Zavrieť

Porady

Oznámenie o nezdanených platbách FO

Do 31.Januára je potrebné predložiť na DÚ oznámenie o nezdanených platbách vyplatených FO za rok 2004 ak súhrn platieb prekročil limit 100.000.

Otázky:

- to znamená, že toto oznámenie musím doručiť DÚ ak nám počas rok 2004 fakturovala FO viac ako 100.000,- ?
- je na toto oznámenie nejaké tlačivo na DÚ, ak ho niekto máte, prosím pošlite

a ešte dotaz

do 25. januára je termín na podanie Súhrnného výkazu za 4Q 2004 pre platiteľov DPH, kt. uskutočňujú interkomukitárne dodávky vrámci EÚ. - to znamená, ak nemáme obchody z EÚ, tak ma to nemusí zaujímať?

Mám trochu chaos z toho, čo, kde a ako. Robím to prvý krát.
Naposledy upravil jana991 : 13.01.05 at 07:38
Usporiadat
Nadena Nadena

Nadena je offline (nepripojený) Nadena

Obraciam sa s prosbou. Ja, ako občan som si objednala u s.r.o. práce týkajúce sa montáže kúrenia v RD. Práce včetne materiálu predstavovali sumu bez DPH /na základe faktúr od s.r.o./ 150 tis. Sk. Platby boli realizované na tri splátky v hotovosti.
Mám povinnosť nahlásiť na daňový úrad podľa sídla s.r.o. túto skutočnosť? Dakujem
0 0
Boneta Boneta

Boneta je offline (nepripojený) Boneta

Právnické osoby a fyzické osoby, ktoré majú príjmy z podnikateľskej alebo inej zárobkovej činnosti alebo z prenájmu, ktoré v rámci tejto činnosti vykonávajú platby fyzickým osobám a z týchto platieb nezrážajú daň, sú povinné uskutočnené platby oznamovať miestne príslušnému správcovi dane....
ALE: Ty si fyzická osoba, a platila si s.r.o., tak sa Ťa to netýka
0 0
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Presne tak, v Tvojom prípade je to v obrátenom poradí.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Konatel dostal v 06/2006 cez bankovy ucet vyplateny zisk po zdaneni za rok 2005. Nic sme mu s toho nezrazili, pretoze on je povinny si zrazit s toho dan (aspon myslim, ze to tak bolo,nie? - dufam, ze to mam spravne). Hlasit aj takuto platbu (myslim bonzacku povinnost do 30.01.2007)? (ked to nie je v hotovosti?)

Dik

Len sa chcem uistit, ze nie je potrebne zasielat na DU oznamenie o platbe fyzickej osobe....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Velettka
Konatel dostal v 06/2006 cez bankovy ucet vyplateny zisk po zdaneni za rok 2005. Nic sme mu s toho nezrazili, pretoze on je povinny si zrazit s toho dan (aspon myslim, ze to tak bolo,nie? - dufam, ze to mam spravne). Hlasit aj takuto platbu (myslim bonzacku povinnost do 30.01.2007)? (ked to nie je v hotovosti?)

Dik

Len sa chcem uistit, ze nie je potrebne zasielat na DU oznamenie o platbe fyzickej osobe....
NIe je potrebné bonzovať.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Velettka
Konatel dostal v 06/2006 cez bankovy ucet vyplateny zisk po zdaneni za rok 2005. Nic sme mu s toho nezrazili, pretoze on je povinny si zrazit s toho dan (aspon myslim, ze to tak bolo,nie? - dufam, ze to mam spravne). Hlasit aj takuto platbu (myslim bonzacku povinnost do 30.01.2007)? (ked to nie je v hotovosti?)

Dik

Len sa chcem uistit, ze nie je potrebne zasielat na DU oznamenie o platbe fyzickej osobe....
Podiel na zisku nie je podľa §12 odst. 7 zákona o DzP predmetom dane, takže nemá zdaňovať ani on, ani Vy ani nič oznamovať....
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

dik baby
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať