Zavrieť

Porady

pracovná cesta SZČO

Ahojte poraďáci, viem, že sa tu toho popísalo už kopec, ale nikde som nenašla odpovede na moje otázočky...

Chcem Vás teda v krátkosti poprosiť o rýchlu radu...

SZČO uskutočňuje pracovné cesty mimo obvyklého miesta výkonu práce. Cestuje vlakom a odkladá si cestovné lístky. Potrebujem vystaviť CP. Vystavujem klasický CP aký sa požíva vo firmách pre zamestnancov? Pričom potom do Priezviska, mena... vypisujem údaje SZČO? Bude to takto v poriadku? A čo potom podpisy štatutárnych zástupcov? Tam sa všade bude podpisovať SZČO?

A potom druhá vec, ktorá ma trápi... Mám napríklad hotové vyúčtovanie pracovnej cesty.. trebárs dáme 253,- Sk (cestovné + stravné). Kam to ide do peňažného denníka? do ktorého stĺpca? Ako prevádzková réžia?

Vopred ďakujem.
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
eop Pozri príspevok
Pod pojmom cestovné som myslela lístky za vlak (ako som písala vyššie)
a stravné podľa (č.615/2005 Z.z.) časového pásma.
Ja už tomu vôbec nechápem. Tak ak bol szčo na tuzemskej pracovnej ceste od 5-12 hod, má lístky na vlak 2 x 100,- Sk
Do nákladov si môže dať 89,- Sk + 200,- Sk = 289,- Sk ? Alebo nie?
Prečo tomu nechceš veriť , však bol na pracovnej ceste , má lístky preukazujúce , že použil vlakové spojenie ......a samozrejme k tomu si uplatní aj príslušné stravné .
0 0
eop eop

eop je offline (nepripojený) eop

Zita5 Pozri príspevok
Prečo tomu nechceš veriť , však bol na pracovnej ceste , má lístky preukazujúce , že použil vlakové spojenie ......a samozrejme k tomu si uplatní aj príslušné stravné .
Prepáčte za tú moju nechápavosť, už tomu rozumiem. Začalo ma vtedy mýliť stravné pre PC a stravné normálne za odpracovaný deň. Tak pri PC nemusí zdokladovať stravu a vyplatí sa mu 89,- a pri odpracovanom dni (v r.2006) by mal mať stravenky, alebo preukázať stravu a z toho sa dá do daň.výdavkov 48,95 Sk.
Ďakuuuuujem Vám za trpezlivosť.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

eop Pozri príspevok
Prepáčte za tú moju nechápavosť, už tomu rozumiem. Začalo ma vtedy mýliť stravné pre PC a stravné normálne za odpracovaný deň. Tak pri PC nemusí zdokladovať stravu a vyplatí sa mu 89,- a pri odpracovanom dni (v r.2006) by mal mať stravenky, alebo preukázať stravu a z toho sa dá do daň.výdavkov 48,95 Sk.
Ďakuuuuujem Vám za trpezlivosť.
Správne tak, iba upresním, ak má vyplatené diéty počas PC, nemá nárok na stravenku( ak v tento deň nebol na pracovisku viac ako 4 hod.)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať