Zavrieť

Porady

zriadovacie náklady-reštaurácia

ahojte
velmi prosim o radu
začala som stavat reštauráciu v roku 2005.
výdavky v roku 2005 :
stavba cca 400.000,-
poplatky cca 5000,-
prekládka elektrického vedenia cca 50.000,-
su toot všetko zriadovacie náklady?? ako ich zaučtujem???

01.03.2006 som si založila živnost s prevádzkou-reštaurácia

čo všetko možem dat do zriadovacích nákladov??? možem tam dat aj phm z roku 2005?? potraviny ktore som kupovala vo februáry možem dat už ako nákup materiálu s dátumom 01.03.2006??? zatial dakujem
Usporiadat
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

ak som budovu skolaudovala cca 15..08.2006 a v decembri mi vyfakturovali práce na stavbe dám to ešte do OC alebo už do nákladov????????????,dakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

o akej výške prác na stavbe hovoríš? Okrem toho, už by nemalo ísť o práce na stavbe, keď je budova skolaudovaná, nie je to už stavba.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Do nákladov dávate práce vo forme opráv, napr. Vám zatekala strecha, rozbili sa Vám okná, budovu dakto počmáral, potrebuje nový náter, v reštaurácii začalo horieť, potrebujem to všetko vymeniť, ale s porovnateľnými vlastnosťami..... opravy.
Ak urobíte stavebnú úpravu, chcete urobiť nejaký otvor do steny, a dať tam zárubňu, niečo chcete zamurovať, niečo chcete modernizovať ....... TZ.
Vyjadrite sa bližie, čo ste mali na Fa ako stavebné práce ...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

betka Pozri príspevok
Do nákladov dávate práce vo forme opráv, napr. Vám zatekala strecha, rozbili sa Vám okná, budovu dakto počmáral, potrebuje nový náter, v reštaurácii začalo horieť, potrebujem to všetko vymeniť, ale s porovnateľnými vlastnosťami..... opravy.
Ak urobíte stavebnú úpravu, chcete urobiť nejaký otvor do steny, a dať tam zárubňu, niečo chcete zamurovať, niečo chcete modernizovať ....... TZ.
Vyjadrite sa bližie, čo ste mali na Fa ako stavebné práce ...
betka, ak bola budova skolaudovaná v 8/06 predpokladám s presnosťou na 99%, že o opravy nepôjde.... Skutočne musí zadávateľka objasniť aké stavebné práce boli v 12/06 vykonané (mám tušenie, že v 12/06 sú vyfakturované práce na stavbe ešte v 8/06...).
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Môže byť, Ermon, tuším nejakú haluz.... Ale aj opraviť sa dá hocičo, a hlavne na konci roka, a keď živnostníci potrebujú aspoň nejaký pr.... Vieme, o čom je reč ...
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

(mám tušenie, že v 12/06 sú vyfakturované práce na stavbe ešte v 8/06...).[/quote]


BINGO, tušiš správne
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

prosim a ked chcem budovu v osobnom vlastnictve ktora služi na podnikanie zaradit do firmy do majetku a odpisovat ako to všetko zaučtujem,
urobim si celkovu tabulku v exceli, do PD dám nákup HM v celej výške a potom cez knihiu HM a budem to 20 rokov odpisovat je to správne dakujem
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

monikal Pozri príspevok
prosimmmmmmm
monikal Pozri príspevok
ak som budovu skolaudovala cca 15..08.2006 a v decembri mi vyfakturovali práce na stavbe dám to ešte do OC alebo už do nákladov????????????,dakujem
ermon Pozri príspevok
o akej výške prác na stavbe hovoríš? Okrem toho, už by nemalo ísť o práce na stavbe, keď je budova skolaudovaná, nie je to už stavba.
betka Pozri príspevok
Do nákladov dávate práce vo forme opráv, napr. Vám zatekala strecha, rozbili sa Vám okná, budovu dakto počmáral, potrebuje nový náter, v reštaurácii začalo horieť, potrebujem to všetko vymeniť, ale s porovnateľnými vlastnosťami..... opravy.
Ak urobíte stavebnú úpravu, chcete urobiť nejaký otvor do steny, a dať tam zárubňu, niečo chcete zamurovať, niečo chcete modernizovať ....... TZ.
Vyjadrite sa bližie, čo ste mali na Fa ako stavebné práce ...
ermon Pozri príspevok
betka, ak bola budova skolaudovaná v 8/06 predpokladám s presnosťou na 99%, že o opravy nepôjde.... Skutočne musí zadávateľka objasniť aké stavebné práce boli v 12/06 vykonané (mám tušenie, že v 12/06 sú vyfakturované práce na stavbe ešte v 8/06...).
betka Pozri príspevok
Môže byť, Ermon, tuším nejakú haluz.... Ale aj opraviť sa dá hocičo, a hlavne na konci roka, a keď živnostníci potrebujú aspoň nejaký pr.... Vieme, o čom je reč ...
monikal Pozri príspevok
(mám tušenie, že v 12/06 sú vyfakturované práce na stavbe ešte v 8/06...).

BINGO, tušiš správne[/quote]

Milá monikal, ty sa niečo spýtaš, veeeeľmi prosííííš aby sme ti odpovedali, my sa tu s betkou domnievame, čo máš asi na mysli, ty absolútne nereaguješ na naše doplňujúce otázky, len o pár dní sucho skonštatuješ BINGO, tušíš správne.... nehnevaj sa - je to vrchol trápnosti. Nevidím dôvod, prečo by som sa nechovala ako ty. Pozri si Etiketu porady, dnes sú tam krásne príspevky, mala by si si ich vziať k srdcu : http://www.porada.sk/t2886-p25-etiketa-porady.html
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

nie je to trapne, nemám čas vysedávat cele dni a noci na porade, mám ešte 20 DP , domácnost a 7 mesačne dieta na ktore som sama. tak sa ospravedlnujem, že obtažujem a že tu nie som nonstop diky
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Ja mám ešte 38 DP, domácnosť, 12 mesačné dieťa a snažila som sa ti napriek tomu poradiť. ...
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

ja si všetky rady poradákov cením, ale nezbláznim sa koli tomu že nemám čas každý den sediet na porade, ked mi čas dovolí tak som tu. za rady ti dakujem a vyhlasujem mier lebo ma to už nebyvi sa tu natahovat
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

ahojte
dufem, že mi poradíte aj s týmto problémom,
stavba - reštika o ktorej som v tejto táme písala sa mi skomplikovala, je to stavba v osobnom vlastníctve ktoru chcem zaradit do majetku firmy lebo je tam reštika, zohnala som bločky len za 500.000,- na celú stavbu a zaradila som ju do majetku a dala na odpisy na 20 rokov. tam by bolo všetko v poriadku
včera som však zistila, že dcera majitelky budovy si ide dokončit podkrovie a bude tam bývat, poradite mi ako mám postupovat??? možem vobec takuto budovu zaradit do majetku firmy alebo naozaj iba ohodnotit spodok budovi znalcom a tak to dat na odpisy??? dakujem
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

prosimmmmm
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

monikal Pozri príspevok
ahojte
dufem, že mi poradíte aj s týmto problémom,
stavba - reštika o ktorej som v tejto táme písala sa mi skomplikovala, je to stavba v osobnom vlastníctve ktoru chcem zaradit do majetku firmy lebo je tam reštika, zohnala som bločky len za 500.000,- na celú stavbu a zaradila som ju do majetku a dala na odpisy na 20 rokov. tam by bolo všetko v poriadku
včera som však zistila, že dcera majitelky budovy si ide dokončit podkrovie a bude tam bývat, poradite mi ako mám postupovat??? možem vobec takuto budovu zaradit do majetku firmy alebo naozaj iba ohodnotit spodok budovi znalcom a tak to dat na odpisy??? dakujem
Vyňala by som tú časť z podnikania, z OM. Do OM môžete zaradiť tú časť budovy, ktorú používate na podnikanie. Ak Vám prichádzajú FA za energie, VaS, budete robit TZ, tak tá časť, ktorá sa používa na súktomné účely, to budú vaše VNZD. Ešte by som skočila na mestský úrad, ohľadne dani z nehnuteľností, nech mi vyčlenia podkrovie, aby nebolo na podnikateľské účely (vysoké dane) ale na bytové priestory..
Aj na katastri by mali mať inf., že v budove na podnikanie sa robia bytové priestory, ktoré by mali byť vyčlenené...
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

dakujemmmmm
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Niet za čo
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať