Zavrieť

Porady

súbežný pracovný pomer

Vážení poraďáci,
prosím o radu: Môže mať zamestnanec zamestnaný u jednej firmy na hlavný pracovný pomer na plný úväzok uzatvorený rovnaký pracovný pomer u druhej firmy? A ak ho má a nemôže, aké sankcie by mohli postihnúť zamestnanca a zamestnávateľov?
Ďakujem
Usporiadat
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

kn-alka Pozri príspevok
môže mať dva pracovné pomery na polovičný úväzok

takze toto až tak neplati?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
ale áno, platí: môže mať uzatvorené dva pracovné pomery u rôznych zamestnávateľov.... ja osobne som tiež mala
0 0
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

kn-alka Pozri príspevok
ale áno, platí: môže mať uzatvorené dva pracovné pomery u rôznych zamestnávateľov.... ja osobne som tiež mala
takze zosumarizujem: moze mat jeden na 8hodiny a druhy na 4h a je to v pohode)
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je teraz online kn-alka

Jarka jméno mé :)
to už je trochu pritiahnuté za vlasy, ale ak zamestnanec stíha denne pracovať 12 hod., tak prečo nie
0 0
krokodil28 krokodil28

krokodil28 je offline (nepripojený) krokodil28

dakujem vsetkym)
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Môže mať zamestnanec u jedného /!/ zamestnávateľa jeden PP na 40h týždenne a zároveň ďalší pracovný pomer na 10h týždenne? Podľa mňa nie, prosím napíšte mi odvolávku na paragraf. Ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

robin1 Pozri príspevok
Môže mať zamestnanec u jedného /!/ zamestnávateľa jeden PP na 40h týždenne a zároveň ďalší pracovný pomer na 10h týždenne? Podľa mňa nie, prosím napíšte mi odvolávku na paragraf. Ďakujem
ak neide o výkon rovnakej práce (funkcie) - môže.
0 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

...funkcia je iná, len či je OK počet odpracovaných hodín...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

robin1 Pozri príspevok
...funkcia je iná, len či je OK počet odpracovaných hodín...
o tých 10 hod. je veľa - max. 48 hod. týždenne

§ 85
Pracovný čas

Na začiatok

(1) Pracovný čas je časový úsek, v ktorom je zamestnanec k dispozícii zamestnávateľovi, vykonáva <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>ácu a plní povinnosti v súlade s pracovnou zmluvou.

(2) Doba odpočinku je akákoľvek doba, ktorá nie je pracovným časom.

(3) Na účely určenia rozsahu pracovného času a rozvrhnutia pracovného času je týždňom sedem po sebe nasledujúcich dní.

(4) Pracovný čas v priebehu 24 hodín nesmie presiahnuť osem hodín, ak tento zákon neustanovuje inak.

(5) Pracovný čas zamestnanca je najviac 40 hodín týždenne. Zamestnanec, ktorý má pracovný čas rozvrhnutý tak, že pravidelne vykonáva <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>ácu striedavo v oboch zmenách v dvojzmennej prevádzke, má pracovný čas najviac 38 a 3/4 hodiny týždenne a vo všetkých zmenách v trojzmennej prevádzke alebo v nepretržitej prevádzke má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne.

(6) Pracovný čas zamestnanca, ktorý pracuje s dokázaným chemickým karcinogénom pri pracovných procesoch s rizikom chemickej karcinogenity alebo, ktorý vykonáva činnosti vedúce k ožiareniu zdrojom ionizujúceho žiarenia kategórie A v kontrolovanom pásme pracoviska so zdrojmi ionizujúceho žiarenia, je najviac 33 a 1/2 hodiny týždenne.

(7) Mladistvý zamestnanec mladší ako 16 rokov má pracovný čas najviac 30 hodín týždenne, aj keď pracuje pre viacerých zamestnávateľov. Mladistvý zamestnanec starší ako 16 rokov má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne, aj keď pracuje pre viacerých zamestnávateľov. Pracovný čas mladistvého zamestnanca nesmie v priebehu 24 hodín presiahnuť osem hodín.

(8) Pracovný čas, ktorý zamestnávateľ určí podľa odsekov 1, 5 až 7, je ustanovený týždenný pracovný čas.

(9) Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane <ACRONYM title="Google Page Ranking">pr</ACRONYM>áce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín.

2 0
robin1 robin1

robin1 je offline (nepripojený) robin1

Ďakujem, si poklad :-)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Veronika nesúhlasím, ten § sa vzťahuje len na jeden pracovný pomer. Teoreticky môže mať dva pracovné pomery po 40 hod.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
robin1 Pozri príspevok
Môže mať zamestnanec u jedného /!/ zamestnávateľa jeden PP na 40h týždenne a zároveň ďalší pracovný pomer na 10h týždenne? Podľa mňa nie, prosím napíšte mi odvolávku na paragraf. Ďakujem

môže mať zamestnanec u jedného zamestnávateľa PP na 40h, a druhý PP na 10h týždenne, to bude kratší prac. pomer KPČ.- podľa § 49 Zák. práce. Na KPČ
platia tiež všetky paragrafy ako aj na HPP
Naposledy upravil Barbara : 19.07.11 at 05:31
0 0
Fjody Fjody

Fjody je offline (nepripojený) Fjody

Jana Motyčková Pozri príspevok
Veronika nesúhlasím, ten § sa vzťahuje len na jeden pracovný pomer. Teoreticky môže mať dva pracovné pomery po 40 hod.
Dobrý deň, je to niekde uvedené priamo v zákone?
Tiež to vnímam tak, že 40 hodín sa týka len jedného pracovného pomeru, inak by bola ďalšia práca na polovičný úväzok úplne vylúčená, ale myslí na súbežný pracovný pomer aj nejaký paragraf? V dnešnej dobe musím rozmýšľať o 2 hlavných pracovných pomeroch súčasne a rád by som si ujasnil všetky právne otázky.

Ďakujem.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fjody Pozri príspevok
Dobrý deň, je to niekde uvedené priamo v zákone?
Tiež to vnímam tak, že 40 hodín sa týka len jedného pracovného pomeru, inak by bola ďalšia práca na polovičný úväzok úplne vylúčená, ale myslí na súbežný pracovný pomer aj nejaký paragraf? V dnešnej dobe musím rozmýšľať o 2 hlavných pracovných pomeroch súčasne a rád by som si ujasnil všetky právne otázky.

Ďakujem.
Nie, ZP kovorí len o max. hod. pri jednom PP.
§85
(5) Pracovný čas zamestnanca je najviac 40 hodín týždenne. Zamestnanec, ktorý má pracovný čas rozvrhnutý tak, že pravidelne vykonáva prácu striedavo v oboch zmenách v dvojzmennej prevádzke, má pracovný čas najviac 38 a 3/4 hodiny týždenne a vo všetkých zmenách v trojzmennej prevádzke alebo v nepretržitej prevádzke má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne.
0 0
Fjody Fjody

Fjody je offline (nepripojený) Fjody

V takom prípade je teoreticky možné vykonávať 3 HPP x 8 hodín denne a právne to nie je obmedzené.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Fjody Pozri príspevok
V takom prípade je teoreticky možné vykonávať 3 HPP x 8 hodín denne a právne to nie je obmedzené.
ÁNo, je. Ale či aj prakticky, to je už otázne. Ale môžu byť na skrátený PČ. ZP nepozná pojem HPP, ani vedľajší PP.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Pracovný pomer na kratší pracovný čas § 49
Na začiatok

(1) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť v pracovnej zmluve kratší pracovný čas, ako je ustanovený týždenný pracovný čas.

(2) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť zmenu ustanoveného týždenného pracovného času na kratší týždenný pracovný čas a zmenu kratšieho týždenného pracovného času na ustanovený týždenný pracovný čas.

(3) Kratší pracovný čas nemusí byť rozvrhnutý na všetky pracovné dni.

(4) Zamestnancovi v pracovnom pomere na kratší pracovný čas patrí mzda zodpovedajúca dohodnutému kratšiemu pracovnému času.

(5) Zamestnanec v pracovnom pomere na kratší pracovný čas sa nesmie zvýhodniť alebo obmedziť v porovnaní s porovnateľným zamestnancom.

(6) Zamestnávateľ informuje zrozumiteľným spôsobom zamestnancov a zástupcov zamestnancov o možnostiach pracovných miest na kratší pracovný čas a na ustanovený týždenný pracovný čas.
2 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

veronikasad Pozri príspevok
ak neide o výkon rovnakej práce (funkcie) - môže.
Cize moze mat dohodu o vyk. prace napr. 10 hod. mesacne + HPP na prac. zmluvu na plny uvazok u JEDNEHO ZAMESTNAVATELA ? popri tom ma este pracov. zmluvu u INEHO zamestnavatela na skrat.prac. dobu.
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

Tweety Pozri príspevok
Nie, ZP kovorí len o max. hod. pri jednom PP.
§85
(5) Pracovný čas zamestnanca je najviac 40 hodín týždenne. Zamestnanec, ktorý má pracovný čas rozvrhnutý tak, že pravidelne vykonáva prácu striedavo v oboch zmenách v dvojzmennej prevádzke, má pracovný čas najviac 38 a 3/4 hodiny týždenne a vo všetkých zmenách v trojzmennej prevádzke alebo v nepretržitej prevádzke má pracovný čas najviac 37 a 1/2 hodiny týždenne.
Co v takom pripade, ked mame zamestnanca na prac. pomer 40hod. tyzd. uvazok, ma este aj dohodu o vyk.prace na upratovanie cca 10-30hod. mesacne + ma u ineho zamestnavatela iny skrateny prac. pomer na smeny ako kuchar.... je to vsetko v poriadku<
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Majka Pozri príspevok
Co v takom pripade, ked mame zamestnanca na prac. pomer 40hod. tyzd. uvazok, ma este aj dohodu o vyk.prace na upratovanie cca 10-30hod. mesacne + ma u ineho zamestnavatela iny skrateny prac. pomer na smeny ako kuchar.... je to vsetko v poriadku<
Ty riešiš zamestnanca predovšetkým u svojho zamestnávateľa. Ak má u vás 40 hodinový týždenný uväzok a popri tom má ešte aj DoVP, tak je to v poriadku.
Či stíha aj u druhého zamestnávateľa, to nie je tvoj problém.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať