za odpovede. Môžete mi ešte upresniť v daň.priznaní typ B, oddiel X ,riadok 98 - § 43 zákona - daň vybraná zrážkou - mám sem napísať /ak som správne pochopila ten príklad/ zrazenú daň z úrokov na BÚ spočítanú za rok 2006?
Ste zlatí, vďaka!
Áno .
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Ermon prepáč, si zlatý.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ona je stráááášne zlatý.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať