Zavrieť

Porady

Úľava na dani - nedoplatok pri RZZP

Mám nárok na nejakú úľavu na dani pri podaní daňového priznania, resp. ročnom zúčtovaní príjmov, ak som mal podstatný nedoplatok pri ročnom zúčtovaní zdravotného poistenia? Som zamestnanec a v minulom roku som bol považovaný ešte aj za SZČO ako sprostredkovateľ.
Kto o tom niečo vie, nech láskavo odpovie. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Ten nedoplatok z RZ ZP si v daňovom priznaní pripočítaš k poistnému, takže sa Ti oň zníži základ dane.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    Platí to isté aj u SZČO? Jednoducho, nedoplatok pripočítam k platbám do poisťovne za celý rok, a o túto sumu si znížim základ dane?

    Ďakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    ivana184 Pozri príspevok
    Platí to isté aj u SZČO? Jednoducho, nedoplatok pripočítam k platbám do poisťovne za celý rok, a o túto sumu si znížim základ dane?

    Ďakujem
    SZČO si pripočíta nedoplatok RZ ZP k platbám do poisťovne.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    ivana184 Pozri príspevok
    Platí to isté aj u SZČO? Jednoducho, nedoplatok pripočítam k platbám do poisťovne za celý rok, a o túto sumu si znížim základ dane?

    Ďakujem

    Áno, nedoplatok zdravotného za rok 2005 ktoré si zaplatila v rámci rzzp si prirátaš k zaplatenému poistnému za rok 2006

    katuska3 je offline (nepripojený) katuska3

    katuska3
    a ked niekto min.rok zrusil zivnost a tento rok je zamestnanny na TPP a za rok 2005 platil nedoplatky zdrav.poistenia.Moze si to tiez uplatnit ,respektive je mu povinna mzdarka v jeho zamestnani tieto nedoplatky zahrnut do danov.priznania?

    dakujem pekne

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    katuska3 Pozri príspevok
    a ked niekto min.rok zrusil zivnost a tento rok je zamestnanny na TPP a za rok 2005 platil nedoplatky zdrav.poistenia.Moze si to tiez uplatnit ,respektive je mu povinna mzdarka v jeho zamestnani tieto nedoplatky zahrnut do danov.priznania?

    dakujem pekne
    Keď zrušil živnosť a nedoplatky z RZ ZP sa týkali práve tejto činnosti, tak môže podať dodatočné DP za rok 2005 a preplatok dane mu DU vráti.

    kitti je offline (nepripojený) kitti

    kitti
    Ahojte, a mozem priratat do zaplateneho zdravotneho poistenia v daňovom priznaní, aby sa mi znížil základ dane aj nedoplatok ZP, ktory som musela zaplatit ZP pretoze: isla som pracovat od oktobra 2006 do CR, avsak v ZP som to nahlasila az 22.11 a oni mi vyratali nejaku sumu XY, ze vraj som si tie dni musela sama zaplatit zdravotne poistenie, lebo som to nenahlasila.
    Dakujem

    aduliak je offline (nepripojený) aduliak

    aduliak
    Ahojte,

    aj ja mam este otazku k nedoplatku RZZP...podavam DP typ B, do ktoreho riadku/tabulky mam tento nedoplatok vpisat?normalne ho pripocitam k vydavkom v tabulke k paragrafu 6?

    jankajese je offline (nepripojený) jankajese

    jankajese
    Ak bol nedoplatok z RZZP a uplatnujú sa paušálne výdavky, znamená to, že z príjmy zo sprostredkovania mínus:
    - 40% paušálne výdavky
    - poistné ZP, SP/aj dobrovoľné poistné/
    - nedoplatok z RZZP ?
    A ešte poprosím dobré duše, ak bola ukončená činnosť sprostredkovateľa k 31.12.2006, odovzdaná registračná kartička, čo uviesť v DP - ešte DIČ, alebo už RČ?
    Ďakujem poraďaci

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    jankajese Pozri príspevok
    Ak bol nedoplatok z RZZP a uplatnujú sa paušálne výdavky, znamená to, že z príjmy zo sprostredkovania mínus:
    - 40% paušálne výdavky
    - poistné ZP, SP/aj dobrovoľné poistné/
    - nedoplatok z RZZP ?
    A ešte poprosím dobré duše, ak bola ukončená činnosť sprostredkovateľa k 31.12.2006, odovzdaná registračná kartička, čo uviesť v DP - ešte DIČ, alebo už RČ?
    Ďakujem poraďaci

    ja si myslim ze dic

    aduliak je offline (nepripojený) aduliak

    aduliak
    Ahojte...Este mam mam otazku k DP typ B....Z RZZP mi vyslo, ze mam plati preddavky na zdravotne poistenie, mesacne 230 Sk...za obdobie 1.11.-31.12. 2006 sa mi podaril ozaplatit az vo februari 2007. Mozem alebo nemozem si to dat do DP za rok 2006 do vydavkov???
    dakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    aduliak Pozri príspevok
    Ahojte...Este mam mam otazku k DP typ B....Z RZZP mi vyslo, ze mam plati preddavky na zdravotne poistenie, mesacne 230 Sk...za obdobie 1.11.-31.12. 2006 sa mi podaril ozaplatit az vo februari 2007. Mozem alebo nemozem si to dat do DP za rok 2006 do vydavkov???
    dakujem
    Nemôžeš, lebo neboli zaplatené v roku 2006.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    aduliak Pozri príspevok
    Ahojte...Este mam mam otazku k DP typ B....Z RZZP mi vyslo, ze mam plati preddavky na zdravotne poistenie, mesacne 230 Sk...za obdobie 1.11.-31.12. 2006 sa mi podaril ozaplatit az vo februari 2007. Mozem alebo nemozem si to dat do DP za rok 2006 do vydavkov???
    dakujem
    do výdavkov si môžeš dať len poistné ktoré si zaplatila od 1.1. do 31.12.2006. Takže nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.