Zavrieť

Porady

Oznámenie o nezdanených platbách FO

Do 31.Januára je potrebné predložiť na DÚ oznámenie o nezdanených platbách vyplatených FO za rok 2004 ak súhrn platieb prekročil limit 100.000.

Otázky:

- to znamená, že toto oznámenie musím doručiť DÚ ak nám počas rok 2004 fakturovala FO viac ako 100.000,- ?
- je na toto oznámenie nejaké tlačivo na DÚ, ak ho niekto máte, prosím pošlite

a ešte dotaz

do 25. januára je termín na podanie Súhrnného výkazu za 4Q 2004 pre platiteľov DPH, kt. uskutočňujú interkomukitárne dodávky vrámci EÚ. - to znamená, ak nemáme obchody z EÚ, tak ma to nemusí zaujímať?

Mám trochu chaos z toho, čo, kde a ako. Robím to prvý krát.
Naposledy upravil jana991 : 13.01.05 at 07:38
Usporiadat
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Rene, a čo tým nešťastníkom mám napísať? A kde sa o tom píše, že im to mám dať vedieť? :-)) S tým rodným číslom som tom už našla. - § 31 odst.11
0 0
rene rene

rene je offline (nepripojený) rene

My sme im napísali, že sme ich nezdanený príjem nahlásili podľa zákona na DÚ a že si ho musia zdaniť. Paragraf teraz neviem, pohľadám, ale ja si to pamätám z niektorého školenia.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Odkiaľ berete info že treba nahlasovať len platby v hotovosti? Na DU aj v zákone hovoria o platbách všeobecne,nielen v hotovosti.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Par.32 odst.5 zakona 511/1992 Zb. Povinnost sa nevztahuje na bezhotovostne platby vykonane prostrednictvom banky alebo za uskutocnene platby prijate v hotovosti na ERP s tlaciarnou.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

§32 ods.5 zákona č.511/1992 Zb. o spáve daní a poplatkov
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Mám zlý zákon alebo kde je chyba ?

Znenie aktuálneho § 32 ods5 511/1992 ZZ podľa JASPI:
5) Právnické a fyzické osoby, ktoré vykonávajú platby fyzickým osobám, a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane. V oznámení sa uvedie meno a trvalý pobyt fyzickej osoby, vyplatená suma a dôvod platby. Oznámenie sa zašle vždy do tridsiatich dní po uplynutí kalendárneho polroka
To znamená všetky platby.Ako ste vydedukovali platby v hotovosti?
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

Citovali zakon.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Kto citoval zákon?
Mne na DU povedali že oznamovať sa majú všetky platby,nielen hotovostné a vyzerá to že sa majú oznamovať všetky a tu sa píše len o hotovostných platbách.Tak ako to je?
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

ik-a
Par.32 odst.5 zakona 511/1992 Zb. Povinnost sa nevztahuje na bezhotovostne platby vykonane prostrednictvom banky alebo za uskutocnene platby prijate v hotovosti na ERP s tlaciarnou.
Ja som citovala. Ak mate uplne znenie, tak tam to je. Bohuzial nemam elektronicku formu, prilepila by som ju.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

JASPI obsahuje aktualizované verzie zákonov a predpisov v týždňových intervaloch a ja som citoval z JASPI - tam sa nič nepíše že "Povinnost sa nevztahuje na bezhotovostne platby vykonane prostrednictvom banky alebo za uskutocnene platby prijate v hotovosti na ERP s tlaciarnou." + na DU mi výslovne povedali že aj platby bankou sa nahlasujú.
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Nenašli ste niekde kde je uvedená povinnosť, že mám napísať aj tomu nešťastníkovi, že som ho nahlásila na DU?
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Ozaj, je niekde v zákone uvedený vzor, ako to má byť napísané?
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

K tým platbám - majú sa oznamovať len platby hotovostné. Mne to potvrdili na DU ZA.
Ináč v zbierke zákonov č. 679/2004 je uvedená zmena v §32 odst. 5 a to len suma sa mení z 10.000 na 100.000,- a zmena nastáva v tretej vete slová "priezvisko a trvalý pobyt FO" sa nahrádzajú slovami "priezvisko, trvalý pobyt FO a DIČ, ak jej bolo pridelené".
Nič viac tam nie je uvedené, čiže to čo bolo ostáva v platnosti, že povinnosť sa nevzťahuje na bezhotovostné platby....
j.
0 0
ik-a ik-a

ik-a je offline (nepripojený) ik-a

bepo
JASPI obsahuje aktualizované verzie zákonov a predpisov v týždňových intervaloch a ja som citoval z JASPI - tam sa nič nepíše že "Povinnost sa nevztahuje na bezhotovostne platby vykonane prostrednictvom banky alebo za uskutocnene platby prijate v hotovosti na ERP s tlaciarnou." + na DU mi výslovne povedali že aj platby bankou sa nahlasujú.
Skus www.danovezakony.sk
0 0
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

V zákone som nikde nenašla, že by som okrem oznámenia na DU mala poslať aj Fo list, že som ju bonzla na DU.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
bepo
JASPI obsahuje aktualizované verzie zákonov a predpisov v týždňových intervaloch a ja som citoval z JASPI - tam sa nič nepíše že "Povinnost sa nevztahuje na bezhotovostne platby vykonane prostrednictvom banky alebo za uskutocnene platby prijate v hotovosti na ERP s tlaciarnou." + na DU mi výslovne povedali že aj platby bankou sa nahlasujú.
bepo... tá vetička je tuším v predposlednej novele zakotvená, nie v poslednej...
0 0
Dedo_Mraz Dedo_Mraz

Dedo_Mraz je offline (nepripojený) Dedo_Mraz

Mal by som otázku k tejto téme z opačného konca: môžete mi potvrdiť, že fyzická osoba, ktorej som ja (živnostník) platil v hotovosti, má si priznať svoj príjem, až keď je tento príjem vyšší ako 100 000,- Sk?

V praxi mi ide o to, že som odkúpil od fyzickej osoby počítač v hodnote 17000,- Sk a predpokladám a dúfam, že daná osoba si to nebude musieť uvádzať do daňového priznania.
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Tu platí zákon o dani z príjmu, ktorý presne špecifikuje, čo je predmetom zdanenia. V zásade každý, kto má zdaniteľné príjmy podáva daňové priznanie, príp. ak je zamestnancom, vykonáva mu ročné zúčtovanie dane zamestnávateľ.
0 0
uzivatel2 uzivatel2

uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

Kata
Pozri § 9 zákona o dani z príjmov - Príjmy oslobodené od dane. Ods.1 písm d/ od dane je oslobodený príjem z predaja hnuteľnej veci, okrem príjmov z predaja hnuteľnej veci, ktorá bola zahrnutá do obchodného mejetku............
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

konkrétne tento príklad .... ten človek čo vám predal svoju osobnú vec, ktorú si sám nadobudol nepodáva daňové priznanie, lebo tento príjem sa nezahŕňa do príjmov, kôli ktorým by mal daňové priznanie podať - (úplne laicky povedané) :-)



Dedo_Mraz
Mal by som otázku k tejto téme z opačného konca: môžete mi potvrdiť, že fyzická osoba, ktorej som ja (živnostník) platil v hotovosti, má si priznať svoj príjem, až keď je tento príjem vyšší ako 100 000,- Sk?

V praxi mi ide o to, že som odkúpil od fyzickej osoby počítač v hodnote 17000,- Sk a predpokladám a dúfam, že daná osoba si to nebude musieť uvádzať do daňového priznania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať