Zavrieť

Porady

kolko pytat za JU

ahoj.
chcem sa spýtat kolko pytat za vedenie jednoducheho učtovníctva.
robim penazny dennik a cestovné príkazy plus danové priznanie.
neviem či sa pýta za položku alebo ako.
a kolko si vypytat za cestaky?
pišem cestu na každy den, takze toho nie je malo

ocenim kazdu radu.
Usporiadat
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

.............a nastáva doba čokolád, bonboniér, káv, sedmičiek vína....... ......, alebo mi chce niekdo tvrdiť, že nikdy v živote nerobil za naturálie?
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ja to už ku koncu tak sekám, už som taká osprostená, že ani peniaze nepýtam... normálne zabudnem....
Hrôza. Minule sa jeden klient vrátil z auta, že mi nezaplatil.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Zdeni Pozri príspevok
.............a nastáva doba čokolád, bomboniér, káv, sedmičiek vína....... ......, alebo mi chce niekdo tvrdiť, že nikdy v živote nerobil za naturálie?
my mame plnú skrinu este z minulých rokovto sa nedá skonzumovat
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Marianna01 Pozri príspevok
Ja som po skúsenostiach najmä s marcovými daňovníkmi, resp. igelitkármi už tiež zaviedla cenník. Pekne na všetko cenníková cena. Samozrejeme - dohoda možná, ale v rozmedzí tak max. 10% . A za igelitku v marci 50% príplatok, týždeň pred koncom marca - 100% príplatok... Mal na to tri mesiace, aby sa s tým unúval. Keď mal čas, nájde aj peniaze...
a kolko by ste vyfakturovali takému strednému igelitkárovi, ktorý príde a to si nevymyslam 10 dní pred 31.3. ????
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

.....definuj " stredný igelitkár".....
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Zdeni Pozri príspevok
.....definuj " stredný igelitkár".....
pokladna 2 sanony + jeden sanon ostatne ale priniesol to v igelitkach
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

dracica Pozri príspevok
a kolko by ste vyfakturovali takému strednému igelitkárovi, ktorý príde a to si nevymyslam 10 dní pred 31.3. ????
čo je stredný igelitkár? Mám určené do 100 dokladov - 3000,- Sk za spracovanie, ak tam má nejakú tú sklad. evidenciu, cesťáky alebo niečo, čo navyše treba spracovávať, tak pripočítam ešte položku za vypísanie DP. Ináč, to mám v cenníku ako zvlášť položku, ale práve z tohto sa dá robiť - urobila som to so zľavou... apod. No a k tomu 50% prirížka, samozrejme. Nemal čakať doposledku.
Ja som už zažila igelitká ra aj 29.3.! To boli iba fofry! A spoločenstvo vl. bytov dokonca 30.3. - už to nikdy viac nezoberiem, lebo ani 100% príplatok nestojí za 48 ho. nepretržitej práce za PC...
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

a samozrejme - neplatca DPH -a jednoduché účto!
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Marianna01 Pozri príspevok
čo je stredný igelitkár? Mám určené do 100 dokladov - 3000,- Sk za spracovanie, ak tam má nejakú tú sklad. evidenciu, cesťáky alebo niečo, čo navyše treba spracovávať, tak pripočítam ešte položku za vypísanie DP. Ináč, to mám v cenníku ako zvlášť položku, ale práve z tohto sa dá robiť - urobila som to so zľavou... apod. No a k tomu 50% prirížka, samozrejme. Nemal čakať doposledku.
Ja som už zažila igelitká ra aj 29.3.! To boli iba fofry! A spoločenstvo vl. bytov dokonca 30.3. - už to nikdy viac nezoberiem, lebo ani 100% príplatok nestojí za 48 ho. nepretržitej práce za PC...
Ja dávam 75 % prirížku
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Marianna01 Pozri príspevok
a samozrejme - neplatca DPH -a jednoduché účto!
je to PU platca DPH s tým že DPH si robili sami a my máme spraviť dodatočné z prípadných rozdielov
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dracica Pozri príspevok
je to PU platca DPH s tým že DPH si robili sami a my máme spraviť dodatočné z prípadných rozdielov
Tak toto je to čo milujem Sami si robili DPH a na tie dodatočné rozdiely sa príde pohľadom, alebo tým, že sa musí celé DPH urobiť znova?... Priznám sa, že takýchto vôbec neberiem lebo my je jasné, že chcú to mať v poriadku za 3,20...

To je to isté ako mi niekto vysype papiere na stôl a povie zistite, či to pre mňa nie je výhodné za paušál , a teda aj cena pre Vás bude samozrejme nižšia, takže ten paušál treba zistiť asi tiež pohľadom
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evina Pozri príspevok
Tak toto je to čo milujem Sami si robili DPH a na tie dodatočné rozdiely sa príde pohľadom, alebo tým, že sa musí celé DPH urobiť znova?... Priznám sa, že takýchto vôbec neberiem lebo my je jasné, že chcú to mať v poriadku za 3,20...

Ej, ej, takto vy v deň valentínsky prejavujete lásku k svojím igelitkárom?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tweety Pozri príspevok

Ej, ej, takto vy v deň valentínsky prejavujete lásku k svojím igelitkárom?
No dnes, v deň valentínsky som neodmietla nikoho , ale boj za česť našej profesie som vyhlásila od l.l.2007
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

evina Pozri príspevok
No dnes, v deň valentínsky som neodmietla nikoho , ale boj za česť našej profesie som vyhlásila od l.l.2007
Ešteže tak.To preto, že prišli nebodaj s valentínkou?.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Prosím nedávajme všetkých igelitkárov do jednej igelitky. Aj u igelitky treba rozlišovať kvalitu, nosnosť, potlač, veľkosť, či sú s uchom, bez ucha........a potom podľa toho účtovať.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ekopo Pozri príspevok
Prosím nedávajme všetkých igelitkárov do jednej igelitky. Aj u igelitky treba rozlišovať kvalitu, nosnosť, potlač, veľkosť, či sú s uchom, bez ucha........a potom podľa toho účtovať.
A najdôležitejšie je logo na nej, takú je možné uznať ako reklamný predmet do 500.- s nárokom na odpočet dph.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Tweety Pozri príspevok

Ej, ej, takto vy v deň valentínsky prejavujete lásku k svojím igelitkárom?
No ešte k tým igelitkárom, teda myslím vlastne celkove JU - neplátcov DPH. Vždy poviem že ich nebudem brať ale v konečnom dôsledku keď to spracujem a prerátam si to potom na hodinu, tak mi väčšinou vyjde väčia suma ako keď vo firme robím PU so 100 mil. obratom. Takže - Nech žijú igelitkári!
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
cloe Pozri príspevok
No ešte k tým igelitkárom, teda myslím vlastne celkove JU - neplátcov DPH. Vždy poviem že ich nebudem brať ale v konečnom dôsledku keď to spracujem a prerátam si to potom na hodinu, tak mi väčšinou vyjde väčia suma ako keď vo firme robím PU so 100 mil. obratom. Takže - Nech žijú igelitkári!
Automaticky si už rezervujem čas na nich.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tiež mám už roky igelitkárov. Ale oni sú pravidelní, každý rok prídu. Preto mám vyhradený čas na nich asi od 15.03. do toho 31.03. A finančne niekedy veru som na tom lepšie ako pri pravideľnom klientovi, ktorý slušne zaplatí každý mesiac, aj sparovávam mesačne. Takže viac menej igelitkári ma "držia nad vodou" (samozrejme, že len v marci.Až taký lacný zas nie som, že by som nemal zisk z celoročnej práci) .
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

.............no vidím, že nakoniec dospejeme k záveru, že: " sláva igelitkárom" Čo by sme bez nich robili........... /škoda, že chodia len v marci/
0 0
Načítať ďalšie