Zavrieť

Porady

FAktura-Telekomunikacie za 12/2004

Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Faktura-Telekomunikacie za 12/2004


Urcite aj Vam prisla faktura za telelef.ucet telekom. za 12/04, je tam datum vystavenia 3.1, datum dodania 3.1.05 , splatnost 17.1.05 za obdobie december 04.
ako ste ju zauctovali v PU? nadvaznosti na zakono o DPH 222/2004 mam misung a hlavne pri novele ucinnej od 1.1.05 /telekom. mi oddvovodnil ze faktura je spravne vystavena na zaklade novely od DPH k 1.1.05 zrejme §19 odst. 3? / no nikde som to nenasla.

viete mi prosim poradit?
dakujem.
Usporiadat
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Čítali ste môj príspevok č. 20 ?

Skúste si ho prečítať a potom napíšte svoj názor o účtovaní došlých fa za 12/04 v roku 2005.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Na faktúre od ST je napísané fakturačné obdobie od 1.12.2004 do 31.12.2004
Tak ja nerozdeľujem poplatky na ďalší rok. Veď ani DU, keby prišili /tfuj len, aby neprišli/
na kotrolu nebudú vedieť či je to poplatok na ďalší mesiac, alebo je to poplatok za daný mesiac.

Nikdy som tieto poplatky časovo nerozlišovala.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Ani ja nedelím fa za telefóny. Všetko do nákladov r. 2004.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem.. tak to idem tak dat... a celu sumu bez dph do nakladov 2004, 518/326
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

To isté čo Katka píšem v mojom príspevku č. 30 :p
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Yvvetta
Čítali ste môj príspevok č. 20 ?

Skúste si ho prečítať a potom napíšte svoj názor o účtovaní došlých fa za 12/04 v roku 2005.
Práve idem, podrobnejšie.
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

andreaS
no a co s tou sumou???? celu ci odpocitat sumu za linku?
My to dávame celé pretože z fa nevyplýva že je niečo nákladom iného obdobia ako obdobia 12/2004.

Navyše ak sa v polovici roka zvýši poplatok za linku tak sa niekto trápi rozúčtovaním do správneho mesiaca??? Myslím že verné zobrazenie účtovníctva by sa dokonca malo členiť na mesiace... a to určite nikto tak nerobí.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Yvvetta
Čítali ste môj príspevok č. 20 ?

Skúste si ho prečítať a potom napíšte svoj názor o účtovaní došlých fa za 12/04 v roku 2005.
pochopila som to rovnako ako ty (jéééj)
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Potešila si ma Vladan.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Takéto detaily ohľadne faktúr ma už dávno nerozčulujú.

Ja sa pokúšam zistiť čo všetko ešte mám dať do nákladov, aby to bolo uznané, len aby sme si znížili zisk.
Tento rok je to strašne vysoké. Vymýšľajú sa zmluvy a ako poznám šéfa, tak ešte 25.1.2005 kedy budem mať podať DPH bude riešiť s niekým, koľko nám ešte bude faktúrovať. /do roka 2004/
0 0
emily emily

emily je offline (nepripojený) emily

To Yveta a Vladan: Mám veľmi rada Cenigovú ,dobre sa s ňou spolupracuje. Ale na druhej strane Vladan nebola si napr. včera na jej školení?? Tvrdí niektoré veci, ktoré nemajú oporu v zákone. A ona to sama hovorí, že v zákone to tak nie, ale je to nezmysel. To si však ona môže dovoliť. Ale ja obyčajný učtovník nie. Nikdy mi pri kontrole neprejde, keď budem tvrdiť, že Cenigová povedala alebo napísala.
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Daňovákov bude hlavne zaujímať, či sme správne zaúčtovli náklady do správneho roka a nie to či faktúru založím do r. 2004 alebo r. 2005.

Ak to správne časovo rozlíšime budeme mať pravdu všetci. či pôjdeme cez účet 321 alebo 326.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Yvvetta
Daňovákov bude hlavne zaujímať, či sme správne zaúčtovli náklady do správneho roka a nie to či faktúru založím do r. 2004 alebo r. 2005.

Ak to správne časovo rozlíšime budeme mať pravdu všetci. či pôjdeme cez účet 321 alebo 326.


Presne,presne. To som tu aj ja písala.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

Takze zlati moji,este raz:

fa za telefon /1.12.04-31.1204/ zaučtujem interným dokladom 518/326.....s decembrovým datumom v sume napr. 11.000.- Sk
v januari to zúčtujem interným dokladom 518/326 ako -11.000.- Sk /mínusom/
a fa zaučtujem v januari 518/321.....
tak takto to robila moja predchodkyna...ma to logiku? Neslo by to bez toho vyminusovania?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

samozrejme, že šlo? namiesto -518 daj 326/321
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Ťažko povedať, či nebude daňovákov zaujímať účtovanie. Už majú kontrolovať aj správnosť účtovania!
Ja som do minulého roka účtovala faktúry, ktoré patrili do roka nákladovo a výnosovo do príslušného roka. Vlani boli vo firmách auditori a v jednej auditor tento spôsob tvrdo napadol. Dokonca to vytkol aj pri odberateľských faktúrach, keď boli vystavené poočnúc 1.1. A tak som sa rozhodla, že od r. 2004 budem aspoň pri dodávateľoch účtovať tie, ktoré prídu preukazateľne v januári už do r. 2005 a interným dokladom ich dostanem do nákladov r. 2004. U odberateľov to tak nemienim robiť. Veď ozaj by to bolo potom tak napr. aj pri mzdách!
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Aj moja aditorka trvá na správnom účtovaní - takže účet 326 je mi blízky a odberateľské? teraz neviem, čo konkrétne máš na mysli
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

tamara
Takze zlati moji,este raz:

fa za telefon /1.12.04-31.1204/ zaučtujem interným dokladom 518/326.....s decembrovým datumom v sume napr. 11.000.- Sk
v januari to zúčtujem interným dokladom 518/326 ako -11.000.- Sk /mínusom/
a fa zaučtujem v januari 518/321.....
tak takto to robila moja predchodkyna...ma to logiku? Neslo by to bez toho vyminusovania?

ty takto to ani nemôže byť !

v roku 2004 INTD máš akože 518/326 11.000,- SK
v roku 2005 INTD 518/326 -11.000,-Sk
v roku 2005 FA ???/321 11.000,-Sk


Aký účet by si dala namiesto ???

Ja teda neviem. Veď by sa ti to s ničím nemohlo vypárovať.

Ja viem, že to tak robila tvoja predchodkyňa. Len mi povedz aký účet dala namiesto mojích troch ???

Jedine účet 513, alebo 518 a neuznať to do nákladov. Len na to nezabudnúť.
0 0
tamara tamara

tamara je offline (nepripojený) tamara

dala to na 518..... a je to normal v nakladoch....nechapem to, z akeho dovodu to tak uctovala, robila tuto robotu 10 rokov a ako pocuvam, bola dobra....tak ja som asi blba
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Podľa mňa je to blbosť.

Už to chápem 518/326 11.000 v roku 2004
518/326 - 11.000,-Sk v roku 2005 INTD
518/321 + 11.000,- Sk v roku 2005 FA

takže v roku 2005 dala na účet 518 aj + aj - 11.000,- Sk
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať