Zavrieť

Porady

MRP mzdy a personalistika

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
Chcem sa Vás opýtať, ako sa pracuje s vyššie menovaným programom na mzdy. V súčasnosti používam Olymp a rozmýšlam, či neprejsť na MRP z dôvodu, že aj účtovný program mám MRP a tak by som vedela exportovať mzdy.

Ďakujem za radu.

Pekný deň!
Usporiadat
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Alebo si klikni na Agendu - zmazať mzdu a máš to.
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

veruska Pozri príspevok
Ak sa zmýlim a chcem opraviť alebo úplne zrušiť mzdy, dá sa to? (pre upresnenie, máme dohodára a môj šéf často mení výšku jeho odmeny).
V tomto pripade staci opravit mzdu: vojst do uz vystavenej mzdy, zmenit vysku odmeny, prepocitat mzdu (Ctrl+F9) a ulozit mzdu (Ctrl+S).
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

Neviete náhodou? Ešte stále sa nedá tlačiť "Zápočtový list" priamo z programu? Ani vo verzii 5.00.003 ??
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Žiaľ, nedá sa tlačiť.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
len by sme chceli, ale možno raz sa dočkáme...
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Zaujímalo by ma akú máte skúsenosť s VUB, či Vám akceptujú hromadný príkaz na úhradu vytlačený z miezd MRP. U nás ho vrátila pracovníčka s tým, že ony majú svoje "farebné" a je potrebné príkazy na úhradu podávať na týchto tlačivách. A mňa ide z toho poraziť, že to musím prepisovať aj keď je predloha taká istá. V SLSP a ČSOB mi príkaz zoberú bez problémov.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

U nás bol tento problém so SLSP, VÚB to berie bez problémov. V SLSP bolo treba urobiť nejaký dodatok k zmluve. Na druhý raz tam bola iná pracovníčka, a zase to nechcela zobrať. Tak som sa spýtala, nech mi ukáže, ktoré náležitosti príkazu to nespĺňa a odvtedy to berú.
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Tak super! Aspoň im to vysvetlím, že keď v inom meste vedia akceptovať formuláre, tak to prepisovať nebudem pre jej "nadmernú opatrnosť". Už mám tých blb...í naozaj dosť. Donedávna to robila soc. poisťovňa. Poslali mi späť ELDP aby som ho prepísala na originál, pritom som ho podala na tlačive stiahnutom z ich stránky. Ja som ho vrátila bez prepisu, s patričným odôvodnením. Takže tu budem postupovať tak isto. Už mám dosť toho "sekírovania"!!!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Mne tiež vrátili ELDP stiahnutý z ich stránky s tým, že si mám nadstaviť tlačiareň tak, aby mi číselný kód sedel s originálom !!!!!!!!
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Monikov Pozri príspevok
Tak super! Aspoň im to vysvetlím, že keď v inom meste vedia akceptovať formuláre,
Hlavne nezabudni uviesť, že v meste CCCC
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
abel Pozri príspevok
Hlavne nezabudni uviesť, že v meste CCCC
Áno! Myslím si, že to by mohlo byt zaujímavé .
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
ermon Pozri príspevok
no tak to ma porazí, ja som to jak blbec ručne nahadzovala aj dátumy aj znaky poistenia aj VZ. A teraz som si to vyskúšala a tlačidlo NAČÍTAŤ ÚDAJE O POISTNOM som doteraz vôbec nevidela....

No to som blbec, baby ešte mi nakoniec poviete, že aj ten RL FO a Prihl. do zdrav. poisťovní sú tam...
Moni, ako čítam to Tvoje úprimné priznanie, napadá ma námet na novú tému - napr. Ako to robím ja (v Mrp, Omege,...). Napísal som už v niektorom príspevku, že aj softvér, ktorý používame, nevyužívame - resp. nepoznáme nikdy na 100%. Na niektoré funkcie človek veľakrát príde iba náhodou. Osobne by som uvítal (rád prečítal) príspevky typu: objavil som túto funkciu, takto som vyriešil (aj keď obklukou) tento problém, apod.
Vyjadrite sa prosím. Pekný večer. Stefan.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Dobrý nápad, založ tému....

Naozaj, niekedy nestihnem v návale práce ani prelúskať novú verziu. Preto sa potom tvárim, ako keby som objavila Ameriku...
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Stefan2005 Pozri príspevok
Moni, ako čítam to Tvoje úprimné priznanie, napadá ma námet na novú tému - napr. Ako to robím ja (v Mrp, Omege,...). Napísal som už v niektorom príspevku, že aj softvér, ktorý používame, nevyužívame - resp. nepoznáme nikdy na 100%. Na niektoré funkcie človek veľakrát príde iba náhodou. Osobne by som uvítal (rád prečítal) príspevky typu: objavil som túto funkciu, takto som vyriešil (aj keď obklukou) tento problém, apod.
Vyjadrite sa prosím. Pekný večer. Stefan.
Založila sa už tá téma? Akosi ju neviem nájsť... Rada by som sa poučila .
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ako môžem zmeniť položku DDS-príspevok zamestnávateľa. Mám tam definovanú konkrétnu hodnotu, ktorú potrebujem zmeniť, lebo sa zvýšila mzda zamestnanca, a zamestnávateľ prispieva 6% z HM. Len program ma nepustí.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
posúvam........
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

smith Pozri príspevok
Ako môžem zmeniť položku DDS-príspevok zamestnávateľa. Mám tam definovanú konkrétnu hodnotu, ktorú potrebujem zmeniť, lebo sa zvýšila mzda zamestnanca, a zamestnávateľ prispieva 6% z HM. Len program ma nepustí.
vid. www.mrp.sk , Otazky a odpovede, otazka c.257 alebo rovno sem:

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=257

BTW: myslim, ze sa radsej mohla zalozit nova tema napr. "Prispevok zamestnavatela na DDS", ako pisat vsetko pod temu so vseobecnym nazvom.
Naposledy upravil pingino : 02.11.07 at 14:02
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
pingino Pozri príspevok
vid. www.mrp.sk , Otazky a odpovede, otazka c.257 alebo rovno sem:

http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=257

BTW: myslim, ze sa radsej mohla zalozit nova tema napr. "Prispevok zamestnavatela na DDS", ako pisat vsetko pod temu so vseobecnym nazvom.
Nezaložil som samostatnú tému práve preto, lebo moja otázka nie je charakteru, že je potrebné o ňom diskutovať donekonečna. A držal som sa tohto bodu etikety:

4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

Ďakujem za nasmerovanie.
0 0
truckmzdy truckmzdy

truckmzdy je offline (nepripojený) truckmzdy

účtovníčka JU a začínajúca mzdárka ...viac
Práve som písala do MRP niekoľko pripomienok k mzdovému programu a jednou z nich bol chýbajúci Zápočtový list pri odchode zamestnanca alebo Vyhlásenie pri nástupe. Zatiaľ žiaľ musíme iba čakať, lebo sú vraj iné priority.
Ja mám momentálne prvýkrát zamestnanca, ktorý vstúpil do II. piliera a vôbec netuším čo s tým, ako mu počítať teraz odvody, čo treba zadať /nejaký iný účet/???? Prosím, kto máme skúsenosť, poraďte. Ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
truckmzdy Pozri príspevok
Práve som písala do MRP niekoľko pripomienok k mzdovému programu a jednou z nich bol chýbajúci Zápočtový list pri odchode zamestnanca alebo Vyhlásenie pri nástupe. Zatiaľ žiaľ musíme iba čakať, lebo sú vraj iné priority.
Ja mám momentálne prvýkrát zamestnanca, ktorý vstúpil do II. piliera a vôbec netuším čo s tým, ako mu počítať teraz odvody, čo treba zadať /nejaký iný účet/???? Prosím, kto máme skúsenosť, poraďte. Ďakujem.
Ak zamestnanec je účastníkom II.piliera tebe z toho žiadne zvláštne povinnosti nevyplývajú. Rátaš odvody naďalej tak ako doteraz. Polovicu dôchodkového poistenia, teda 9% z vymeriavacieho základu preposiela Sociálna poisťovňa do dds, kde má zamestnanec zmluvu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať