Zavrieť

Porady

kolko pytat za JU

ahoj.
chcem sa spýtat kolko pytat za vedenie jednoducheho učtovníctva.
robim penazny dennik a cestovné príkazy plus danové priznanie.
neviem či sa pýta za položku alebo ako.
a kolko si vypytat za cestaky?
pišem cestu na každy den, takze toho nie je malo

ocenim kazdu radu.
Usporiadat
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Prečítala som si tento príspevok dnes celý a pekne po poriadku. S údivom a otvorenými ústami som čítala koľko beriete za účtovníctvo. Východ je chudoba. Obchod 1.300 položiek JU, nieje platca DPH, dáva mi vypísané bločky poukladane v šanone. Celý rok jeden zamestnanec na DOVP.Za: 100,- za každy mesiac DOVP, 500,- DP, 1300,- Sk za uct. štvrťrok. Ako im to povedať za viac keď aj to je im veľa.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

Marianna01 Pozri príspevok
no dobre, niečo som už včera "prezradila" , večer, keď dôjdem k cenníku, prihodím orientačne aj iné veci, lebo je pravda, že som ho zosmolila za deň, ale zakaždým niečo dopĺňam...
ale ukážka - rozdelený ho mám na platcov a neplatcov DPH, PU, JU, RoPo, NO, a ďalšie náležitosti.
Takže napr. neplatca DPH -JU zaplatí za každú položku 25,- Sk (t.j. položka=doklad) + 1000-1500 za vyhotovenie DP.
Platca DPH - JU do 100 položiek štvrťročne 3000,- + DP, za každých do 40 dokladov príplatok 1000,- - mám to nejak odstupňované, ceny nepamätám presne...
Rozpočtovky zásadne 6000,- mesačne vrátane štvrťročných výkazov.
Neziskovky mám lacnejšie (zohľadňujem verejnoprospešnosť )
Platca DPH - PU - 6000,- mesačne, tiež odstupňované podľa počtu dokladov.
Mesačná mzda 300,-, prvá a posledná 500,- - kvôli kopcu Ďalších dokladov.
vypracovanie smernice (napr. OOPP) 1000,- - podľa náročnosti viac.
Toť ukážka.
potrebné by bolo vysvetlit niektorým klientom co znamená cena položky:
zoradenie dokladov podľa dátumov, vyhotovenie VPD, posúdenie dokladu z hľadiska daňových /nedaňových nákladov/, DPH /nárok na odpočet/ a samotné zaúčtovanie do softwaru

a čo taký leasing to zaberie koľko času kým si vyhotovite k tomu interný doklad a ostatné špecifické prípady ???
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

a čo zaúčtovanie miezd ......
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

liba2 Pozri príspevok
a čo zaúčtovanie miezd ......
Nebola to otázka, len pripomenutie , ale nie každý má dobrý soft a mnohí robia mzdy "ručne". Vezmi si, že máš 4 zamestnancov, každý má okrem mzdy aj iné nároky a každý je v inej ZP a máš hneď plno položiek... No kto si ako určí cenu za tento ID je individuálne.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Mám taký dojem, že dadia1 ani len netušila, že založením tejto témy ako rozprúdi debatu okolo cien. Táto téma väčšinou je na pretrase počas našej "sezóny". Ostatné mesiace roka asi každý prežíva s tým, že mám robotu a aj nejaké tie peniaze za to
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

smith Pozri príspevok
Mám taký dojem, že dadia1 ani len netušila, že založením tejto témy ako rozprúdi debatu okolo cien. Táto téma väčšinou je na pretrase počas našej "sezóny". Ostatné mesiace roka asi každý prežíva s tým, že mám robotu a aj nejaké tie peniaze za to

len škoda ze to nečítaju podnikatelia...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
dracica Pozri príspevok
len škoda ze to nečítaju podnikatelia...
Ale je možne, že keby čítali tak by sa snažili ešte viac tlačiť cenu smerom dole, práve preto lebo by videli, že ani účtovníci nie sú celkom jednotní pri určovaní ceny.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 15.02.07 at 16:40 Dôvod: Doplnenie
0 0
luzbetka luzbetka

luzbetka je offline (nepripojený) luzbetka

prave som na porade, a je to velmi zaujimava tema, aspon mame prehlad o cenach, Ja som z Oravy a tu sú ceny nic moc, niekedy si tiez myslim , ze to robim zadara, V rodine su 4 zivnostnici a stale ich pribuda, konecne som sa rozhodla, ze zacnem uctovat aj im. rodina - nerodina , vsetci chceme zit. Ale su tu super prispevky.
0 0
lenkavav lenkavav

lenkavav je offline (nepripojený) lenkavav

No pridam sa aj ja. Na zaciatku som si myslela, ze si len precitam a uvidim ako som na tom ja, na vychode.
Mne nosia zivnostnici doklady nezoradene, nepoukladane a pod. Ja to robim tak, ze beriem 13 Sk za polozku a 500 Sk za DP. Samozrejme, ak je tych poloziek viac ako 1000 tak uz vyjednavame. Ale zatial si zakaznikov, a to uz 5 rok drzim, a podla informacii nie som draha. Ale ak by som zvysila ceny, tak ich hned stratim. No zial, vychod je stale na tom horsie.
0 0
virka virka

virka je offline (nepripojený) virka

Aj ja som z vychodu (ale nie z KE) tam by tie ceny neboli také. Prečítaj si príspevok 63. Cena sa veľmi nelíši od tvojej. Už som si tohto roku povedala, že nebudem robiť na štvťroky.Stanovím si cenu za štvrťrok a v štvrťroku majú 300 položiek. To je málo. Tak ako bolo spomínane tu na porade, väčšinou podľa počtu položiek . Chcela by som 10,- Sk na položku- vypísanie dokladu zauč. do PD. Tak ako píšeš, ak zvýšim otočia sa a odídu. Je to tak.
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Na Východe je to ťažké. Mám zákazníka, s ktorým spolupracujem už viac ako 10 rokov. Na začiatku som si prepočítavala učto podľa položiek, stanovila som mesačnú cenu. Vychádza mi to asi 20-25 Sk za položku.

Asi pred mesiacom mi pán podnikateľ povedal, že za ním bola firma a ponúkala mu svoje služby. Keď to prepočítal, tak som na tom celkom dobre. Oni by brali o 1.000 Sk mesačne viac + 300 Sk mzdy/zamestnanec + výkazy + DP + prihlášky, odhlášky ...
Prišiel na to, že je to výhodnejšie spolupracovať so mnou aj preto, že keď ma potrebuje, som k dispozícii - buď na telefóne, alebo prídem vyriešiť veci do firmy.

A ako píše virka a lenkavav, keby som zvýšila cenu, asi by som ho stratila. Preto si myslím, že na Východe sme viac pod cenou.
0 0
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

Marianna01 Pozri príspevok
no dobre, niečo som už včera "prezradila" , večer, keď dôjdem k cenníku, prihodím orientačne aj iné veci, lebo je pravda, že som ho zosmolila za deň, ale zakaždým niečo dopĺňam...
ale ukážka - rozdelený ho mám na platcov a neplatcov DPH, PU, JU, RoPo, NO, a ďalšie náležitosti.
Takže napr. neplatca DPH -JU zaplatí za každú položku 25,- Sk (t.j. položka=doklad) + 1000-1500 za vyhotovenie DP.
Platca DPH - JU do 100 položiek štvrťročne 3000,- + DP, za každých do 40 dokladov príplatok 1000,- - mám to nejak odstupňované, ceny nepamätám presne...
Rozpočtovky zásadne 6000,- mesačne vrátane štvrťročných výkazov.
Neziskovky mám lacnejšie (zohľadňujem verejnoprospešnosť )
Platca DPH - PU - 6000,- mesačne, tiež odstupňované podľa počtu dokladov.
Mesačná mzda 300,-, prvá a posledná 500,- - kvôli kopcu Ďalších dokladov.
vypracovanie smernice (napr. OOPP) 1000,- - podľa náročnosti viac.
Toť ukážka.

prosím ťa robíš aj nejaký futbalový klub alebo niečo také, oslovili ma a neviem či su tam nejaké špecifiká...či sa mám na to dať..
0 0
Katarína Bombiczová Katarína Bombiczová
Ahojte,
mňa by zaujímalo, koľko by som mohla zapýtať za daňové priznanie zhotovené na základe paušálnych výdavkov. Podnikateľ mi doniesol faktúry a výpisy z banky v jednom obale.

Všetkým veľmi pekne ďakujem
0 0
xoxolushka xoxolushka

xoxolushka je offline (nepripojený) xoxolushka

Katarína Bombiczová Pozri príspevok
Ahojte,
mňa by zaujímalo, koľko by som mohla zapýtať za daňové priznanie zhotovené na základe paušálnych výdavkov. Podnikateľ mi doniesol faktúry a výpisy z banky v jednom obale.

Všetkým veľmi pekne ďakujem
ja beriem 1500, ked je tam tých 12 príjmov a 12+12 odvodov na poistné....ak je toho viac, tak dohodou max 2500,- Sk, za paušálne...
0 0
matildaf matildaf

matildaf je offline (nepripojený) matildaf

uctovnik
Tak ti to teda vyklopim, JU placa DPH (ten uz ma aj nejaky obrat predsa) za stvrtrok u nas nejde pod 8 tis. a posledny Q navysujeme za danove na 10 tis.Bez ohladu kolko ma dokladov,nerobime vynimky, lebo by sme sa zblaznili.Neplatca DPH - igelitkari raz do roka nejdu pod 5tis.,vacsinou 8-10-15 tis.
Aj za pausalne vydavky a priznanie pytame, aj to treba vediet posudit, ci sa to oplati alebo neoplati. Cestaky, tzv.kilometrovne 2tis jedno auto jeden rok a myslim ze zdvihneme, aj tak to nikto nie je ochotni robit.Podnikatel usetri cas a dane!
0 0