Zavrieť

Porady

zálohové faktúry

necham si rada poradit :)
kto mi vie poradit ako sa účtujú zálohové faktúry?
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ľuba
Počkaj hneď Ti napíšem postup.
OK, čakám!
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

janaGT
takže:
1.prijatá zálohová fa - 321001/321000 - v salde je ako neuhradená
Toto ja účtujem 314/321.

janaGT
2. urobím úhradu cez banku bez VS - 321 000 / 221 000 - v salde už nie je
3. príde fa vyúčtovacia s DPH - 501,343 / 321000 - teraz neviem, ako dostanem zo zálohovej faktúry k tejto vyúčtovacej fa.
Otvor si tú zálohovú fa. a pozri na jej párovací symbol.

Pridáš konečnú fa. do zoznamu faktúr a pridáš položky:
1. nová - napr. materiál
2. odpočet zálohy - objaví sa Ti zoznam nevysporiadaných zálohových faktúr.
Tu si vyberieš konkrétnu zálohovú fa. na karte podrobnosti nastavíš správnu predkontáciu (napr. 321/314) a členenie DPH - bez vplyvu.
Párovací symbol tejto fa. dáš ten istý ako na tej ZF !

Takže k úhrade na fa. Ti ostane už suma bez zálohy.

janaGT
4. na 321001 mi visí suma zálohovej faktúry a na 321000 mi visí suma vyúčtovacej fa.
A neviem, čo s tým!!!
Toto by už potom nemalo byť.
Naposledy upravil Ľuba : 17.08.05 at 13:49
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dobre Ľubka, idem to vyskúšať. Ďakujem!
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Ešte doporučujem skontrolovať:

Nastavenie účtovného roku - záložka fakturácia hore - záložka odpočet zálohových fa. dole. Pri fa. prijatých si zaškrni políčko - účtovať protizápisom, členenie DPH - bez vplyvu alebo nič a predkontácia napr. 314/321. Podobne s fa. vystavenými - len iná predkontácia.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Ľubka, keď to tak urobím tak mi potom vypisuje: "Počas editácie prijatej faktúry boli zmenené aj ceny. Pokiaľ takto opravený doklad uložíte, zruší sa najskôr pôvodné zaúčtovanie v účtovnom denníku a vytvorí sa zaúčtovanie nové."
A v knihe faktúr mi to potom ukazuje čiastku s mínusom. napr. fa bola na 531 a ukazuje mi to že preplatiť zostáva -531,-
Čo mi poradíš?
0 0
nikinka nikinka

nikinka je offline (nepripojený) nikinka

Ahojte prosím poraďáci ja mám došlú faktúru na ktorej je uvedené že bola poskytnutá záloha však ja nemám žiaden doklad.Peniaze boli poskytnuté z pokladnice.

Neviem ako to mám v MONEY spraviť.
Vie mi niekto prosím poradiť?
Pretože ak dám uhrady tak mi neberie podľa variabilného symbolu pretože zvyšná suma bola zaplatená v hotovosti a pri zaevidovavaní faktúry som dala BÚ.Keby som to spravila zase opačne tak ma nepustí to uhradiť už z spomínaného BÚ.
Mám v tom poriadny chaos..Prečo musím byť money v tomto taký komplikovaný
0 0
Atreides Atreides

Atreides je offline (nepripojený) Atreides

Pri zaevidovaní prijatej faktrúry si pridajte ako poslednú položku odpočet zálohy "bez vazby". To je suma poskytnutej zalohy z pokladnice.

K úhrade ostane už len rozdiel a po napárovaní bankového dokladu by malo byť všetko v poriadku.

P.S: Ako môžete poskytnúť peniaze z pokladnice bez dokladu ???!!!
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
No mám opäť s toho zmätok...Vystavujeme zál. faktúry na služby alebo ako preddavok k refakturovanej elektrike...Takže odberateľ nám zaplatí a ak dostaneme fa z elektrární tak vystavujeme ostrú fa ako "vyúčtovanie" ALE!!!
Zálohovú fa vystavujeme mesačne a ostrú fa -vyúčtovanie 1x za štvrťrok.
Takže zálohu neúčtujeme.....je vo výške napr. 119,-sk
na BÚ mi príde úhrada od odberateľa/ v 1/2006/ 119,- .....221/324
Keby som mu službu dodal v 1/2006 postupoval by som :
1/ prijateie úhrady na BU ...........119,- 221/324
2/ vystavenie daň.dokladu :
strana D účet 602xxx .....100,-
strana D účet 343xxx......19,-
strana MD účet 311xxx.....119,-
3/ interný doklad preúčtovanie zálohy 324/311 ....119,-
4/ odvod DPH 343/221.....19,-
--------------------------------------ALE------------------------
Ja mám povinnosť vyúčtovať DPH v tpom mesiaci kedy príjmem platbu ale faktúru mu budem vystavovať až za quartál!---------------------------
Podľa Cenigovej mi to dáko nesedí. Ona účtuje
1/ prijatý preddavok pred splň.dodávky 221/324
2/DPH- 324/343
3/splnenie dodáky a vyfakturovanie odberateľovi 324/311
základ dane 324/311
DPH 343/311
----------------------------------
Doplnil som si do toho čísla, nakreslil"šibeničky", ale stále je to čudné.
PORADÍTE?!
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
posúvam a prosím o odpoveď
0 0
porfin porfin

porfin je offline (nepripojený) porfin

V príleohe je podrobný návod...snáď Ti pomôže
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

babetka
Ako viete v Money S3 neučtovať vystavené faktúry? Veď bez predkontácie ju neuložíš. Viem, že zálohové faktúry sa nemajú účtovať, ale keď si chcem vystaviť zálohovú faktúru, musím tam dať nejakú predkontáciu a preto to robím takto:

1. vystavená zálohová fa 324010/324020 11 900,--
2. úhrada zálohovej fa: 221010/324010 11 900,--
3. faktúra 311/604 10 000,--
311/343 1 900,--
311/324020 -11 900,--

Možno to nie je najšťastnejšie riešenie, ale na nič iné som v Money neprišla. Snáď má niekto lepší nápad a poradí.
Ja práve začínam účtovať v tomto programe a skúsila som toto účtovanie. Celkom sa mi to pozdáva, neviem môžem to teda používať?
0 0
lholla lholla

lholla je offline (nepripojený) lholla

Však účtovanie zál.fa je takýmto spôsobom popísané aj v príručke MS3.Tak podľa mňa môžeš.
0 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

ja som uctovala len zalohove faktury ktore sa uhradzali, ostatne sme neevidovali a to takto
ZFA 314/321
uhrada 321/221
zuctovacia fa 5../314
inak sa nedali uhrady sparovat v saldokonte, nerobim velku chybu?
0 0
danastefan danastefan

danastefan je offline (nepripojený) danastefan

babetka Pozri príspevok
Ako viete v Money S3 neučtovať vystavené faktúry? Veď bez predkontácie ju neuložíš. Viem, že zálohové faktúry sa nemajú účtovať, ale keď si chcem vystaviť zálohovú faktúru, musím tam dať nejakú predkontáciu a preto to robím takto:

1. vystavená zálohová fa 324010/324020 11 900,--
2. úhrada zálohovej fa: 221010/324010 11 900,--
3. faktúra 311/604 10 000,--
311/343 1 900,--
311/324020 -11 900,--

Možno to nie je najšťastnejšie riešenie, ale na nič iné som v Money neprišla. Snáď má niekto lepší nápad a poradí.
Mám to tak všetko urobené,len neviem ako vo faktúre dan.doklad urobím odpočet uhradenej zálohy.Vychádza mi potom uhr.čiastku mínusom .Neviem to dať 311 /324 - 11900.Mám tiež Money Dík.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

úhradu vystavenej zálohovej fa párujem cez VS aj so zálohovu fa, alebo zaúčtujem len 221/324? a neviem si poradiť, napr. suma na fa je 300 Eur, úhrada 299,- , 1 eur výlohy zahr. bánk. potom mi uhr. suma nesedí so sumou na faktúre, ako to zaúčtujem? ďakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ahojte, to predchádzajúce som doriešila, ale potrebovala by som poradiť so zál. faktúrou v PU, v JU som tu našla dobrý popis v money S3, ale robím teraz v PU vystavenú do zahraničia a neviem, či to mám dobre, tak prosím o radu:
Takže min. mesiac som vystavila faktúru zálohovú na sumu napr. 30.000 eur bez zaúčtovania. Prijatá záloha na účet 12.000 eur 221/324.
Teraz som vystavila fa ostrú:
Zadávala som cez položky, dve položky na sumu 30.000, k tomu bral ešte ND to som tam dopísala 134 eur, účtovanie 311/601,642. členenie dph r. 7, oslobodené od dph.
potom som zdala ďalšiu položku odpočet zálohy, čo mi aj odpočítalo dalo -12.000 ale neviem aké zaúčtovanie 311/324 mínusom?
No a neviem či výsledné sumy sú dobre? V tabuľke mám celk. cenu 30.134,-.
Podtým mám celk. suma 18.134, zapl. zál. 12.000 a k preplateniu 18.134, neviem či je to dobre, či celk. suma nemá byť tých 30.134 a či to niečo neurobí, keď záloh. fa bola na sumu 30.000 a v ostrej sa doúčtovalo niečo? môže mi prosím niekto s tým poradiť? výsledná suma k preplateniu je dobre, ale tie položky? ďakujem pekne.
0 0
lorenc lorenc

lorenc je offline (nepripojený) lorenc

Ja si v Money vystavím FA ...ale ak nie je ešte zaplatená , tak odvediem DPH ztej FA . Tak to mám nastavené:
Je to problem?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

lorenc Pozri príspevok
Ja si v Money vystavím FA ...ale ak nie je ešte zaplatená , tak odvediem DPH ztej FA . Tak to mám nastavené:
Je to problem?
Na odvod a ani na odpočet DPH nemá vplyv zaplatenie ...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Vo vystavenej zálohovej mi ostala visieť suma, ktorá bola uhradená v ostrej ako to mám vyriešiť? ďakujem
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

a čo ak sme minulý rok dostali vopred vyplatené platby na nakup tovaru? ako to mám zúčtovať? faktúry ešte neboli vystavené len prijaté platby? 211/324???????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať