Zavrieť

Porady

Aby muškáty boli pýchou našich okien

Založila som túto temu, aby sme sa pokúsili zoskupiť tu užitočné rady a pomôcky k tomu, aby naše muškátiky na oknách boli krásne a prevísali pomaly až k susedovie oknám. Ja som mala muškaty už druhý rok na oknách a nikdy neboli také krásne huste a bohaté.Mňa by predovšetkým zaujímalo kedy treba zaobstarať priesady, ako často polievať, hnojiť, akým hnojivom, ako predchádzať škodcom, a pod. No čo skúsené poraďačky, podelíte sa so svojím výrobným tajomstvom?
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

ma3nka Pozri príspevok
Prosim Vas neviete mi poradit, ako daleko od seba mam zasadit rastlinky, ak som kupila tahave muskaty. Dakujem za odpoved.
...pár príspevkov vyššie máš odpoveď : na 50-60 cm hrantík 3 korene
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Oliwa Pozri príspevok
Ďakujem za tipy. Tiež som myslela na tú pásku.
Akú si použila - ako širokú? Len neviem, či po nej nezostanú stopy na nových parapetných doskách - to by som nerada.
stopy po páske Ti určite zostanú, dávajú sa tam dosť silné lepidlá, ktoré sa zažerú do všetkého, ked na ne svieti v lete slnko...
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
MNe sa paska neosvedcila, nedrzalo to absolutne a to som skusila 2druhy, ale asi som nemala stastie na tu pravu
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

zabenka Pozri príspevok
Mám obyčajné, nie ťahavé. Mám ich krásne, ale mám ich ešte v kelinkoch. Treba už presadť do válovcov, alebo stačí na jar keď pôjdo vonku. Viem že ich treba z kelinkov len vybrať zo zeminov, aby sa moc koreň neporušil. Tak?
no, ja som si kupila nove, este su v prenoske, o tyzden zasadim
0 0
henrieta3 henrieta3

henrieta3 je offline (nepripojený) henrieta3

arizona Pozri príspevok
Ja zaštipujem- odstránim (jemne nechtom, alebo nožnicami) jeden z dvojice mladých lístkov na každej stonke.
este som nikdy nic neodstipovala a mam ich krasne a kvitnu, je mi to luto, ani sa mi to nezda potrebne, treba ich najma hnojit a nezabudnut poliat
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Muškáty aj oleandre som dala 9.4. otužovať a teraz 11. a 12. 4. toploty klesli na 4 stupne a to už je 10 hod. doobeda. Nechať ich vonku alebo radšej skryť. Nejak ttá jar blázni.
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

No, veď je apríl, oleandrom by sa nemalo nič stať, aj ja ho mám von ale muškáty mám dnu a sú samá muška. Poraďte čím ich postriekať. Ďakujem.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Anna123 Pozri príspevok
No, veď je apríl, oleandrom by sa nemalo nič stať, aj ja ho mám von ale muškáty mám dnu a sú samá muška. Poraďte čím ich postriekať. Ďakujem.
Aj ja som kupila novu zeminu na balkonove kvety a bola sama muska, islo ma porazit ked mi to lietalo vsade, nechcela som to striekat v byte tak som som len husto pozapichovala tie zlte lepiace pasiky a musky sa postupne nalepovali..trvalo to dlhsie (asi tyzden) ale zasa lepsie ako chemikalie striekat..kontrolovala som aj zeminu a uz su tam neni ziadne larvy tychto musiek, takze zabralo
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

ela77 Pozri príspevok
Muškáty aj oleandre som dala 9.4. otužovať a teraz 11. a 12. 4. toploty klesli na 4 stupne a to už je 10 hod. doobeda. Nechať ich vonku alebo radšej skryť. Nejak ttá jar blázni.
Moje muškáty (previsnuté) tiež dostávajú zabrať. Otužujú sa približne týždeň, ale tento nepodarený čas im asi veľmi neprekáža. Listy majú sýtejšiu farbu a nové pribúdajú. Sú to "starí bojovníci" (6 ročné korene) a keď prezimujú, vydržia takýto nečas. Momentálne výdatne prší, treba aby voda z hrantov odtekala.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Takto vyzerali moje minulý rok.Na jeseň som ich skrátila a nové poodsadzála. Boli v chlade, polievala som občas, mali trocha svetla.Neprežili mi.
Muškáty1.jpg  
0 0
frajmanseznam frajmanseznam

frajmanseznam je offline (nepripojený) frajmanseznam

Jestli máte předpěstované sazenice, tak 3- 5 ks do truhlíku 60 cm. Samozavlažovacie truhlíky typ FRAJMAN 60 cm mají dokonce vyznačené řádkování jak dalece od sebe sazenice sázet. Obrázky a záznam z televizního Receptáře najdete na www bodka frajman bodka sk .
Tento truhlík má velký objem nádrže pro zálivku, aby vydržela týden a také v největších vedrech. Až 6litrů. Navíc má vypouštěcí otvor a zátku u dna, aby jste mohla regulovat proti "utopení" při deštích. Takže vám neuhnijou.
Rostliny mají rády teplo shora a vlhko od spodu. Ne mokro. Třeba jen odpařování. A tenhle truhlík má nejmenší ztráty odpařování mimo truhlík. Bylo to v testu u zahradníků na zahradnické fakultě v Lednici-Mendelova univerzita Brno. Nemusíte tak často zalévat. Šetříte čas.
Oleg
Naposledy upravil frajmanseznam : 15.04.10 at 14:47 Dôvod: přidání obrázků
Truhlík Hnědý a cihlový ze šikma_lahev_lepší_IMG_6040.jpg  
300-100_5026.jpg  
Obal_samozavl truhl_tisk_dodatek_15_1_2010.jpg  
1/1
6 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

frajmanseznam Pozri príspevok
Jestli máte předpěstované sazenice, tak 3- 5 ks do truhlíku 60 cm. Samozavlažovacie truhlíky typ FRAJMAN 60 cm mají dokonce vyznačené řádkování jak dalece od sebe sazenice sázet. Obrázky a záznam z televizního Receptáře najdete na www bodka frajman bodka sk .
Tento truhlík má velký objem nádrže pro zálivku, aby vydržela týden a také v největších vedrech. Až 6litrů. Navíc má vypouštěcí otvor a zátku u dna, aby jste mohla regulovat proti "utopení" při deštích. Takže vám neuhnijou.
Rostliny mají rády teplo shora a vlhko od spodu. Ne mokro. Třeba jen odpařování. A tenhle truhlík má nejmenší ztráty odpařování mimo truhlík. Bylo to v testu u zahradníků na zahradnické fakultě v Lednici-Mendelova univerzita Brno. Nemusíte tak často zalévat. Šetříte čas.
Oleg
Výborný typ. Niektoré muškáty mám v črepníkoch a nemusím opisovať ich zalievanie. Nákup truhlíkov je pre mňa aktuálny a bez tejto informácie by som kúpila doteraz používané. Majú podložku s otvorom pre odtok aj pekný dizajn, ale nie takto šikovne vymyslené hospodárenie s vodou. Vďaka za potrebné info.
Naposledy upravil gilda : 16.04.10 at 09:28
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Včera som sledovala program televízie Nova o mrazuvzdorných muškátoch, pestovateľ hovoril, že je to novinka na trhu, sú už aj u nás? Máte niekto informácie o tom, kde sa dajú kúpiť. Ďakujem.
0 0
ganna ganna

