Zavrieť

Porady

Remeselné živnosti

Overovala som zoznám remeselných živnosti na živnostenskom úrade. Je následovný.
SKUPINA 101 - Výroba kovov a kovových výrobkov: 1. Zámočníctvo,
2. Nástrojárstvo, 3. Kovoobrábanie, 4. Galvanizácia kovov, 5. Smaltovanie
SKUPINA 103 - Výroba motorových a ostatných dopravných prostriedkov:
6. Opravy pracovných strojov, 7. Opravy cestných motorových vozidiel,
8. Opravy karosérii
SKUPINA 104: 9. Výroba opravy protetických výrobkov, 10. Výroba a opravy ortopedickej obuvi, 11. Hodinárstvo
SKUPINA 106 - Výroba a spracovanie kameniva a zemín, keramika:
12. Kamenárstvo
SKUPINA 108 - Výroba potravín a nápojov: 13. Mäsiarstvo a údenárstvo,
14. Výroba piva a sladu, 15. Výroba mliečných výrobkov, 16. Výroba pekárskych a cukrárenských výrobkov
SKUPINA 110 - Výroba kože, kožených výrobkov vrátane obuvi, výroba gumových výrobkov a výrobkov z plastických látok: 17. Kožušníctvo
SKUPINA 111 - Výroba drevárska, výroba nábytku, hudobných nástrojov a ostatných výrobkov: 18. Stolárstvo, 19. Zlatnícto a klenotníctvo
SKUPINA 112 - Výroba papierenská a polygrafická: 20. Polygrafická výroba
Skupina 113 - Stavebníctvo: 21. Murarstvo, 22. Tesárstvo, 23. Pokrývačstvo, 24. Klampiarstvo, 25. Izolatérstvo, 26. Vodoištalatérstvo a kúrenárstvo,
27. Inštalácia opravy chladiarenských zariadení, 28. Podlahárstvo,
29. Plynoinštalatérstvo, 29,a. Kachliarstvo
SKUPINA 114 - Ostatné: 30. Holičstvo a kaderníctvo, 31. Kozmetické služby,
32. Pohostinská činnosť, 33. Čistenie a kontrola komínov.
Usporiadat
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

A musí byť na faktúru uvedené, že je to za december? Ak nemusí tak nemáš čo riešiť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
va1ke
A musí byť na faktúru uvedené, že je to za december? Ak nemusí tak nemáš čo riešiť.
Veď práve , to je prípad taký istý ako Tvoj s tou pani z DÚ .
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

no ale môj doklad sa prerobiť nedá. vystavila to poisťovňa 30.12.2004. ale vyplatila až r. 2005. keby to bola vystavila v januáry 2005 tak to beriem.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
uhm................... Do čerta toto je ale situácia , DÚ dá takúto informáciu a nevieš sa pohnúť . Pýtaj si to vyjadrenie na papieri a bude po probléme .
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

no ale kto ti dá potvrdenie na papiery. žiadny pracovník DÚ, ktorý je tvoj známy.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Mám ďaší prípad : SZČO rok 2004 vykazoval pohľadávky k 31.12.2004 nulové , čiže teoreticky by mohol prejsť na paušál v roku 2005, ale poslednú faktúru za december mal uhradenú v januári 2006 ?

Môj názor : že kvoli tejto neuhradenej fa nemôže byť paušálnikom . Je to správne ?
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Ale môže prejsť na paušál ale musí upraviť DZ za rok 2005.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Áno, ale podľa všetkého až v roku 2006 , len si to potrebujem utvrdiť .
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

No ja to chápem takto. V roku 2005 môže prejsť na paušál, ale ak v roku 2006 chce viesť Ju tak v roku 2005 musí upraviť ZD v DP za rok 2005.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Takže teraz som telefonovala s daňovou poradkyňou a povedala , že podstatný je u SZČO rok 2004 pri prechode na paušál v roku 2005 , ale ak má vystavenú faktúru v decembri 2005 a vykazuje ju ako neuhradenú v pohľadávkach , je to bežný prípad a zdaňovať ju bude v roku 2006 .Čiže môže použiť za rok 2005 paušál .
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

Podľa mňa musí upraviť ZD v roku 2005 ak chce prejsť v roku 2006 na JU.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ale táto situácia vznikne aj v roku 2006 , december bude pracovať celý mesiac až do 31.12.2006 ,a za tieto práce bude fakturovať a zaplatené to bude mať v roku 2007 , a tak sa to bude opakovať stále a každý rok až pokiaľ nezruší živnosť .
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

no ale však ten zákon je postavený na tom aby si živnostníci nerobili čo chcú. podľa mňa to má logiku.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
va1ke
no ale však ten zákon je postavený na tom aby si živnostníci nerobili čo chcú. podľa mňa to má logiku.
No ale podľa mňa , toto nemôžem považovať za to , že si robí čo chce , je to riadny spôsob fakturácie , kde po ukončení práce si povinná do 15 dní fakturovať za svoje práce . To znamená , že ak prácu bude vykonávať v každom roku do 31.12.2006 tak teoreticky aj prakticky Ti z toho vyplýva faktruácia až v januári nastavajúceho roka .

A ešte vyvstáva otázka úhrady faktúry , koho prinútiš aby Ti zaplatil faktúru napríklad vystavenú 31.12.2006 v hotovosti v deň jej vystavenia .
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

[quote=Zita5]
Pepa

Nadviažem na túto odpoveď od Pepa :

Ak v roku 2005 bola vystavená v poradí prvá faktúra čiže 001/2005 za vykonané práce za december 2004 , aj v tom prípade prechádzam z preukazovateľných výdavkov na paušál s následnou úpravou ZD ?
Ak bola vystavená v roku 2005 je to pohľadávka roku 2005.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pepa na Teba som čakala pokiaľ sa ozveš , prečítaj si prosím moje dnešné príspevky a ten , kde píšem čo mi dnes vravela daňová poradkyňa a pokús sa o vysvetlenie .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5
Mám ďaší prípad : SZČO rok 2004 vykazoval pohľadávky k 31.12.2004 nulové , čiže teoreticky by mohol prejsť na paušál v roku 2005, ale poslednú faktúru za december mal uhradenú v januári 2006 ?

Môj názor : že kvoli tejto neuhradenej fa nemôže byť paušálnikom . Je to správne ?
.............................................
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5
Takže teraz som telefonovala s daňovou poradkyňou a povedala , že podstatný je u SZČO rok 2004 pri prechode na paušál v roku 2005 , ale ak má vystavenú faktúru v decembri 2005 a vykazuje ju ako neuhradenú v pohľadávkach , je to bežný prípad a zdaňovať ju bude v roku 2006 .Čiže môže použiť za rok 2005 paušál .

..................................................
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Zita5
Takže teraz som telefonovala s daňovou poradkyňou a povedala , že podstatný je u SZČO rok 2004 pri prechode na paušál v roku 2005 , ale ak má vystavenú faktúru v decembri 2005 a vykazuje ju ako neuhradenú v pohľadávkach , je to bežný prípad a zdaňovať ju bude v roku 2006 .Čiže môže použiť za rok 2005 paušál .
Zitka je to tak. Ak v roku 2005 bude uplatňovať paušálne výdaje, uplatňuje ich z príjmov tzn. ak mu ostane neuhradená pohľadávka z roku 2005 do roku 2006 a bude pokračovať v paušálnych výdajoch v roku 2006 je to OK - zdaní ju v roku 2006.
A ak chce uplatňovať paušálne výdaje v roku 2005 /rok 2004 JU/ musí mať rok 2004 "upravený".
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pepa
Zitka je to tak. Ak v roku 2005 bude uplatňovať paušálne výdaje, uplatňuje ich z príjmov tzn. ak mu ostane neuhradená pohľadávka z roku 2005 do roku 2006 a bude pokračovať v paušálnych výdajoch v roku 2006 je to OK - zdaní ju v roku 2006.
A ak chce uplatňovať paušálne výdaje v roku 2005 /rok 2004 JU/ musí mať rok 2004 "upravený".
OK Pepa , už som spokojná a ďakujem za odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať