Zavrieť

Porady

Zmeny od 1.1.2005 v mzdach

Dobry den,

citala som prispevok p. Mihala na blog.sme.sk, kde su uverejnene zmeny platne pre mzdy od 1.1.2005. V jednom z clankov sa pise, ze sa menia aj odvody za zamestnavatela na starobne poistenie a rezervny fond.
Mozete mi prosim tuto zmenu niekto potvrdit a v ktorom zakone ju mam hladat?
Dalej by ma zaujimalo z pohladu zamestnavatela ako sa budu pocitat odvody do ZP za zamestnavatela. Vychadzam z vyhlasky 769/2004 Z.z. par. 1 odst.2 pism. h, kde je presne definovane ake udaje ma zamestnavatel uviest, a tu sa pise:
"celkova suma preddavku na poistne v cleneni na sumu preddavku platenu zamestnancom a zamestnavatelom". V suvislosti s touto vetou ma napadlo ako sa bude postupovat pri vypocte poistneho za zamestnavatela - ci tak ako pri SP t.j. vypocitat poistne za zamestnavatela na jednotliveho zamestnanca, alebo sa pojde po starom t.j. spocitam vymeriavacie zaklady vsetkych zamestnancov a vypocitam prislusne percento zo suctu vymer.zakladov.
Mate uz informacie, ci sa budu menit aj mesacne vykazy do zdravotnych poistovni?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luna je offline (nepripojený) Luna

    Luna
    Dnes som bola na ZP a výkazy sa tiež menia.Zatiaľ ich ešte nemajú.Výkazy sa budú posielať na úrad nad zdravotným dozorom.(s tým názvom som si nie istá)
    Toto je katastrofa, keď zamestnanci na týchto poisťovniach nevedia čo budú mať nové .Ja som bola na VZP a tam mi pracovníčka povedala, že sa určite tlačivá výkazy meniť nebudú tak ja už neviem.

    Zmeny od 1.1.2005 v mzdach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.