ganna je offline (nepripojený) ganna

Mám otázku na estetickú stránku muškátov. Minulý rok som mala zasadené červené a ružové ťahavé muškáty. Ružové sa mi viac páčia. Každá farba v inom truhlíčku. Tento rok som sa rozhodla urobiť mix ružovo- červených truhlíčkov. Po dvoch týždňoch som prišla na to, že mix sa mi až tak nepáči a chcela som si urobiť zvlášť červené a ružové. Problém bol v tom, že už neviem, ktorý je červený a ktorý ružový. Tak asi ostanú mixnuté. Vám sa aké farebné kombinácie osvedčili???
Ešte jedna otázka . Moje muškáty aj keď sú krásne dlhé aj husté aj pekne kvitnú , majú vždy veľké listy ako lopúchy a mne sa páčia drobné listy. Muškáty mám zasedé na V-J stranu a sú kryté pod lexanom. Vaše listy sú aké veľké???
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Pre ganna: Nevadí, že ostanú mixnuté. Môžeš pokojne experimentovať. Moje prvé farebné kombinácie ťahavých muškátov boli ružová, biela, červená. Bielych bolo menej, teda v hrante 2-3 korene ružové + 1 biely. Tiež 2-3 červené + 1 biely. Momentálne mám ružové a červené. Miešam tak, aby bola jedna z farieb dominantná. Pri listoch mi veľkosť neprekáža, som rada keď majú zdravú farbu. Sú ozdobou tak ako kvety.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Anna 123, no ja som sa s tým, že sú mrazuvzdorné stretla ešte vlani a zadovážila som si ich s vierou, že tomu je tak. Jeden kus za 2,5 eur. z Rakuska...Neviem, či som zle nakúpila, ale zamrzli rovno s mojimi "nemrznúcimi"
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Len tak hladam na nete inspiracie ake druhy kvietkov sa hodia na moj balkon k muskatom a zrazu sa mi objavila takato inspiracia zeby sme tie muskaty tento rok nechali tak?
BALKÓN~1.JPG  
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Ubka, ako som spomínala sledovala som reláciu v televízií Nova a tam záhradník predstavoval novinky na túto sezónu v Čechách, na tieto muškáty som sa pýtala na trhu ale záhradkári o ničom takom nevedeli, ani na googli som nič nanašla okrem tej relácie. Ten záhradník spomínal, že tie muškáty by mali vydržať cca -10 stupňov, takže nie celú zimu von, no treba to vyskúšať, mne by sa to páčilo, keby mohli byť von trebárs do konca roka a potom ich vyložiť von trebárs koncom februára alebo začiatkom marca, pretože mojim muškátom neviem zabezpečiť vhodné prostredie na dlhú dobu, ktorú musia byť dnu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Anna123 Pozri príspevok
Ubka, ako som spomínala sledovala som reláciu v televízií Nova a tam záhradník predstavoval novinky na túto sezónu v Čechách, na tieto muškáty som sa pýtala na trhu ale záhradkári o ničom takom nevedeli, ani na googli som nič nanašla okrem tej relácie. Ten záhradník spomínal, že tie muškáty by mali vydržať cca -10 stupňov, takže nie celú zimu von, no treba to vyskúšať, mne by sa to páčilo, keby mohli byť von trebárs do konca roka a potom ich vyložiť von trebárs koncom februára alebo začiatkom marca, pretože mojim muškátom neviem zabezpečiť vhodné prostredie na dlhú dobu, ktorú musia byť dnu.
aj ked to hovoril záhradník, ja osobne by som tomu neverila, alebo lepšie povedané "ked neuvidím tak neuverím" do cca. -10 st. je dosť.
0 0
zena zena

zena je offline (nepripojený) zena

Urcite ste sledovali tuto relaciu, lebo ja tiez No zatial sa ani u nas nedaju kupit a asi na tuto sezonu uz nebudu, ale v Baumaxe maju tie petunie o ktorych rozpravali so zelenym okrajom
http://loskutak.nova.cz/clanek/novin...y-a-dalsi.html

Muškát "Splendid" je exkluzívna novinka tohtoročnej jari. Muškát s charakterom trvalky sa prispôsobí aj chladnému počasiu. Pevné listy odolné voči chorobám a suchu, výrazné kvety kvitnúce neskoro do jesene

http://www.zahradnictvolimbach.sk/balkonove_kvety.html
Naposledy upravil zena : 23.04.10 at 14:03
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať