Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane

Dobrý deň,
V septembri som sa vrátila naspäť do zamestnania z materskej dovolenky. Ako je to s ročným zúčtovaním dane?
Usporiadat
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ad 27: tak ako si môže znížiť o DNP svoj ZD SZČO, môže aj zamestnanec. O.i. rovnosť pred ústavou.
Takže si to môžem odpočítať. Môžem poprosiť nejaký § kde sa o tom píše? Ďakujem
A ešte jedna otázočka, môžem si odpočítať aj poistné za 12/2006 zaplatené v januári 2007 alebo len poistné zaplatené do 31.12.2006?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ad 27: tak ako si môže znížiť o DNP svoj ZD SZČO, môže aj zamestnanec. O.i. rovnosť pred ústavou.

Jožko pochopila som to správne že ak sa bude zamestnancovi počas roka zrážať povinné poistné a zároveň si z nejakého dôvodu bude platiť aj dobrovolné poistné tak si môže odrátať oba druhy poistenia ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Janka zase sme sa zhodli v tom čase
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Citujem z metodického usmernenia MFSR uverejneného vo FS 2/2004:

"29. Poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť daňovník s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov.

Poistné podľa zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, ktoré je povinný platiť dobrovoľne poistená osoba s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov, sa pri zisťovaní základu dane (čiastkového základu dane) z príjmov podľa § 5 zákona o dani z príjmov odpočítava od zdaniteľných príjmov a pri zisťovaní základu dane (čiastkového základu dane) podľa § 6 zákona o dani z príjmov sa zahŕňa do daňových výdavkov podľa
§ 19 zákona o dani z príjmov. Rovnako sa postupuje aj u daňovníka, ktorý uplatňuje postup podľa § 6 ods. 9 a 10 zákona o dani z príjmov."
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ďakujeme za usmernenie.
A čo s tým decembrom zaplateným v januári 2007? Mám tam započítať aj ten? Stačí mi ako doklad k RZD výpis z účtu?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
http://www.porada.sk/t44527-roene-zu...poistenie.html
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jozef Mihál Pozri príspevok
Citujem z metodického usmernenia MFSR uverejneného vo FS 2/2004:

"29. Poistné a príspevky, ktoré je povinný platiť daňovník s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov.

Poistné podľa zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení v znení neskorších predpisov, ktoré je povinný platiť dobrovoľne poistená osoba s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov, sa pri zisťovaní základu dane (čiastkového základu dane) z príjmov podľa § 5 zákona o dani z príjmov odpočítava od zdaniteľných príjmov a pri zisťovaní základu dane (čiastkového základu dane) podľa § 6 zákona o dani z príjmov sa zahŕňa do daňových výdavkov podľa
§ 19 zákona o dani z príjmov. Rovnako sa postupuje aj u daňovníka, ktorý uplatňuje postup podľa § 6 ods. 9 a 10 zákona o dani z príjmov."
Jožko mňa len stále mýlilo to spojenie "ktoré je povinný platiť dobrovoľne poistená osoba s príjmami podľa § 5 alebo § 6 zákona o dani z príjmov".

Ale tak si osvojím že sa to dá uplatniť


0 0
KatkaBS KatkaBS

KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

Zita4 Pozri príspevok
Ak nezarobili viac ako 45408 Sk za celý rok 2006 u všetkých zamestnávateľov, netreba robiť RZD ani nemajú povinnosť podať si daňové priznanie.
Ďakujem. Takže im len vytlačím potvrdenie o príjme za rok 2006 a tým to pre mňa hasne? Alebo mam ešte nejakú inú povinnosť voči ním? Musím ešte niečo iné urobiť voči daňovému úradu? Ďakujem.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

KatkaBS Pozri príspevok
Ďakujem. Takže im len vytlačím potvrdenie o príjme za rok 2006 a tým to pre mňa hasne? Alebo mam ešte nejakú inú povinnosť voči ním? Musím ešte niečo iné urobiť voči daňovému úradu? Ďakujem.
To je všetko, žiadna povinnosť voči DÚ.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

KatkaBS Pozri príspevok
Ďakujem. Takže im len vytlačím potvrdenie o príjme za rok 2006 a tým to pre mňa hasne? Alebo mam ešte nejakú inú povinnosť voči ním? Musím ešte niečo iné urobiť voči daňovému úradu? Ďakujem.
Pokiaľ mali preddavkovú daň, nezabudnúť ich uviesť v ročnom Hlásení za rok 2006
0 0
KatkaBS KatkaBS

KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

katkaj Pozri príspevok
Pokiaľ mali preddavkovú daň, nezabudnúť ich uviesť v ročnom Hlásení za rok 2006
A to aj vtedy,ak mali minimalnu mzdu a teda ziadna dan im nevysla? Aj tak? Len jeden zamestnanec dostaval daňovy bonus... Hm? Dakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

KatkaBS Pozri príspevok
A to aj vtedy,ak mali minimalnu mzdu a teda ziadna dan im nevysla? Aj tak? Len jeden zamestnanec dostaval daňovy bonus... Hm? Dakujem
... aj v tom prípade, lebo mali zúčtovanú mzdu, ktorá sa do Hlásenia uvádza, a tiež aby bolo vidieť, komu nebola zrazená daň (=všetkým).
0 0
KatkaBS KatkaBS

KatkaBS je offline (nepripojený) KatkaBS

Takže im vytlačím len potvrdenie o príjme za rok 2006 a môžem vypísať Hlásenie - v ktorom uvediem všetkých zamestnancov, aj tých,ktorí odišli v priebehu roka, aj tých, ktorí ešte u nás pracujú, a nerobím im RZD. Správne to chápem?
Ďakujem.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

KatkaBS Pozri príspevok
Takže im vytlačím len potvrdenie o príjme za rok 2006 a môžem vypísať Hlásenie - v ktorom uvediem všetkých zamestnancov, aj tých,ktorí odišli v priebehu roka, aj tých, ktorí ešte u nás pracujú, a nerobím im RZD. Správne to chápem?
Ďakujem.

áno treba tam uviesť všetkých zamestnancov, ktorí mali v roku 2006 zdaniteľný príjem. Čiže aj tých ktorí už odišli aj tých ktorí ešte u Vás pracujú. A nezabudnúť na dohodárov, ktorí mali preddavkovú daň
0 0
IVEB IVEB

IVEB je offline (nepripojený) IVEB

Ja by som k RZD mala otázku: Zamestankyňa je od 12/2006 na MD. Z RZD má preplatok na dani , nakoľko časť roka bola na rizikovom tehotenstve. Mám jej preplatok na dani zohľadniť riadne vo výplatnej páske / kde bude uvedený len ten preplatok / , alebo ako mám v tomto prípade ako zamestnávateľ postupovať?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

IVEB Pozri príspevok
Ja by som k RZD mala otázku: Zamestankyňa je od 12/2006 na MD. Z RZD má preplatok na dani , nakoľko časť roka bola na rizikovom tehotenstve. Mám jej preplatok na dani zohľadniť riadne vo výplatnej páske / kde bude uvedený len ten preplatok / , alebo ako mám v tomto prípade ako zamestnávateľ postupovať?
áno, treba jej to spracovať v mzdách a poslať na účet.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať