Zavrieť

Porady

KVETY A KVETINACE v nakladoch u zivnostnika?

Potrebujem znova radu. Mozem dat do nakladov s narokom na DPH kvetinace 1 ks v hodnote asi 700,- bez DPH a kvety 1 ks v hodnote asi 2.000 bez DPH. A kedze je to v takych hodnotach, mam to nahrat ako reziu alebo ako drobny majetok? A mozem dat do drobneho majetku nejaku ozdobu na skraslenie priestorov firmy v hodnote 3750,- bez DPH a narokovat si DPH? Dakujem za rady
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Melnick Pozri príspevok
Klientka vyzdobuje svoj salón rezanými kvetmi. Je platiteľom DPH.
Názory sú, že pri daňových kontrólach tieto posudzujú ako VNZD.

a)Máte niekto čerstvejšiu skúsenosť?

b)Dali by ste to ako VOZD , alebo ponechali ako VNZD?

Ešte prikladám diskusiu v tejto téme:

http://www.porada.sk/t51596-kvety-do...tml#post540788
Rezané kvety- repre VNZD.
2 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Má salón vždy nádherne vyzdobený a nemalé výdavky s tým súvisiace a preto je mi ľúto, že to stále hádžem na 513-ku. Ide o PU, len som nechcela otvárať novú tému.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tweety Pozri príspevok
Rezané kvety- repre VNZD.
Majka, a čo by si robila, keby ti klientka nosila doklady na črepníkové kvety, keď evidentne viem, že je to kytica rezaných kvetov ? (niekto jej poradil, že črepníkové kvety môžu isť do nákladov, v kvetinárstve nie je problém takýto doklad vystaviť). Opakuje sa to dosť často ...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veronikasad Pozri príspevok
Majka, a čo by si robila, keby ti klientka nosila doklady na črepníkové kvety, keď evidentne viem, že je to kytica rezaných kvetov ? (niekto jej poradil, že črepníkové kvety môžu isť do nákladov, v kvetinárstve nie je problém takýto doklad vystaviť). Opakuje sa to dosť často ...
Upozornila by som ju, že robí podvody.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tweety Pozri príspevok
Upozornila by som ju, že robí podvody.
Upozorňovanie nemá zmysel - dávam to na 513, lebo keď sa jej spýtam, tvrdí, že sú to črepníkové kvety (možno aj, ale nie ako výzdoba kancelárie či prevádzky).
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veronikasad Pozri príspevok
Upozorňovanie nemá zmysel - dávam to na 513, lebo keď sa jej spýtam, tvrdí, že sú to črepníkové kvety (možno aj, ale nie ako výzdoba kancelárie či prevádzky).
AK si nimi vyzdobí dom, alebo byt, tak nech si ich platí sama, nechala by som to na 513, a vôbec vie, že takto jej neovplyvnia ZD?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tweety Pozri príspevok
AK si nimi vyzdobí dom, alebo byt, tak nech si ich platí sama, nechala by som to na 513, a vôbec vie, že takto jej neovplyvnia ZD?
Myslím, že sú to gratulačné kytice (sú okolo významných mien v kalendári) ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Tak u tej mojej sú aj črepníkové, je to tam ako v botanickej záhrade.
No napriek tomu som jej ich tento kvartál neuplatnila, chcela som aby platila. Nebonznete ma ,však ? Trocha to s tou výzdobou preháňa
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Baby, ak bude trošku času nazvyš, prečítajte si tento link
http://www.mojuctovnik.sk/index.php?...d=30&Itemid=30
1 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

Viem, že to sem moc nepatrí, ale nedá mi neporadiť sa. Jedná sa o občestvenie počas výstav, školení, dávam to na 513, VNZD, no podnikateľ sa bráni, dá sa to najak inak?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať