Zavrieť

Porady

ZÁVISLÁ ČINNOSŤ - ročné hlásenie o vyúčtovaní dane

Mám jednu otázku. V ročnom hlásení od riadku 1 sa vpisujú údaje za zamestnancov, ktorí platili preddavkovú daň a ročné hlásenie musí byť súčtom za kvartálnych. V riadku 0 je však potrebné napísať súhrn všetkých príjmov....rátajú sa do nich aj príjmy,kde sa zrážala daň zrážková ( napr.za dohodárov..., vlastne za tých, ktorí nepodpísali vyhlásenie a mali príjem do 5000,- Sk ). Ďakujem krásne.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

korduľa Pozri príspevok
chcela by som sa spytat, ci mozem na DU poslat tlacivo vytlacene zo mzdoveho softu alebo musim vsetko prepisovat do originalnych tlaciv.

dakujem
Ak vytlačené vyzerá presne tak ako originál, vrátane kódu, môžeš (aj čierno-biele).
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Chcem sa opýtať či v časti III. sa píšu aj pracovníci + dohodári, ktorým boli vyplatené príjmy zo závislej činnosti a bola im vykonaná zrážková daň.
Program mi ich tam nevyhodil.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Ludula Pozri príspevok
Chcem sa opýtať či v časti III. sa píšu aj pracovníci + dohodári, ktorým boli vyplatené príjmy zo závislej činnosti a bola im vykonaná zrážková daň.
Program mi ich tam nevyhodil.

Zrážková daň sa do hlásenia za rok 2006 neuvádza
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Prosím ešte k tlačivu hlásenie o vyúčtovaní otázku. Mám zamestnanca, ktorý bol zamestnaný od 1.1. do 31.03. u iného zamestnávateľa, a od 1.4.06 je zamestnaný u nás. Požiadal o ročné zúčtovaie, doniesol potvrdenie o prijme od predch.zamestnáv. urobila som mu RZ, a pozerám vyplnené tlačivo hlásenia. časť II. je prázdna. časť III. je vyplnená tak ako bolo vyplatené zamestnancom, mená zamestnancov aj všetko to je ok. časť I. je vyplnená až na r.10,11, tomu nerozumiem?Mám to doplniť ručne? ALE HLAVNE MA HNEVÁ čASŤ II. tá je úplne prázdna? Tam sa vyplňa výsledok RZ? čize po výpočte od všetkých zamestnávateľov?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

marcik Pozri príspevok
čASŤ II. tá je úplne prázdna? Tam sa vyplňa výsledok RZ? čize po výpočte od všetkých zamestnávateľov?

V Hlásení sa uvádzajú údaje z Prehľadov, takže príjmy a zrazené preddavky od iných zamestnávateľov tam nebudú. S ostatným ti neviem poradiť, bude to asi technická záležitosť tvojho SW.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Vďaka aj tak, lebo si mi pomohla keď už viem že v II časti nebudú čísla z RZ keď boli aj iní zamestnávatelia.Ostatné si zavolám do Krosu.Ďakujem!
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

Želám pekný deň, mám už urobené Hlásenie ........ za rok 2006 a chcem si len utvrdiť informácie:
časť l. riadok 0 - tak do tohoto riadku idú všetky príjmy zo závislej činnosti kde z týchto príjmov bol buď odvedený predavok na daň a zrážkova daň.
časť II. - tam sa uvedú iba ty zamestnanci, kt.mali v zdaňovacom období roku 2006 vyplatené príjmy a bol odvedený predavok na daň nie zrážkova daň?
0 0
sonička sonička

sonička je offline (nepripojený) sonička

čiže ak som správne rozumela dohodári, kt. mali príjem do 5 000 Sk a aj zamestnanec kt. mal príjem do 5 000 Sk a neuplatňoval si nezdan.čiastku na daňovníka ani daň. bonus tak do ročného hlásenia za rok 2006 v časti I. riadok 0 a časti III. vôbec nepatria?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sonička Pozri príspevok
Želám pekný deň, mám už urobené Hlásenie ........ za rok 2006 a chcem si len utvrdiť informácie:
časť l. riadok 0 - tak do tohoto riadku idú všetky príjmy zo závislej činnosti kde z týchto príjmov bol buď odvedený predavok na daň a zrážkova daň.
časť II. - tam sa uvedú iba ty zamestnanci, kt.mali v zdaňovacom období roku 2006 vyplatené príjmy a bol odvedený predavok na daň nie zrážkova daň?

Hlásenie za r. 2006 = súčet riadkov z kvartálnych prehľadov za rok 2006........keby sa ešte niekto pýtal ...zrážkovú daň do tohoto hlásenia nemontujte .
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Antonia Jendrišáková Pozri príspevok
Prosím preverte ešte niekto. Ďakujem

Čo máme preveriť ?
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
Teraz nič. Vďaka. Neprešla mi príloha.
Naposledy upravil Antonia Jendrišáková : 09.03.07 at 06:31
0 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

Paula Pozri príspevok
Hlásenie za r. 2006 = súčet riadkov z kvartálnych prehľadov za rok 2006........keby sa ešte niekto pýtal ...zrážkovú daň do tohoto hlásenia nemontujte .
Skús si ešte raz poriadne prečítať poučenie k hláseniu....
Nakoľko mi na moje otázky nevedel nik na DÚ odpovedať (zmohli sa len na konštatovanie, že ASI do úhrnu príjmov "zrážkarov" nedávať-aj keď to z poučenia jednoznačne vyplýva), poslal som dopyt na DR do BB:


V poučení na vyplnenie Hlásenia o vyúčt.dane a o úhrne príjmov FO zo záv.činnosti...(ďalej "Hlásenie") sa uvádza:
Časť I
Riadok 0-uvedie sa úhrn zúčtovaných a vyplatených miezd za bežné zdaň.obdobie, ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, zamestnancom vyplatil v peňažnej aj v nepeň.forme. Obsah riadku tvorí úhrn tzv. hrubých miezd, vyplatených zamestnancom (aj tým, ktorí v priebehu bežného zdaň.obdobia prestali byť zamestnancami tohto zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane)...


...podľa uvedeného je nutné v tomto riadku vykázať všetky mzdy vyplatené zamestnancom, vrátane príjmov u ktorých bol uplatnený systém zrážkovej dane.

Poučenie Časť II:
V samostatných riadkoch časti II. sa uvedie počet zamestnancov, za ktorých sa hlásenie podáva. Hlásenie sa podáva za VŠETKÝCH zamestnancov, ktorým zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, za zdaňovacie obdobie vyplatil príjem zo závislej činnosti podľa § 5 zákona o dani z príjmov v peňažnej aj v nepeňažnej forme...
<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com[IMG]http://www.porada.sk/ /><o:p></o:p>
<FONT face=[/IMG]Poučenie Časť II:
<font face=" /><o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman" size=3>
<FONT face="Times New Roman" size=3>...podľa uvedeného opäť je nutné uviesť aj zamestnancov u ktorých bola uplatnená zrážková daň.
<o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman">
<FONT face="Times New Roman">Poučenie Časť III bod 4:
<FONT face="Times New Roman">....uvedú sa len tie zdaniteľné príjmy, z ktorých sa vyberá PREDDAVOK na daň podľa § 35 zákona o dani z príjmov.
<o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman">
<FONT face="Times New Roman"><FONT size=3>...podľa uvedeného sa sem príjmy u ktorých bola uplatnená zrážková daň neuvádzajú.
<o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman">
<FONT face="Times New Roman">Je zrejmé, že poučenie je z obdobia, keď inštitút zrážkovej dane pri príjmoch zo záv.činnosti neexistoval, no nie je zrejmé ako horeuvedené nezrovnalosti "vyriešiť" a vyplniť v prípade zamestnancov u ktorých boli v priebehu roka splnené podmienky na zdanenie príjmov zo záv.činnosti tzv.zrážkovou daňou.
<o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman">Otázky:
<FONT face="Times New Roman">1) Započítať príjmy zo záv.činnosti u ktorých bola daň vybratá zrážkou podľa §43 ods.3 písm.j do úhrnu príjmov v "Hlásení" časť I riadok 0?
<FONT face="Times New Roman">2) Uviesť "zamestnancov so zrážkovou daňou" do celkového počtu zamestnancov v časti II a uviesť ich nejakým spôsobom v časti III?
<o:p></o:p>
<FONT face="Times New Roman">Za odpoveď vopred ďakujem.
<FONT face="Times New Roman">
<FONT face="Times New Roman"><FONT size=3>Od zadania dopytu ubehli 3týždne, zatiaľ však nereagovali
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

z Poučenia, prvý odstavec Časť I"

Táto časť slúži na rozčlenenie sumy zrazenej a odvedenej na preddavkoch na daň a na dani z vyplatených zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti (ďalej len "mzda") za všetkých zamestnancov za jednotlivé mesiace zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa hlásenie podáva (ďalej len "bežné zdaňovacie obdobie") a obsahuje aj údaje o daňovom bonuse. Údaje uvedené v riadkoch 1 až 11 sú úhrnnými údajmi z riadkov 1 až 11 z prehľadov o zrazených a odvedených preddavkoch na daň (ďalej len "prehľad"), ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, podal miestne príslušnému správcovi dane za jednotlivé štvrťroky bežného zdaňovacieho obdobia (§ 39 ods.9 písm.a) a § 49 zákona o dani z príjmov).


Ja tu nevidím zmienku o zrážkovej dani, ktorá nebola súčasťou prehľadov.....ak sa mýlim, opravte ma prosím, rada sa poučím o správnosti.
0 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

Máš pravdu, ale úhrn príjmov je nateraz kameňom úrazu. Riadky 1 až 11 sú súčty z Q-nych prehľadov.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja mám u zamestnancov, ktorí mali príjmy zdaňované v priebehu roka oboma spôsobmi v hlásení započítaný iba príjem zdaňovaný preddavkovo (tak to majú aj v III. časti s označením konkrétnych mesiacov.)
0 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

Obdobne som to vyriešil aj ja. Ak by sme sa však striktne držali poučenia k riadku O, musíme tam dať aj "zrážkarov" príjem.
0 0
CHIC CHIC

CHIC je offline (nepripojený) CHIC

V tejto diskusii to nevyriešime. Legislatívec mohol velice jednoducho poriešiť tento "problém" usmernením v zmysle: zrážkarov do ročného hlásenie nedávajte a hotovo.
Problém je však úplne inde. Hlavným cieľom zavedenia uvedených hlásení (najmä III. časti) bola snaha štátu mať súhrnné údaje o príjmoch zo záv.činnosti v členení podľa rodného čísla. Zavedením zrážkovej dane a neupravením ročných hlásení sa to míňa (aspoň pre rok 2006) účinku.
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

Chcem sa spýtať,ak mal minimálnu mzdu preddavok bol nulový uvediem do hlásenia.

2.Ak mzda za 9.mesiac nebola vyplatená z dôvodu preštrovania spôsobenej škody /už nie je zamestnancom firmy/ preddavok vyšiel nulový dávam to do hlásenia ? Alebo to dám do hlásenie až za rok 2007 v prípade ,že mu nakoniec mzda bude vyplatená?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

1. Aj keď bol preddavok 0,- treba riadne do hlásenia uviesť úhrn príjmov a základ dane.
2. Porušenie § 118 Zákonníka práce - za odvedenú prácu patrí mzda. Škody sa riešia iným spôsobom a nie svojvoľným nevyplatením mzdy.
Chcem sa spýtať, mzdu ste mu ani nevypočítali alebo len nevyplatili.
Do hlásenia idú zúčtované a vyplatené mzdy.
Naposledy upravil Antea : 07.03.07 at 17:15
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

Mzda je zúčtovaná a vypočítaná čaká sa len ,či bude zrážka za škodu v plnej výške mzdy alebo v nižšej ,po posúdení škody.Takže momentálne je mzda nevyplatená.Tak neviem či ju dám do hlásenia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať