Zavrieť

Porady

Príjem z ČR

E15 E15

E15 je offline (nepripojený) E15

Prosím o poradu, nikdy som takého DP nerobila. Daňovník mal 3 mesiace živnosť.
Príjem zo živnosti: 20.000,-
Poistné: 9.762,-
Potom ako zamestnanec v ČR. Priniesol potvrdenie o príjme:
Úhrn príjmov: 229.494 Kč
Úhrn poistného: 28.697 Kč
Základ dane: 200.797 Kč
Zrazená záloha na daň: 30.269 Kč
Chcem mu uplatniť 40 % výdavky.
Neviem si s tým poradiť a už vôbec nie do akých riadkov v DP to dať.
Ďakujem.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Zužu Pozri príspevok
Myslela som ako daň uznanú na zápočet percentami riadok 49 až 52 typ DP A
Ja viem ja myslím a nenapíšem a ostatní nevedia čo myslím . Ospravedlňujem sa.
Podčiarknuté si si myslela dobre .
0 0
misolga misolga

misolga je offline (nepripojený) misolga

Johanka Pozri príspevok
Máš to dobre. Keď si pozrieš rozdiel medzi sadzbami dane vo Švajčiarsku a SR, je jasné, že v SR musí doplácať ...
Johanka -ďakujem.
0 0
BOOKEE BOOKEE

BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

Dobrý večer baby,
som rada, že sa "robí" táto téma z každej strany lebo je fakt veľa daňovníkov s príjmami ž ČR.
Mám teraz pred sebou Potvrdenie o zda.príjmoch z ČR a žiaden príjem v SR. Takže vlastne percento mi vychádza na 100% v riadku 51 a ostatné riadky budu nulové. Teda platí, že si nemôžme žiadať daň uhradenú v ČR na Slovensku? Ak tomu dobre rozumiem.Alebo?..................
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

BOOKEE Pozri príspevok
Dobrý večer baby,
som rada, že sa "robí" táto téma z každej strany lebo je fakt veľa daňovníkov s príjmami ž ČR.
Mám teraz pred sebou Potvrdenie o zda.príjmoch z ČR a žiaden príjem v SR. Takže vlastne percento mi vychádza na 100% v riadku 51 a ostatné riadky budu nulové. Teda platí, že si nemôžme žiadať daň uhradenú v ČR na Slovensku? Ak tomu dobre rozumiem.Alebo?..................
Žiadať môžete, ale vrátená nebude .
Podal si daňovník DP v ČR?
0 0
BOOKEE BOOKEE

BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

Nie. Ale asi by mal, však?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak je daňovým rezidentom v SR, tak v ČR je daňovníkom s obmedzenou daňovou povinnosťou, ale s povinnosťou vysporiadať daň voči českému ŠR. Možno by mu na základe RZD alebo podaného DP bola daň zrazená v ČR vrátená.
0 0
BOOKEE BOOKEE

BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

Vďaka. Tak o to nech sa postará sám. Akurát mi nie je jasné, či vôbec urobiť to daňové priznanie A. Keď má len príjmy z ČR. Lenže ona tam mala príjmy len za 2 mesiace. Napriek tomu je potrebné priznaie v SR podať?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ak zdaniteľný príjem (hrubá mzda) presiahol 45.408 Sk, je povinná podať DP.
0 0
BOOKEE BOOKEE

BOOKEE je offline (nepripojený) BOOKEE

ĎAKUJEM. NIČ NEMUSÍM A IDEM SPAŤ.HURÁÁÁ.
Pekný večer JOHANKA
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Tíško závidím...
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
Ahojte, povedzte mi niekto, ako vypočítam riadok 51 v DP A keď robím zápočtom DP _ príjem z ČR
riadok 49 107088 /príjem z ČR prepočítaný kurzom1,314/
riadok 50 3500 / preddavky na daň odvedené v ČR/
riadok 51 97,72 / nie som si istá či to je správne/
riadok 52 ? /r: 48 je 0, r: 45 je 0 , ako vypočítam r: 52?/
Je možné, že na r: 52 bude nula?
Ďakujem za odpoveďe
0 0
solfan solfan

solfan je offline (nepripojený) solfan

Zdravim, mam par otazok a vopred sa ospravedlnujem ak tu uz boli riesene, ale ozaj uz nie je casu nazvys a nestiham vsetko prehladat
Prva otazka: Do kedy treba odoslat danove priznanie? Ide mi o to, ci sa berie do uvahy datum na peciatke, alebo datum kedy to dorazi na danovy urad (som v CR a teda sa obavam kedy to tam dorazi)
Druha otazka sa tyka samotneho DP: DP som si robil cez online aplikaciu na www.drsr.sk, takze co sa tyka matematickych vypoctov, tak si myslim ze to je spravne. Otazka je, ako zaokruhlovat prepocitane prijmy podla kurzu? Pretoze niekde je uvadzane ako zaokruhlovat, tam vsak nie. Takze ak nie je uvedene inak, tak sa zaokruhluje matematicky na koruny? Dalsia vec je, ze co uvadzat na riadok 50. Ci udaj z potvrdenia o prijmoch od zamestnavatela v CR (skutecne srazena zaloha na dan z prijmu), alebo udaj realnej dane z dokumentu "Vypocet dane a danoveho zvyhodneni" ktory mam od zamestnavatela v CR, alebo udaj Dan po sleve na dani podle paragrafu zakona - vsade je iny udaj. Vychadza mi nedoplatok na dani pre SK cca 4200 SKK pre udaj c.1, cca 5000 SKK pre udaj c. 2 a myslim ze az nejakych 16000 pre udaj c. 3, co ma celkom prekvapilo, pretoze som nevedel o nejakom tom principe solidarity , co uz, otazka vsak zostava, ze ktoru dan priznat, pretoze od toho zavisi potom aj vyska preplatku.
Vdaka moc vopred.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

majernikova Pozri príspevok
Ahojte, povedzte mi niekto, ako vypočítam riadok 51 v DP A keď robím zápočtom DP _ príjem z ČR
riadok 49 107088 /príjem z ČR prepočítaný kurzom1,314/
riadok 50 3500 / preddavky na daň odvedené v ČR/
riadok 51 97,72 / nie som si istá či to je správne/
riadok 52 ? /r: 48 je 0, r: 45 je 0 , ako vypočítam r: 52?/
Je možné, že na r: 52 bude nula?
Ďakujem za odpoveďe
Zadala si málo údajov pre skontrolovanie, odporúčam Ti nahodiť si ich do DP na stránke www.drsr.sk:

http://www.drsr.sk/wps/portal
Keď zadáš základné údaje, potom sa Ti automaticky vysvietia riadky, ktoré musíš vyplniť a keď na ne dvojklikneš, tak sa vyplnia samé a vypočíta Ti to aj správne % na zápočet dane.
0 0
majernikova majernikova

majernikova je offline (nepripojený) majernikova

žena
......neviete či náhodou nemajú aj česi na stránke finančného uradu editovateľné tlačivko k dani z príjmu ?
Ďakujem
0 0
človiečik človiečik

človiečik je offline (nepripojený) človiečik

ahojte poradaci,
potrebujem rychlu odpoved na vypisanie DP.
chlap - pracoval v čechách 3 mesiace - doniesol potvrdenie za rok 2006 z ČR, potom 3 mesiace v SR má potvrdenie- živnosť nemal - zrušil predtým rok a nemal nárok na poberanie nezam. príspevku. takže sú jeho jediné príjmy , odvody neplatil. bol vedený ako nezamestnaný. čo a ako vyplniť, ďakujem, len teraz darebak prisiel opat z ciech a doniesol papiere a je to manžel kamarátky. nechcem mu to pokazit a na daňáku stojí fronta. dakujem. velmi pekne.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Majernikova, solfan, človiečik,
v tej istej téme, do ktorej ste položili otázku máte kompexný príklad DP so zápočtom dane. Viď: http://www.porada.sk/showpost.php?p=394126&postcount=8
a ak niekto potrebuje s vyňatím príjmov, nájde tu:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=435133&postcount=13

0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

majernikova Pozri príspevok
......neviete či náhodou nemajú aj česi na stránke finančného uradu editovateľné tlačivko k dani z príjmu ?
Ďakujem
Nájdeš tu (klikni).
0 0
solfan solfan

solfan je offline (nepripojený) solfan

Tak to si mi marina moja moc nepomohla Ide o to, ze tam nie je napisane, ci na podanie DP je rozhodujuci datum na peciatke, pri posielani postou, dalej, janemam problem s tym ako to cele zratat a tak, ide o to, ze ktoru "dan" mam priznat, to co mi strhli, to kolko ta dan realne je, alebo to kolko mi realne vratili po odratani danovej ulavy v CR...
Tot otazka
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

solfan Pozri príspevok
Zdravim, mam par otazok a vopred sa ospravedlnujem ak tu uz boli riesene, ale ozaj uz nie je casu nazvys a nestiham vsetko prehladat
..............
Tvoj príspevok je dosť siahodlhý, je v ňom veľa otázok a ako sám píšeš "času nie je nazvyš" nielen pre Teba, ale pre skoro nikoho a hádam uznáš aj sám, že sa to DP dalo stihnúť skôr. Ale k veci:

solfan Pozri príspevok
Tak to si mi marina moja moc nepomohla Skúsim pomôcť. Ide o to, ze tam nie je napisane, ci na podanie DP je rozhodujuci datum na peciatke, pri posielani postou,
Teraz som kvôli Tebe(pre istotu) overovala na DU KE I. Výsledok - rozhoduje dátum pečiatky. Pošli doporučene a prioritne.
dalej, janemam problem s tym ako to cele zratat a tak, ide o to, ze ktoru "dan" mam priznat, to co mi strhli, to kolko ta dan realne je, alebo to kolko mi realne vratili po odratani danovej ulavy v CR... Uvedieš po vysporiadaní dane - reálnu sumu, ktorá ostala v štátnom rozpočte ČR.
Tot otazka
Toť odpoveď.
0 0
solfan solfan

solfan je offline (nepripojený) solfan

Moc si mi pomohla mila moja Marína, velmi ocenujem tvoju ochotu :-* Staci mi to teda do piatku poslat...teoreticky este aj v pondelok by to malo stacit .
S tou druhou castou si ma az tak moc nepotesila, pretoze po zlave na dani v CR, co cini 65% z celkovej dane mi vychadza nedoplatok na SR bezmala 16 000 a to mi teda pride hooodne vela, viac ako dan, ktoru som zaplatil za obdobie 1-9 2006 kedy som pracoval na Slovensku. Co s tym, to fakt musim zacvakat take prachy len tak??? To sa na Slovensku vobec neuvazuju danove ulavy v zahranici? To potom nemam v podstate ziadnu ulavu a este aj doplatim rozdiel v danovom systeme medzi SR a CR???
Poteste ma niekto
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať