Zavrieť

Porady

Príjem z ČR

E15 E15

E15 je offline (nepripojený) E15

Prosím o poradu, nikdy som takého DP nerobila. Daňovník mal 3 mesiace živnosť.
Príjem zo živnosti: 20.000,-
Poistné: 9.762,-
Potom ako zamestnanec v ČR. Priniesol potvrdenie o príjme:
Úhrn príjmov: 229.494 Kč
Úhrn poistného: 28.697 Kč
Základ dane: 200.797 Kč
Zrazená záloha na daň: 30.269 Kč
Chcem mu uplatniť 40 % výdavky.
Neviem si s tým poradiť a už vôbec nie do akých riadkov v DP to dať.
Ďakujem.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

akademik Pozri príspevok
Výborný článok, ďakujem za odporúčanie. Ak som dobre čítal, moje šance ešte nie sú zmarené, lebo ak som správne porozumel, ja môžem podať DP aj v Čechách. Alebo mohol by som požiadať aj svojho českého zamestnávateľa o ročné zúčtovanie?
§ 38ch Zákona o daních z příjmů (klikni)
(1) Poplatník, který ve zdaňovacím období pobíral mzdu pouze od jednoho nebo od více plátců daně postupně včetně mezd zúčtovaných nebo vyplacených poplatníkovi těmito plátci dodatečně v době, kdy poplatník pro ně již nevykonával závislou činnost nebo funkci a podepsal u těchto plátců prohlášení k dani podle § 38k odst. 4 a 5, může požádat písemně o provedení ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění posledního z uvedených plátců daně, a to nejpozději do 15.února po uplynutí zdaňovacího období. Roční zúčtování záloh a daňového zvýhodnění neprovede plátce u poplatníka, který podá nebo je povinen podat přiznání k dani.

Ja by som DP podala sama(šablónu nájdeš TU, poslala na Finanční úřad v ČR a súčasne požiadala o Potvrdenie o zaplatení dane Z príjmu(Certification on tax payment). Súčasne by som najneskôr do 15.3.2009 požiadala DÚ v SR o odklad podania DP do 30.9.2009 z dôvodu poberania príjmov zo zahraničia.
Naposledy upravil Marína : 17.01.09 at 22:37
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Mam problem: SZCO, ale bol par mesiacov zamestnany na riadny pracovny pomer v Ceskej republike. Zamestnaval mu vydal dve potvrdenia o prijme - jedno v SKK, druhe v CZK. Je to v poriadku?

Zároveň som si vsimla, ze na ziadnom z nich nefiguruje vyska zrazenej dane (je tam nula). Priemerny hruby mesacny prijem mal cca. 40 tis. CZK. Je to mozne, ze by mu zamestnavatel nestrhal ziadnu dan? Alebo ide len o chybne vyplnene tlacivo?

Dakujem.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Dobrý deň. Ja sa chcem opýtať ako je to v takom prípade, keď máme pracovníka ktorý pracoval na pracovnú zmluvu od 1.1.08 do 30.9.08 v ČR a od 1.10.08 do 31.12.08 bol u nás zamestnaný na základe pracovnej zmluvy.
Musí si tento pracovník urobiť sam daňové priznanie, alebo môže požiadať o ročné zúčtovanie.
Ďakujem.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Ludula Pozri príspevok
Dobrý deň. Ja sa chcem opýtať ako je to v takom prípade, keď máme pracovníka ktorý pracoval na pracovnú zmluvu od 1.1.08 do 30.9.08 v ČR a od 1.10.08 do 31.12.08 bol u nás zamestnaný na základe pracovnej zmluvy.
Musí si tento pracovník urobiť sam daňové priznanie, alebo môže požiadať o ročné zúčtovanie.
Ďakujem.
Nakoľko mal príjem v zahraničí, podáva si sám daňové priznanie.
0 0
Ludula Ludula

Ludula je offline (nepripojený) Ludula

žena
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Ludula
0 0
Drnda Drnda

Drnda je offline (nepripojený) Drnda

Dobry den,

chcela by som sa opytat. Na slovensku som pracovala 8 mesiacov a v CR 4 mesiace za rok 2008. V cr podavam priznanie z ceskych prijmov a na slovensku z celosvetovych.zaujimalo by ma, ci mam narok na zlavu na dani v CR (2070 czk mesacne) a ci len na proporcionalnu cast,t.j. za 4 mesiace => 4*2070 alebo na celu ciastku 24 840czk.

Dakujem Katarina
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

V prísp.202 som pripla link na český zákon o dani z príjmov. Pozri (klikni na) § 35ba
0 0
Drnda Drnda

Drnda je offline (nepripojený) Drnda

Ahoj, dakujem za odpoved, precitala som si to, a chcela by som sa uistit. V tom zakone je podmienka za treba zarobit 90% vsetkych prijmov v CR,ak si chcem uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku,... ale nie je tam ziadna podmienka na danovnika. Chapem to spravne ze si ju mam uplatnit celu? teda tych 24 840 czk? dakujem katarina
0 0
Saturejka Saturejka

Saturejka je offline (nepripojený) Saturejka

Môžem si vybrať metódu už aj pre rok 2008?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Drnda Pozri príspevok
Ahoj, dakujem za odpoved, precitala som si to, a chcela by som sa uistit. V tom zakone je podmienka za treba zarobit 90% vsetkych prijmov v CR,ak si chcem uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku,... ale nie je tam ziadna podmienka na danovnika. Chapem to spravne ze si ju mam uplatnit celu? teda tych 24 840 czk? dakujem katarina
Zo zákona mi vychádza, že áno. Neuplatňovala si si u zamestnávateľa? Pozri si aj http://finance.idnes.cz/i-cizinci-pr...206_p_dane_hru
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Saturejka Pozri príspevok
Môžem si vybrať metódu už aj pre rok 2008?
Zákon ešte nebol uverejnený v Zbierke zákonov, takže musíme byť trpezliví.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Drnda Pozri príspevok
Ahoj, dakujem za odpoved, precitala som si to, a chcela by som sa uistit. V tom zakone je podmienka za treba zarobit 90% vsetkych prijmov v CR,ak si chcem uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku,... ale nie je tam ziadna podmienka na danovnika. Chapem to spravne ze si ju mam uplatnit celu? teda tych 24 840 czk? dakujem katarina
Vyzerá to tak že celú. Nie je tam žiadna podmienka, ktorú musíš spĺňať, je tam len tá spomenutá, ktorá sa vzťahuje na odpočítateľnú položku na manželku.
My už len čakáme na potvrdenie o ročnom zúčtovaní a predpokladám, že nám ju mzdárka uplatní celú. Inak vôbec nezávidím tým babám, majú ten zákon ešte komplikovanejší ako my. ( teda je to aspoň môj dojem )
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Drnda Pozri príspevok
Ahoj, dakujem za odpoved, precitala som si to, a chcela by som sa uistit. V tom zakone je podmienka za treba zarobit 90% vsetkych prijmov v CR,ak si chcem uplatnit odpocitatelnu polozku na manzelku,... ale nie je tam ziadna podmienka na danovnika. Chapem to spravne ze si ju mam uplatnit celu? teda tych 24 840 czk? dakujem katarina
Keď zarobíš viac ako 90% príjmov v ČR, môžeš si uplatniť daňový bonus na dieťa v ČR.
0 0
Viba Viba

Viba je offline (nepripojený) Viba

Dobrý deň,

len by som chcela mať istotu.
Živnostník má živnosť od 9. mesiaca. Nie je platca DPH. Pracoval v CZ. Vystavil faktúru v českých korunách a českých korunách bola vyplatená. Tento príjem sa v DP uvádza ako príjem zo živnosti? samozrejme prepočítaný kurzom na SK
0 0
Viba Viba

Viba je offline (nepripojený) Viba

A ešte ďalšia vec

Slovenský podnikateľ(neplatca DPH) Faktúra vystavená 19.12.2008 na 105400 KČ.
Čiastočná úraha dňa 22.12.2008 - 77010 KČ
Ostatok uhradený 23.1.2009

Ako to bude v tomto prípade s kurzovým rozdielom?
0 0
Viba Viba

Viba je offline (nepripojený) Viba

Nevie mi niekto poradiť, prosím
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Prijemny den, robim DP prijem zo Slovenska a Ciech (len zamestnania) ale nie som si ista ci to mam spravne. To tlacivo z Ciech je ine ako od nas.... Ak ma niekto cas mohol by sa na to prosim pozriet?
Prijem SR:
Uhrn zuctovanych a vyplatenych prijmov: 89786
Poistne a prispevky: 12053
Ciastkovy zaklad dane: 77733
Uhrn preddavkov na dan: 919

Prijem CR:
Uhrn zuctovanych prijmov zo zavislej cinnosti: 26577 Czk x 1,255 = 33355
Uhrn povinneho pojistneho z prijmu: 9301 Czk x 1,255 = 11672
Zaklad dane: 35878,02 x 1,255 = 45027
Nerozumiem tomu preco je to poistne pripocitane a nie odpocitane...???

DP:
32: 134813
33: 23725
34: 111088
36: 111088
37: 98496
41: 17253
42: 12000
43: 110496
44: 592
45: 112
49: 33355
50: 0
51: 30,03
52: 34
53: 0
teraz ale neviem aky je zaver preplatok ale kolko?
Vopred dakujem!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tinka, doporučujem ti prečítať si tému http://www.porada.sk/t77172-prijmy-z-cr.html od prísp. 7
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

FO fakturovala v CZK 43000, firma jej to zaplatila na BÚ, ale prišlo len 42400 CZK, pretože banka si stiahla poplatok 600 CZK. Čo je zdaniteľný príjem u FO uplatňujúcu výdavky % podľa §6,ods.10? Suma pripísaná na BÚ 42400 CZK?
Ďakujem za /po/radu!
0 0
Jana Trebatická Jana Trebatická

Jana Trebatická je offline (nepripojený) Jana Trebatická

Dobrý večer,
poradí mi prosím niekto z DP z ČR?
Má nárok živnostník pracujúci v ČR na vreckové? Ak áno koľko?
A ako mám uplatniť stravné (600,-CZK/1deň). Prináleží aj v ten deň, keď cestoval do práce? A ako to mám zdokladovať?
Ďakujem veľmi pekne za rady
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať