Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a záväzkoch

Prosím ostala som na pochybách či do výkazu o majetku a záväzkoch za zaratávajú všetky pohľadávky alebo len pohľadávky za konkrétne účtovné obdobie. Ďakujem
Usporiadat
ANNAP ANNAP

ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

kristina11 Pozri príspevok
Ahojte,
zahrna sa do vykazu ako pohladavka aj nadmerny odpocet DPH?
Dakujem.
podľa mňa áno, aspoň ja to dávam....
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

betka Pozri príspevok
Dadi, vysvetlenie v príspevku 17, súvislosť medzi výkazmi. Renča to vysvetlila správne, a je to správne.
Pohľadávku pri prechode na paušálne výdavky si bude viesť už len niekde inde evidenčne, aby na ńu nezabudol, a keď sa uhradí v roku 2007, už to nebude jeho príjem OZD.
To je jasné, že to nebude potom príjem OZD. Ale tá pohľadávka k 31.12. existuje, aj keď bola pripočítaná k ZD. Ona stále je v knihe pohľadávok, a zmizne až pri úhrade. Sorry, ale logika je logika.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

betka Pozri príspevok
Pre Elizabeth.

Renča to vysvetlila dobre, možno by som ešte k jej príspevkom chcela dodať toto:

Pri prechode zo skutočných výdavkoch na paušálne, ako hovorí Renča nie je pohľadávka, kt. vstupuje do výkazu, upravi sa ZD, zvýši sa ZD.

Keď budem v ďalšom ZO, uplatňovať paušálne výdavky, nepodávam výkazy.
Betka, po citácii poraďáka sa príspevky nevymazávajú, ale preškrtnutím opravujú - pre budúcnosť.

Ale napriek Tvojej úprave - trvám na svojich príspevkoch vyššie.
0 0
Martin Plecha Martin Plecha

Martin Plecha je offline (nepripojený) Martin Plecha

Ja by som sa chcel spýtať. Do výkazu sa tiež uvádzajú skladové zásoby za daný rok, mám tu uviesť cenu nákupnú alebo predajnú?
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
Uvádzaš konečný zostatok (nepredané zásoby) v nákupných cenách bez DPH
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať