Zavrieť

Porady

BOZP - expozícia hluku

SZČO prevádzkuje činnosť - spracovanie, rezanie dreva na píle. Podĺa nariadenia vlády č.115 o expozícii hluku má zaradené pracovisko do 3 a 4 kategórie. Otázka - je povinný poskytnúť zamestnancovi (zamestnancom)príspevok za hlučnosť? Ak ano v akej výške, podľa ktorého zákona a či je možné príspevok nahradiť napr. príspevkom na doplnkové dôchodkové sporenie (v rámci III. piliera).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karol.za je offline (nepripojený) karol.za

    karol.za
    dôchodca Pozri príspevok
    SZČO prevádzkuje činnosť - spracovanie, rezanie dreva na píle. Podĺa nariadenia vlády č.115 o expozícii hluku má zaradené pracovisko do 3 a 4 kategórie. Otázka - je povinný poskytnúť zamestnancovi (zamestnancom)príspevok za hlučnosť? Ak ano v akej výške, podľa ktorého zákona a či je možné príspevok nahradiť napr. príspevkom na doplnkové dôchodkové sporenie (v rámci III. piliera).
    zamestnancom patrí mzdové zvýhodnenie za prácu v sťaženom a zdraviu škodlivom pracovnom prostredí / § 124 Zákonníka práce/
    kedže sa jedná o mzdové zvýhodnenie,nieje možné nahradiť ho nejakým príspevkom
    s pozdravom karol

    dôchodca je offline (nepripojený) dôchodca

    dôchodca
    Díky Karle, som v obraze, mzdové zvýhodnenie je podľa ZP ale zaradenie do 3 a 4 kategórie vyplýva povinnosť zamestnávateľa podľa paragr.5 zákona 650/2004 Z.z. o dopl.dôchodk. sporení uzatvoriť zamestnávateĺskú zmluvu s DDS.

    ondrisa je offline (nepripojený) ondrisa

    ondrisa
    dobrý deň
    ja by som potrebovala k tomuto vzor prevádzkové poriadku pre expozíciu hluku, vie mi niekto poradiť prosím

    Kolenčík je offline (nepripojený) Kolenčík

    Kolenčík
    Viem, len potrebujem vedieť aké hodnoty boli namerané a do akej kategórie RÚVZ túto činnosť zaradil a pod. Napíš.

    BOZP - expozícia hluku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.