Zavrieť

Porady

súbežný pracovný pomer

Vážení poraďáci,
prosím o radu: Môže mať zamestnanec zamestnaný u jednej firmy na hlavný pracovný pomer na plný úväzok uzatvorený rovnaký pracovný pomer u druhej firmy? A ak ho má a nemôže, aké sankcie by mohli postihnúť zamestnanca a zamestnávateľov?
Ďakujem
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Elinam Pozri príspevok
Potrebujem poradiť a nechcem otvárať novú tému. Ide o súbežný pracovný pomer ale . . . mám uzavretú prac.zmluvu teda som zamestnanec banky no v súčastnosti som na rodičovskej dovolenke.Mám možnosť zamestnať sa v jednej firme ale mám určité obavy a preto pokiaľ v novej firme nebudem mať zmluvu na neurčito nechcem dať v banke výpoveď. už aj preto že ako zamestnanec tam mám znížené úroky na hypotéke. Môžem mať v banke platnú prac.zmluvu a byť akože na rodičovskej dovolenke do 3 rokov veku dieťatka a pritom vlastne pracovať na druhú zmluvu v inej firme?
Súbežný pracovný pomer mať uzatvorený môžeš (pokial to nemáš vyslovene zakázané v pracovnej zmluve). Ale nemôžeš byť na rodičovskej dovolenke v inej firme, pretože rodičovská dovolenka sa poskytuje na prehlbenie starostlivosti o dieťa - a ty túto podmienku nesplňaš.

Materská dovolenka a rodičovská dovolenka
§ 166

Na začiatok

(2) Na prehĺbenie starostlivosti o dieťa je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do troch rokov veku dieťaťa. Ak ide o dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav dieťaťa vyžadujúci osobitnú starostlivosť, je zamestnávateľ povinný poskytnúť žene a mužovi, ktorí o to požiadajú, rodičovskú dovolenku až do šiestich rokov veku dieťaťa. Táto dovolenka sa poskytuje v rozsahu, o aký rodič žiada, spravidla však vždy najmenej na jeden mesiac.
3 0
Elinam Elinam

Elinam je offline (nepripojený) Elinam

Veronika, ďakujem za odpoveď.
0 0
anavi510 anavi510

anavi510 je offline (nepripojený) anavi510

Potrebovala by som poradiť:
Nastupujem do TPP, pričom jeden už mám a neukončujem ho. Nový zamestnávateľ odo mňa požaduje zápočtový list. Má mi ho súčasný zamestnavateľ dať, aj ked u neho nekončím pracovný pomer?
0 0
anavi510 anavi510

anavi510 je offline (nepripojený) anavi510

...Ešte jeden dotaz:
Som povinná svojim zamestnávateľom oznámiť, že mám viac súbežných zamestnaní?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anavi510 Pozri príspevok
...Ešte jeden dotaz:
Som povinná svojim zamestnávateľom oznámiť, že mám viac súbežných zamestnaní?
Pozri sem:
§ 83 ZP
Výkon inej zárobkovej činnosti

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.
<DT>
</DT>
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anavi510 Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť:
Nastupujem do TPP, pričom jeden už mám a neukončujem ho. Nový zamestnávateľ odo mňa požaduje zápočtový list. Má mi ho súčasný zamestnavateľ dať, aj ked u neho nekončím pracovný pomer?
ZL dáva zamestnáv. pri skončení PP, kedže Tebe nekončí, nemôže Ti ho dať.
0 0
anavi510 anavi510

anavi510 je offline (nepripojený) anavi510

Tweety Pozri príspevok
ZL dáva zamestnáv. pri skončení PP, kedže Tebe nekončí, nemôže Ti ho dať.
Ďakujem za rýchlu odpoveď. V tom prípade, podľa čoho mi ďalší zamestnávateľ vymeria dovolenku? mám si pýtať nejaké potvrdenie o dĺžke odpracovaných rokov?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anavi510 Pozri príspevok
Ďakujem za rýchlu odpoveď. V tom prípade, podľa čoho mi ďalší zamestnávateľ vymeria dovolenku? mám si pýtať nejaké potvrdenie o dĺžke odpracovaných rokov?
A koľko máš odpracovaných?
0 0
anavi510 anavi510

anavi510 je offline (nepripojený) anavi510

Tweety Pozri príspevok
Pozri sem:
§ 83 ZP
Výkon inej zárobkovej činnosti

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.

(2) Zamestnávateľ môže udelený súhlas podľa odseku 1 písomne odvolať. V písomnom odvolaní súhlasu je zamestnávateľ povinný uviesť dôvody zmeny svojho rozhodnutia. Zamestnanec je potom povinný bez zbytočného odkladu zárobkovú činnosť skončiť spôsobom vyplývajúcim z príslušných právnych predpisov.

(3) Obmedzenia ustanovené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na výkon vedeckej, pedagogickej, publicistickej, lektorskej, prednášateľskej, literárnej a umeleckej činnosti.
<DT>
</DT>
ak je predmet činnosti zamestnavatelov uplne iny, spravne som pochopila, ze si suhlas pytat nemusim?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anavi510 Pozri príspevok
ak je predmet činnosti zamestnavatelov uplne iny, spravne som pochopila, ze si suhlas pytat nemusim?
Správne.
0 0
anavi510 anavi510

anavi510 je offline (nepripojený) anavi510

Tweety Pozri príspevok
A koľko máš odpracovaných?
pri nastupe do sucasneho zamestnania 20 a teraz 25. nove zamestnanie je vo verejnej sprave, kde sa platy urcuju tabulkovo podla odpracovanych rokov, tak by som ich nejak mala vydokladovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

anavi510 Pozri príspevok
pri nastupe do sucasneho zamestnania 20 a teraz 25. nove zamestnanie je vo verejnej sprave, kde sa platy urcuju tabulkovo podla odpracovanych rokov, tak by som ich nejak mala vydokladovať.
Tak skús, možno dajú s tým, že trvanie PP v ňom uvedú.
0 0
anavi510 anavi510

anavi510 je offline (nepripojený) anavi510

Tweety Pozri príspevok
Tak skús, možno dajú s tým, že trvanie PP v ňom uvedú.
Dkujem velmi velmi:-). vypytam, len som chcela vediet, ci je na to nejaky standardny postup.
0 0
jarka1983 jarka1983

jarka1983 je offline (nepripojený) jarka1983

Prosim Vás o radu. Som na rodicovskej dovolenke a nasla som si novu pracu. Ako rozviazat pracovný pomer u terajsieho zamestnávatela? Chcela by som dohodou k presne urcenému dátumu ale ak nebude súhlasit mozem dat výpoved bez výpovednej lehoty? Do sucasnej prace sa vratit nechcem.
0 0
neoncek83 neoncek83

neoncek83 je offline (nepripojený) neoncek83

Ahojte, chcem sa opytat: Mam trvaly pracovny pomer a ku koncu augusta ho chcem rozviazat. Dovolenky mam este dost na celych augustovych 22dni a zaroven od 1.8. by som chcel mat novy TPP. Je to pravne mozne? Nemusi byt jeden PP len na dohodu?

Dakujem za odpovede.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

predpokladám, že u iného zamestnávateľa. Nie je problém dočerpať u jedného dovolenku a robiť u druhého už na nový úväzok. Dnes môžu byť súbežné dva prac. pomery, štát si príde na svoje, platíš odvody z dvoch pomerov - napr.
2 0
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

dobrý den, aj sa chcem spýtať za svojho kamaráta, ktorý chce nastúpit do hlavneho pracovného pomeru v rozsahu 40hodin týzdenne a doteraz mal pracovny pomer na polovicny cas u ineho zamestnavatela, moze si ponechat aj ten, ci len na dohodu? Dakujem
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
môže mať dva pracovné pomery na polovičný úväzok
0 0
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

ani mne sa to nezdalo, ale jemu to vraj potvrdila ich ekonomka, že nie je problem, ale podla mna sa pacovna doba mu scitava z oboch pracovnych pomerov do maximalnej zakonej hranice,ci?)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

krokodil28 Pozri príspevok
ani mne sa to nezdalo, ale jemu to vraj potvrdila ich ekonomka, že nie je problem, ale podla mna sa pacovna doba mu scitava z oboch pracovnych pomerov do maximalnej zakonej hranice,ci?)
Nie, samostatne sa počíta každý PP .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať