Zavrieť

Porady

Príjem z ČR

E15 E15

E15 je offline (nepripojený) E15

Prosím o poradu, nikdy som takého DP nerobila. Daňovník mal 3 mesiace živnosť.
Príjem zo živnosti: 20.000,-
Poistné: 9.762,-
Potom ako zamestnanec v ČR. Priniesol potvrdenie o príjme:
Úhrn príjmov: 229.494 Kč
Úhrn poistného: 28.697 Kč
Základ dane: 200.797 Kč
Zrazená záloha na daň: 30.269 Kč
Chcem mu uplatniť 40 % výdavky.
Neviem si s tým poradiť a už vôbec nie do akých riadkov v DP to dať.
Ďakujem.
Usporiadat
biohazard biohazard

biohazard je offline (nepripojený) biohazard

Dobry den. Mozno sem moj prispevok nepatry, ale uz neviem kam sa mam obratit, googlujem uz hodinu a nikde som sa nedozvedel co potrebujem a tu to vypada ze je sami profesional ale k veci, som slovak pracujuci v CR uz siedmim rokom a az vcera som sa dozvedel ze by som mal podavat danove priznanie aj na slovensku, je to pravda? Na webe som to nikde nenasiel a stranky danoveho riaditelstva su hrozne. Jedine co som nasiel bolo ze ak pracujem v CR viac ako 180dni a mam tu prechodny pobyt tak nemusim podavat DP na SR. Co je na tom pravdy objasnite mi to prosim niekto? Nechcem aby som dopadol tak ze este budem platit nejake pokuty za nieco o com som nebol informovany a rozculoval sa nad vetou "neznalost zakona neospravedlnuje"

Pre upresnenie, na SR mam "len" trvaly pobyt kde nebyvam a nemam ani ziaden prijem v SR, prechodny pobyt mam v prahe.

Vopred vam dakujem. S pozdraveom Pavol Laščiak
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

biohazard Pozri príspevok
Dobry den. Mozno sem moj prispevok nepatry, ale uz neviem kam sa mam obratit, googlujem uz hodinu a nikde som sa nedozvedel co potrebujem a tu to vypada ze je sami profesional ale k veci, som slovak pracujuci v CR uz siedmim rokom a az vcera som sa dozvedel ze by som mal podavat danove priznanie aj na slovensku, je to pravda? Na webe som to nikde nenasiel a stranky danoveho riaditelstva su hrozne. Jedine co som nasiel bolo ze ak pracujem v CR viac ako 180dni a mam tu prechodny pobyt tak nemusim podavat DP na SR. Co je na tom pravdy objasnite mi to prosim niekto? Nechcem aby som dopadol tak ze este budem platit nejake pokuty za nieco o com som nebol informovany a rozculoval sa nad vetou "neznalost zakona neospravedlnuje"

Pre upresnenie, na SR mam "len" trvaly pobyt kde nebyvam a nemam ani ziaden prijem v SR, prechodny pobyt mam v prahe.

Vopred vam dakujem. S pozdraveom Pavol Laščiak
Pavol, to že žiješ a pracuješ na území cudzieho štátu Ťa ešte automaticky nerobí rezidentom tejto krajiny. Pokiaľ máš trvalý pobyt na Slovensku je predpoklad, že by si musel dokazovať, že aj stredisko Tvojích záujmov je v ČR. Pre objasnenie stredisko záujmov je napríklad Tvoja rodina. Ak ju máš práve v SR a okrem toho aj trvalý pobyt je viac než jednoznačné, že si rezidentom SR a teda musíš podávať DP z celosvetových príjmov na Slovensku.
Prečítaj si na nete zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR. Stačí to takto zadať a pán google ti ju okamžite vyhľadá. Určite Ti bude omnoho viac vecí jasnejších.
0 0
mirkab14 mirkab14

mirkab14 je offline (nepripojený) mirkab14

Dobrý deň, prosím o radu,chcem si to zjednodušiť,ale neviem,či sa dá. Slovák,ktorý má príjem zo závislej činnosti z ČR si chce uplatniť daň.bonus.Doniesol potvrdenie o príjme.Postupujem správne?
r.32 155 004,-CK
r.33 nedám,nemám pásky ani mzdový list
r.34 155 004
r.36 155 004
r.37 odp.položka
r.46 155 004
r.47 0
r.55 suma daňového bonusu
jasné,že prepočet priemerným ročným kurzom ECB
1 0
nurka nurka

nurka je offline (nepripojený) nurka

mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac
dakujem za rady aj ked trochu neskoro.nakoniec som to nechala tak,kedze mu vysla aj tak nulova dan.
0 0
nurka nurka

nurka je offline (nepripojený) nurka

mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac
Marína Pozri príspevok
V ČR sa zmenili potvrdenia o príjme a v nich sa už od vlani neuvádza poistné zamestnanca ale zamestnávateľa áno, preto si vyššie dostala radu, že buď potrebuješ potvrdenie od zamestnávateľa, v akej výške boli zrazené odvody zamestnanca alebo mzdový list. Ak má zamestnanec všetky výplatné pásky, nasčítaš z nich. Do budúcna mu poraď, nech si výpl. pásky odkladá, nebude musieť žiadať potvrdenie od zamestnávateľa.
dakujem za rady aj ked trochu neskoro.nakoniec som to nechala tak,kedze mu vysla aj tak nulova dan.
0 0
halimino halimino

halimino je offline (nepripojený) halimino

bilinka Pozri príspevok
Ahojte,

chcem Vas velmi pekne poprosit o kontrolu danoveho priznania, lebo sa mi vidi akysi vysoky preplatok

prijem zamestnanca z CR: 729.543,00 CZK
odvody zamestnanca v CR: 248.048,00 CZK
dan odvedena v CR: 121.905,00 CZK
(prepocitaci kurz: 26,435, metoda zapoctu dane)

prijemn z dohody v SR: 1.792,44 EUR
dan odvedena v SR: 340,56 EUR


Riadok: suma
32: 29.390,05
33a: 9.383,31
34: 20.006,74
37: 4.025,70
42: 398,33
43: 4.424,03
44: 15.582,71
45: 2.960,71
49: 27.597,61 Tu by som uviedla ZD z ČR a nie hrubý príjem, teda 18214,30
50: 4.611,49
51: 100 Následne sa zmení aj % na 91,04
53: 4.611,49 Započítaná daň 4198,30
54: 0,00
62: 340,56
65: 340,56



Velmi pekne dakujem



Daniela
Pozri text
0 0
lubol lubol

lubol je offline (nepripojený) lubol

V cr sa ti neoplati podat danove priznanie, pretoze si nemozes uplatnit celu zlavu na dani.

V České republice si i daňoví nerezidenti mohou uplatňovat slevu na dani na poplatníka.
Daňové zvýhodnění si může daňový nerezident uplatnit v České republice pouze v případě, že úhrn jeho příjmů získaných v České republice činí alespoň 90 % všech jeho příjmů.
0 0
Darth Dude Darth Dude

Darth Dude je offline (nepripojený) Darth Dude

Dobry den,

prosim vas o radu. Od 1.11.2010 pracujem v CR a dan. priznanie mi treba podavat doma. LEnze v zivote som to nerobil a neviemco k tomu potrebujem. Pred tym som bol absolbent skoly nezamestnany. Bol som evidovany na urade prace a poberal som socialne davky, ci davky v hmotnej nudzi, ci ako sa to vola. MOzte mi prosim vas poradit co musim vsetko dolozit?
Vopred dakujem.
0 0
Majkas Majkas

Majkas je offline (nepripojený) Majkas

No treba doložiť celý rok = od 1.1. do 31.10.2010 potvrdenie z ÚP že si bol evidovaný, prípadne čestné prehlásenie na dni, ktoré by v tom potvrdení chýbali.
A z ČR treba Potvrzení o zdanit.přijmech + Potvrzení o odvodech
0 0
Daniela12345 Daniela12345

Daniela12345 je offline (nepripojený) Daniela12345

Prosím poradiť: DP typ A - za rok 2010 - príjem len z ČR - je nárok na daňový bonus ?
Vzniká nárok na DB v prípade, ak daňovník je rozvedený, ale žije s deťmi a býv. manželkou v jednej domácnosti ?
Ďakujem za odpovede.
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý večer, veľmi tomu nerozumiem. Chcela by som sa opýtať, v 1-2/10 mala kamoška príjem zo zamestnania na dohodu v ČR, má potvrdenie s HM a zrazenou daňou. Od 3-7/10 bola na UP v SR a od 8-12/10 SZČO v SR. Je nutné aby si podávala DP v ČR? Môže si ju v SR započítať s tým čo výjde zo SZČO? Ďakujem.
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

Poprosím o radu.

Ako má postupovať zamestnanec, ktorý je zamestnaný na Slovensku poberal príjmy zo závislej činnosti na SK za celý rok 2010 a mal vyplatený jednorazový príjem /nezdanený/ na základe zmluvy o dielo z Českej republiky?

Musí tento príjem uviesť v DP ?
Naposledy upravil elizabet100 : 07.03.11 at 17:45
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

elizabet100 Pozri príspevok
Poprosím o radu.

Ako má postupovať zamestnanec, ktorý je zamestnaný na Slovensku poberal príjmy zo závislej činnosti na SK za celý rok 2010 a mal vyplatený jednorazový príjem /nezdanený/ na základe zmluvy o dielo z Českej republiky?

Musí tento príjem uviesť v DP ?
Áno, a prečo by nemal?
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

Tweety Pozri príspevok
Áno, a prečo by nemal?
Ak by to bol príjem zo zmluvy o dielo zo SR, tak by sa daný príjem posudzoval podľa par. 8 odst.1 pís.a-príležitostný príjem a ten je do výšky 925 Eur oslobodený. Ale jedná sa o príjem z ČR, tak preto, ma to zmiatlo.

Takže, musí sa uviesť do DP?
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

elizabet100 Pozri príspevok
Ak by to bol príjem zo zmluvy o dielo zo SR, tak by sa daný príjem posudzoval podľa par. 8 odst.1 pís.a-príležitostný príjem a ten je do výšky 925 Eur oslobodený. Ale jedná sa o príjem z ČR, tak preto, ma to zmiatlo.

Takže, musí sa uviesť do DP?
Platí niečo podobné aj pri príjmoch zo zahraničiach? Má s tým niekto skúsenosť? Ďakujem, alebo som už úplne dopletená.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Študent v ČR ukončil vysokoškolské štúdium a od 1.8.2010 v ČR pracuje na 45% úväzok a zároveň od 1.9.2010 je študentom doktorandského štúdia a poberá štipendium. Trvalý pobyt má na Slovensku. Kde má podať daňové priznanie?
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, ak si podá DP v ČR, ja v DP v SR použijem metódu vyňatia príjmov? S tým, že v DP v SR dám iba sumu príjmu ČR do riadku úhr. vyňatých príjmov a priložím kópiu z DP v ČR? Čiastku dane z ČR, nedávam nikde v DP v SR, však? Dobre som si našla, že priemerný mesačný kurz NBS pre CZK v r. 2010 je 25,174 Eur? Ďakujem.

6. Otázka:
Ak som mal v roku 2010 príjmy aj zo zahraničia a použijem metódu vyňatia príjmov znamená to, že tieto príjmy v daňovom priznaní neuvádzam ?

Odpoveď:
Ak mal daňovník (rezident SR) v roku 2010 zdaniteľné príjmy presahujúce sumu 2 012,85 eura, je povinný podať daňové priznanie k dani z príjmov FO.
Ak mal daňovník príjmy na Slovensku a aj príjmy zo zahraničia a pre zamedzenie dvojitého zdanenia uplatňuje metódu vyňatia, pri tejto metóde sa základ dane zníži o úhrn vyňatých príjmov (základov dane) zo zdrojov v zahraničí. Následne sa daň vypočíta z takto zníženého základu dane.
To znamená, že v daňovom priznaní sa uvádzajú aj príjmy zo zahraničia, pri ktorých sa na zamedzenie dvojitého zdanenia uplatňuje metóda vyňatia príjmov.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

VERONIKA6 Pozri príspevok
Študent v ČR ukončil vysokoškolské štúdium a od 1.8.2010 v ČR pracuje na 45% úväzok a zároveň od 1.9.2010 je študentom doktorandského štúdia a poberá štipendium. Trvalý pobyt má na Slovensku. Kde má podať daňové priznanie?
Prosím poradí mi niekto?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

VERONIKA6 Pozri príspevok
Študent v ČR ukončil vysokoškolské štúdium a od 1.8.2010 v ČR pracuje na 45% úväzok a zároveň od 1.9.2010 je študentom doktorandského štúdia a poberá štipendium. Trvalý pobyt má na Slovensku. Kde má podať daňové priznanie?
Poradí niekto?
0 0
lenka.ba lenka.ba

lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

Dobrý večer, potrebovala by som radu... Švagor mal za rok 2010 príjem iba z ČR, zvyšok roka bol nezamestnaný na SR, registrovaný na ÚP. Idem mu robiť DP A, ako ho vyplniť? Vopred ďakujem za odpovede . pekný večer
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať