Zavrieť

Porady

danové priznanie neziskovej organizácie

prosím poradte mi do akých riadkov v dan. priznaní sa píšu príjmy a výdavky, ktoré neovplyvnujú dan.
vypisujem DP pre PO. zdruzenie má len nezdanitelné príjmy a výdavky.
tak ako má vyzerat to priznanie? nič vhodné som tam nenašla
Usporiadat
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Viktoria mohla by som aj ja poprosiť o tvoje výklady daňové viem vypísať len potrebujem vedieť aký výkaz sa odovzdáva ked robím to v podvojnom účtovníctve - je to občianske združenie a všetky príjmy nezdanené. V jednoduchom účtovníctve to ovládam ale mám aj daľšie OZ , ktorí si prajú podvojné účtovníctvo ešte som to nerobila len pre podnikateľov. Poprosím ťa o radu ked mi vieš pomôcť. Za ochotu dopredu dakujem.Viktoria bližšie je to rozpísane v príspevku medzi neziskové a rozp. organizácie a vidím že aj Liduška to potrebuje ale akosi nikto nám nevie pomôcť.
Naposledy upravil Monika C. : 23.03.08 at 22:03
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Treba ešte k tomu doložiť súvahu a výsledovku pre neziskové organizácie, ako aj poznámky k DP.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ďakujem katjab nevieš mi náhodou pomôcť z účtovním v čom sa líši účtovanie od podnikateľskej sfére. Dostala som tú firmu až teraz takže neviem zaobstarať na rýchlo knižku a daňové už končí ale za pomoc veľmi pekne dakujem.
0 0
katjab katjab

katjab je offline (nepripojený) katjab

Rozdiel tam máš v účtovnej osnove, a účtuješ podľa nariadenia č. neviem??? pre neziskové organizácie ktoré nie sú zriadené na podnikanie.
Keď účtuješ podnikanie, ľavou zadnou urobíš aj neziskovku. Poprezeraj ešte na poriade, tu nájdeš veľa užitočných vecí.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Dakujem katjab práve by som potrebovala konkrétne veci : ako napr. zaúčtovať členské na ktorý účet atd. Podnikanie tam nemám problém ale vidíš s tým mám a už 2 dni len hľadám a hľadám. Ale aj tak dakujem za pomoc.Ešte by som Vás poprosila kde by som mohla stiahnúť výkazy súvahu a výsledovku pre neziskové organizácie na daňovom to neviem nájsť. Dakujem za pomoc.
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

V prvom rade je potrebne stiahnut si uctovu osnovu pre organizacie nezriadene za ucelom podnikania. Je trochu ina od klasickej podnikatelskej a to hlavne tym, ze nema ucty triedy 4, uctuje sa klasicky o majetku v 0 triede, odpisy sa uctuju iba uctovne, danove v pripade ak organizacia pouziva majetok na podnikanie. V triede 1 tak isto material a tovar ako klasika podnikatelia, 2 trieda su banky a pokladne a peniaze na ceste ako podnikatelia. 3 trieda je tiez identicka s podnikatelmi a teda zuctovacie vztahy, akurat ze ak maju clenske tak neuctujes o odberateloch ale o ostatnych pohladavkach na 315, ak ho vies urcit podla poctu clenov a stanov tak si urob predpisy clenskeho vo forme pohladavok cez interny doklad, pokial ho presne vycislit nevies tak rovno pri uhrade clenskeho uctuj na 664. 5 trieda su klasicke naklady, pokial ti to program umoznuje tak si hned v uctovej osnove oznac ucty triedy 5 a 6 ktore budu nezdanovane a ktore zdanovane. 6 trieda su klasicky trzby - okrem clenskeho mozu mat prijmy z urokov na ucte - pokial su zdanene zrazkovou danou tak uroky na 644 a zrazkovu dan rovno na 591 tato sa povazuje v NO za danovo vysporiadanu a nie je mozne si ju odratavat v danovom priznani z pripadnej danovej povinnosti. Potom mozu mat prijmy z darov, od inych organizacii alebo FO - ucty 661,662 .... Asignacie dane sa uctuju na ucte 665. Hlavne si treba dat pozor pri rozlisovani zdanovanych a nezdanovanych prijmov a k nim priradenych nakladov. Tiez tu plati casove rozlisenie, neminute asignacie dane sa musia casovo rozlisovat, pripadne podane ziadosti o platbu z prostriedkov EU na odhadne ucty aktivne, rezervy na odhadne ucty pasivne. Pozor na prijmy z reklamy, tie su zdanovane. K danovemu priznanie patria vykazy suvaha a vykaz ziskov a strat a poznamky pre neziskove organizacie. Vzory tlaciv je mozne stiahnut na stranke www.drsr.sk, na stranke ministerstva financii su vsetky predpisy a vykazy v exceli.
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Viktoria pekné ránko si veľmi zlatá pomohla si mi veľmi v podnikateľskej sfére nemám problém len viem že v pris. sa účtuje inak a momentálne nemám nič ktomu. Rozpísala si to perfektne a veľmi si mi pomohla zato som veľmi vdačná . Na drsr. som nenašla výkazy idem skúsiť na ministertve financii . Ešte raz Ti veľmi pekne ďakujem.Viktoria už som našla na drsr. tie výkazy dakujem pekne.
Naposledy upravil Monika C. : 24.03.08 at 07:42
0 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Victoria veľmi pekne prosím o zaslanie návodu na daňové
priznanie neziskoviek, práve preto, že ich robím už roky
možno by som sa niečo dozvedela aktuálna.
Adresa : daniela06@centrum.sk
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Viktoria ešte jedna otázočka - oni v roku 2007 vystavili normálne faktúru na zaplatenie členského suma je uvedená vstanovách 50 000,- má zaplatiť min. hospodárstva, ktoré ešte nezaplatilo a technická univerzita, ktorá už členské zaplatila na základe vystavenej faktúry : prosím skúsiš mi napísať ako presne by som to mala zaúčtovať s ostatnými vecami už si poradím dúfam. Ešte raz som veľmi vdačná za pomoc - časová tieseň.Viktoria ešte ťa poprosím o zaslanie návodu na daň.priznanie neziskoviek na : adoras@centrum.sk. Ešte raz díki.
Naposledy upravil Monika C. : 24.03.08 at 08:39
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Monika C. Pozri príspevok
Viktoria ešte jedna otázočka - oni v roku 2007 vystavili normálne faktúru na zaplatenie členského suma je uvedená vstanovách 50 000,- má zaplatiť min. hospodárstva, ktoré ešte nezaplatilo a technická univerzita, ktorá už členské zaplatila na základe vystavenej faktúry : prosím skúsiš mi napísať ako presne by som to mala zaúčtovať s ostatnými vecami už si poradím dúfam. Ešte raz som veľmi vdačná za pomoc - časová tieseň.Viktoria ešte ťa poprosím o zaslanie návodu na daň.priznanie neziskoviek na : adoras@centrum.sk. Ešte raz díki.
Zauctujes normalne ako vystavene faktury 315/664 a jedna sa ti vyparuje uhradou a druha ostane k 31.12. neuhradena na pohladavkach.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Príjemný sviatočný deň
trochu ma mrzí diskusia, aká tu prebieha na tomto fóre
myslím že victória tu všetkým pomohla, ale jej ocenenie bodíkom mi akosi chýba ďakujemje síce čarovné slovíčko, ale bodík napr. v príspevkoch č.111 a 147 by ju iste potešil ak som nepríjemná ospravedlňujem sa , ale je to môj názor a cítila som potrebu sa oň podeliť
Anik
0 0
Monika C. Monika C.

Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

43 ročná účtovníčka
Ďakujem Viktoria za pomoc - pomohla si mi a to veľmi ešte raz dík. Bodík Ti ešte dám len najprv musím niekomu inému aj ked som dala aj Anik ma nepustí aby som Ti dala ďaľšie body ale budem škúšať. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
0 0
palmaria palmaria

palmaria je offline (nepripojený) palmaria

Dakujem vopred za zaslanie navodu pre PD NO.
Uz sa ziadne skolenie alebo poradenstvo v BA nebude do konca mesiaca konat?
palmaria
0 0
Ovena1 Ovena1

Ovena1 je offline (nepripojený) Ovena1

Prosím aj ja o zaslanie vzoru na vyplnenie DP NO.
Vedú JU. Pekne ďakujem.
lestech@lestech.sk
0 0
Rozalaia Rozalaia

Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

Prosim Vas (hlavne Vicky ) da sa niekde stiahnut vzor POZNAMOK k uctovnej zavierke pre neziskovky? Alebo sa len treba drzat nejakeho predpisu (postupy uctovania pre NO???) Je velkou chybou ked pouzivam Poznamky k uctovnej zavierke pre podnikatelov "mierne" upravene pre potreby neziskovky? Dakujem za odpoved!!!
0 0
zuzanakalafusova zuzanakalafusova

zuzanakalafusova je offline (nepripojený) zuzanakalafusova

Veľmi pekne prosím, Victoriu, o zaslanie vzoru na vyplnenie daňového priznania neziskovky. Vopred pekne ďakujem.
zuzanakalafusova@gmail.com
prajem príjemný deň
0 0
Zuzana C. Zuzana C.

Zuzana C. je offline (nepripojený) Zuzana C.

Veľmi pekne by som poprosila o zaslanie materiálu na adresu zuzka autotel.sk
Ďakujem.
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Pekny den, Victoria,"vynimocne" aj ja si dovolim velmi pekne poprosit o zaslanie navodu na vyplnenie DP neziskovky,
este som to nerobila, ide o polovnicke zdruzenie, JU, prijmy do 300000, pripadne co si k tomu treba prestudovat, ...
Adresa: asdat@zoznam.sk
dakujem
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

Tak sa ospravedlnujem, uz som si lepsie precitala §13 ZDP a oslobodenie do 300000 -§13 ods.1 pism.e) bolo zrusene , to aby som niekoho nepomylila
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Prosím aj ja o zaslanie návodu k DP NO JÚ

vasilisa@szm.sk

pekne ďakujem !!!
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať