Zavrieť

Porady

Oznámenie o nezdanených platbách FO

Do 31.Januára je potrebné predložiť na DÚ oznámenie o nezdanených platbách vyplatených FO za rok 2004 ak súhrn platieb prekročil limit 100.000.

Otázky:

- to znamená, že toto oznámenie musím doručiť DÚ ak nám počas rok 2004 fakturovala FO viac ako 100.000,- ?
- je na toto oznámenie nejaké tlačivo na DÚ, ak ho niekto máte, prosím pošlite

a ešte dotaz

do 25. januára je termín na podanie Súhrnného výkazu za 4Q 2004 pre platiteľov DPH, kt. uskutočňujú interkomukitárne dodávky vrámci EÚ. - to znamená, ak nemáme obchody z EÚ, tak ma to nemusí zaujímať?

Mám trochu chaos z toho, čo, kde a ako. Robím to prvý krát.
Naposledy upravil jana991 : 13.01.05 at 07:38
Usporiadat
barbadoss barbadoss

barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

Nie som si celkom istá čo sa týka toho limitu "bonzáckej povinnosti".
Nový zákon o správe daní a poplatkov platí od 1.1.2005 a v záverečných
ustanoveniach som si nevšimla že by sa mal aplikovať aj na povinnosti z
predchádzajúcich rokov. Ide totiž o to že táto hranica bola v roku 2004
10 tis.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

na www.enoviny.sk bolo tiez uverejnene, ze tato zmena spodnej hranice z 10000 na 100000 sa tyka uz roku 2004
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jana: dolezite je aku sumu v hotovosti ste vyplacali FO.. teda ak to islo cez ucet, tak sa to netyka tejto povinnosti.. LEN HOTOVOST nad 100tis uhrnne za rok 2004
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Tak to teda všetky platby boli v hotovosti. Už sa teším.

A to tlačivo? Nejaké info?
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Skúsim prilepiťNo neviem, dúfam že som to prilepila, snažila som sa asi 3x
0 0
luebchenko luebchenko

luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

žena - čo viac povedať treba :) ...viac
Tož, nevidno to tu, takže to kopírujem do textu :

Oznámenie platieb fyzickým osobám



__________________________________________________ _________________

Názov spoločnosti, sídlo



Doporučene

Daňový úrad

..................................... V ..................., dňa ..................





VEC: Oznámenie platieb fyzickým osobám





Podľa ustanovenia § 32 ods. 5 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov naša spoločnosť ................................................. oznamuje platby vykonané fyzickým osobám za rok 2004.





Meno a priezvisko Trvalý pobyt DIČ Vyplatená suma Deň platby Dôvod platby

............................. ..................... .................... ................. .................. ...................

............................. ..................... .................... ................. .................. ...................

............................. ..................... .................... ................. .................. ...................





Túto skutočnosť sme rovnako oznámili uvedeným fyzickým osobám s tým, že poukázané platby podliehajú zdaneniu v zmysle platných právnych predpisov.







.................................................

konateľ spoločnosti
0 0
barbadoss barbadoss

barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

E-noviny vydáva Verlag D. a tí robia samé chyby. Odoberala som od nich cca 2 roky viaceré periodiká a častokrát som takmer pri nich prišla o nervy keď tvrdili niečo čo vôbec nebola pravda. E-noviny sú dobré že vás informujú v tom zmysle že vôbec nej. zmena bola, ale to čo je tam napísané je určite nutné si ešte overiť.
Inak obdobné skúsenosti s touto firmou majú viacerí moji známi, ekonómovia i právnici. Preto vám vážne radím NEVERTE IM.
Ale je dosť možné že sa zvýšenie hranice týka aj roku 2004, len to nikde v tom zákone neviem nájsť. Ani čo som čítala DÚPP - komentár v novele - nebolo tam nič také že sa zmena týka i roku 2004.
Neviete kde to môžem v zákone nájsť ?
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Ja sa priznám, ja som to čítala v TRENDE.
0 0
barbadoss barbadoss

barbadoss je offline (nepripojený) barbadoss

Skorším predpisom sa upravujú práva a povinnosti vzniknuté počas platnosti skoršieho predpisu a nakoľko bonzácka povinnosť za rok 2004 vznikne až v roku 2005, je potrebné vychádzať zo zákona o správy daní a poplatkov platného od roku 2005.
To je základné pravidlo, ak v prechodných ustanoveniach nie sú nej.výnimky.
Takto mi to práve kolega - advokát vysvetlil, takže máte pravdu limit za rok
2004 je 100 tis., pretože bonzujete do 30.1.2005 - povinnosť vám vznikne v roku 2005.

Čaute
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

barbadoss
Skorším predpisom sa upravujú práva a povinnosti vzniknuté počas platnosti skoršieho predpisu a nakoľko bonzácka povinnosť za rok 2004 vznikne až v roku 2005, je potrebné vychádzať zo zákona o správy daní a poplatkov platného od roku 2005.
To je základné pravidlo, ak v prechodných ustanoveniach nie sú nej.výnimky.
Takto mi to práve kolega - advokát vysvetlil, takže máte pravdu limit za rok
2004 je 100 tis., pretože bonzujete do 30.1.2005 - povinnosť vám vznikne v roku 2005.

Čaute
SUPÉÉÉÉÉÉÉR !!!
Koľko mi ušetrili času .
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
a sú za to nejaké pokuty? ked nenabonzujem? aké?

ja som to doteraz vôbec nerobila a ani teraz sa moc nechystám. a šéfka súhlasí... :-))
mi lezú na nervy s tými všelijakými povinnosťami...
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

pokuta za nedodržanie termínu nahlášok 2000,- Sk a pozor termín je 30.dní po uplynutí kalendárneho roku v ktorom bola hotovostná platba vykonaná
V prípade nesplnenia oznamovacej povinnosti -sankcia § 35 zákona o správe daní a poplatkov -môže správca dane opakovane uložiť pokutu do výšky 1 miliona Sk
Naposledy upravil jeso : 22.01.05 at 21:44
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
tak OK, asi to idem pozrieť...

a ešte mám otázky:
1. rátajú sa aj napr. platby, ktoré sú vyplatené cez poštu tej FO (dobierky) a cez kuriérske firmy???
2. vie niekto napísať definitívne stanovisko, do koľko to má byť? 10 alebo 100 tis.? (je tu na porade aj druhá diskusia na túto tému a keď si to dám dokopy, tak je to cca 50:50)

vďaka
0 0
faba faba

faba je offline (nepripojený) faba

To je zmena do min. roka bola povinnosť nad 10 000 Sk?
0 0
faba faba

faba je offline (nepripojený) faba

:p
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Aj mi sme volali na daňov.úrad aby nám teda povedali, ako to vlastne je. Naozaj už za r.2004 ohlas.povinnosť nad 100 tis.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
tak aj ja som uz volala DU a povedali nad 100

a vie mi niekto odpovedat na moju 1.otazku?
0 0
marianna marianna

marianna je offline (nepripojený) marianna

Áno aj takéto platby započítavam pre tieto účely. Platby dobierky poštou alebo kuriérske služby beriem ako platby v hotovosti.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ak bonzujem na FO nepodnikateľa, je potrebné uviesť jeho rodné číslo? Keďže ako nepodnikateľ DIČ nemá pridelené?
A je potrebné napísať list aj dotyčnej osobe, na ktorú sme bonzovali?
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

Obidve odpovede áno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať