Zavrieť

Porady

Životné poistenie

Riky Riky

Riky je offline (nepripojený) Riky

Rád by som sa spýtal, ale prosím vás pokiaľ mi budete odpovedať s výsmechom , tak mi radšej ani neodpovedajte. Nerozumiem dobre § 11 ods.1 písm.e) v zákone o dani z príjmu. Stále platia podmienky pre uplatnenie životného poistenia do výška 12 000.- v DP , že daňovník má uzavretú poistku do dovŕšenia 55 r.veku a druhá podmienka, že 10 ročná lehota platenia.?
Nezmenilo sa nič? Mám szčo , ktorý má uzavreté životné poistenie na dobu 15 rokov s tým, že nesplňať dobu dovršenia 55 veku a neviem či mu ju môžem uplatniť v DP.
Usporiadat
Wibko Wibko

Wibko je offline (nepripojený) Wibko

Prosím vás pekne ak si SZČO uplatní paušálne výdavky percentom + poistné a príspevky v preukázanej výške,ktoré je povinný platiť, môže si ešte od základu dane odpočítať aj životné poistenie ak splní podmienky, alebo je to už zahrnuté v pau.výdavkoch?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Wibko Pozri príspevok
Prosím vás pekne ak si SZČO uplatní paušálne výdavky percentom + poistné a príspevky v preukázanej výške,ktoré je povinný platiť, môže si ešte od základu dane odpočítať aj životné poistenie ak splní podmienky, alebo je to už zahrnuté v pau.výdavkoch?

Životné poistenie v sume maximálne 12.000 si uplatní ako odpočítateľnú položku. Nedáva to do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať