Zavrieť

Porady

Zabudnuté bločky

Prosím Vás,

dnes mi zamestnanec odovzdal 2 zabudnuté bločky ešte z októbra 2004. Môžem ich zaúčtovať a uplatniť DPH v priznaní za december 2004?
Usporiadat
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

Dnes som dostala bločky z júna 2006. Konateľ ma presviedča aby som ich zaúčtovala do 10. mesiaca, údajne im to poradila skúsená účtovníčka. Podľa mňa :1/ podať opravné DPH za 06/06- je to malá suma do 300,-sk
2/ bločky zaúčtovať ale DPH 548 nedaňový.
§ 51 odst. 2 čítam dookola, poraďte mi - sme mesačný platci
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Prezri si príspevky na predchádzajúcej strane, tam je to rozoberané.
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

kira
Dnes som dostala bločky z júna 2006. Konateľ ma presviedča aby som ich zaúčtovala do 10. mesiaca, údajne im to poradila skúsená účtovníčka. Podľa mňa :1/ podať opravné DPH za 06/06- je to malá suma do 300,-sk
2/ bločky zaúčtovať ale DPH 548 nedaňový.
§ 51 odst. 2 čítam dookola, poraďte mi - sme mesačný platci
Zaúčtovala by som ich do októbra, ale bez uplatnenia dph. Je to podľa mňa malá suma na podávanie dodatočného dp.
0 0
kira kira

kira je offline (nepripojený) kira

.lena.
Zaúčtovala by som ich do októbra, ale bez uplatnenia dph. Je to podľa mňa malá suma na podávanie dodatočného dp.
Dnes 300,- zajtra to možno bude 3000,-. Ono každý podnikateľ sa drží toho ako mu to najlepšie vyhovuje. Ak sa to prepečie raz, potom to bude pravidlom. Každý si vysvetlí zákon po svojom, otázne je, či to je pochopené správne. Preto som chcela vedieť názor skúsenejších, ktorí už mali kontrolu DPH aby sa podelili ako to robia oni a my ostatní nerobili chyby.
Ďakujem za názor.
0 0
.lena. .lena.

.lena. je offline (nepripojený) .lena.

kira
Dnes 300,- zajtra to možno bude 3000,-. Ono každý podnikateľ sa drží toho ako mu to najlepšie vyhovuje. Ak sa to prepečie raz, potom to bude pravidlom. Každý si vysvetlí zákon po svojom, otázne je, či to je pochopené správne. Preto som chcela vedieť názor skúsenejších, ktorí už mali kontrolu DPH aby sa podelili ako to robia oni a my ostatní nerobili chyby.
Ďakujem za názor.
Ono sa im to v podstate neprepečie, pretože prichádzajú o peniaze ak dajú neskoro bločky. "Moji" podnikatelia už vedia, že keď dajú bloček neskôr ako v nasledujúcom zdaňovacom období, dph si neuplatníme.
A čo sa týka daňových kontrol, myslím, že jedna niečo v jednej firme "prehliadne" a iná si na tom istom v inej firme "zgustne".
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať